Kako da vratim engleski jezik desktopa?

Podešavao sam nešto u Language support i nekako sam podesio “kineski” jezik.

Dakle, kompletan sistem mi je sad na kineski.

Postoji li neka šansa da ja to vratim iz terminala (i kako da vratim) inače drugačije nema šanse? :slight_smile:

Idi u to isto podesavanje pa na tom mesti iako ti pise kineski spusti se par redova nize i to oznaci, izdji i restartuj, dobices neki citljiv jezik pa onda oznaci engleski pa izadji i restartuj

Probao sam tako više puta i opet ne menja jezik, bilo koji da izaberem…

Za izabiranje jezika ponuđeni ima samo engleski i kineski a ostali ih ima na spisak ali kao da nisu instalirani…

Evo kako izgleda: http://www.dodaj.rs/f/x/Hd/1lIunjnP/screenshot-from-2012-12-.png

Probaj da otvoriš preko terminala

sudo gedit /etc/default/locale

uslikaj ekran da vidimo šta tu piše.

Baci pogled ovde…

http://www.mint-srbija.com/forum/index.php/topic/590-debian/page__st__320

Prevuci taj engleski nekako da bude iznad kineskog, mislim da tako nekako ide. Ja sam mislio na drugo setovanje u njemu ima vise jezika i isto napravi haos samo sto se prosetas po tim ponudjenim. Nisam sad u Cinnamonu pa ne znam kojaje to opcija

Rešeno! Samo je trebalo da se “prevuče” jezik naviše…

Hvala druže! :slight_smile:

Ne znam sto guraju taj kineski, kao da Clem ima dil sa Kinezima, caskom se zeznes. Ja sam gledao drugi meni isto oko podesavanja jezika i tastature tamo ima vise jezika, onako bezveze setao sa misem.
tako sam na kraju sa engleskog koji je negde pri kraju tog spiska odsetao na Kineski koji je prvi, izasao na krstacu ali kad sam ugasio masinu i drugi puta upalio ono Kineski, poludeo sam.

To je taj problem bio i samnom, verovatno je kineski u prvom redu zbog onih hijeroglifa, deluje smešno ali poludeo sam, ali to nam je škola za dalje! :wink:

Dobro… naučiće se kako se piše engleski na kineskom… bar sam to provalio! :smiley:

Uglavnom je ovako 英語, 英文 ili 英语… bitan je taj prvi karakter ().

Kako li upamte Kinezi 1000+ slova… nemam pojma! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ne znam kako upamte ali ja ništa ne razumem, ni taj prvi karakter. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Некад давно ишли из моје фирме у Кину да им као продају нешто. Све се завршило тако што су Кинези купили један примерак за мустру а наши успут направили неке своје приватне зараде али није за ову причу.

Елем, један од наших пита Кинеза са којим је сарађивао да ли уме да напише његово име на кинеском. А не, то је компликовано, ајдемо до главног инжењера, он има мало више од школе па можда зна. Оду они, не зна ни овај али ајде до шефа, он има и неке додатне обуке. Овај као … па можда би нешто могао да проба али да оду до његовог шефа … али и он је био ту негде. На крају оду до директора, овај је имао разне школе, разне дипломе, седне он и напише име.

Све у свему, не уме сваки писмен Кинез да користи сва слова.
Наравоученије: нас је Вук опасно прешао са ових 30 слова, свака шуша може лако да их научи и сви одједном постају писмени. Било би боље да писменост подразумева нешто више од 30 слова.

Ja sam imao isti problem na Mint 13 verziji! Okrivio sam za to DocbarX pošto se to desilo posle instalacije tog programa! Nije ceo sistem bio na kineskom jeziku ali jeste veći deo! Veoma neprijatan problem koji mi se nikada pre toga nije desio! Nisam takođe nikada imao ova DockarX. Posle njegove deinstalacije i restarta sistema sve se vratilo na normalu. Mada sam čačkao oko jezika da vratim engleski jezik. Nešto nije baš išlo lako! Znači nisam 100% siguran da je do DockbarX-a ali on mi je bio najsumnjiviji! Ne verujem da baš tako lako može da se greškom promeni jezik na kineski. Baš moraš mnogo da čačkaš oko podešavanjima pa da to napraviš! :1:

http://gnome-look.or…?content=101604