Kako da postavim sifru na wifi

Kako da postavim pw na wireless-u , i da mu promenim ime na mint 14 xfce

Pa 'de si bre covece, nema te nikako? :slight_smile: :hi: Sta je bilo sa onom masinom/grafikom/RAM-om? :slight_smile:

Sto se pass-a za Wi Fi tice, ja bih rekao da nju ( a i naziv ) podesavas na samom ruteru. Ako je tvoj licni, pogledaj u uputstvu, a ako je od provajdera, najbolje okreni njihov korisnicki pa trazi da ti objasne :slight_smile:
Konkretno, cilj je da pristupis konfiguraciji rutera, gde ces naci ta podesavanja. Njemu pristupas iz browser-a, a adresa zavisi od proizvodjaca. Primera radi, ja imam TPLink ruter, i konfiguraciji pristupam tako sto idem na www.tplinklogin.net :slight_smile:

A ako je od komšije ? :chiffa:

^ :sarcastic: Onda molis Boga da nije promenio klasicni “admin/admin” user/pass na ruteru :biggrin: Uz malo srece imace 100% brzine bar nekoliko dana, dok komsija ne provali kako odjednom ima sifru na WiFi-u… :gamer:

Ja sam tako,kod drugarice,umesto kod nje promenio sifru na komsinom ruteru :smiley: .

Da, radili su to neki ljudi koje ja naravno, uopšte ne poznajem (tm Renee - Alo, Alo). Promeniš pass, pa dozvoliš i komšiji da koristi. Korist i njemu, posle osim tebe i njega niko drugi se ne kači. I namestiš nakon 3am da torrenti skidaju u full-u, nek` ide bRe na spavanje, a ne celu noć da visi na netu. :connie_oldman_cleanglasses: