kako deinstalirati Linux Mint

kako iz Windowsa xP izbrisati Linux Mint … ,i kasnije od slobodne memorije napraviti novu particiju ???

Izbrišeš particiju na kojoj je bio instaliran Linux Mint. :slight_smile:

Mislio si verovatno od slobodnog mesta napraviti novu particiju a ne od slobodne memorije?

kako je obrisem kad je ne vidim u Windowsu ?
e pa to. …

A što o’š da preDžeš na vindozu i da batališ potpuno Lindzu ili šta?

Ako je ovo prvo neČu da ti pomognem :playboy:

Ako je ovo drugo, onda oću…

nisam napisao drugo, pa evo ga sada: Ako oćeš novu lindžu onda ću ti objasnim :bobsleigh:

Šalim se u oba slučaja ću ti pomoći :smiley:

@poCETNIK

Možeš da preuzmeš ovu sliku i narežeš … http://partedmagic.c…ds#.UVs2DpYvAdU

Podiže se kao live CD i sadrži mnogo korisnog alata, izmedju ostalog i Gparted sa kojim možeš da radiš sa particijama.

^^ baš sam to hteo da predložim :wink:

Imaš i onaj Hiren’s boot ali to je neka teška piraterija pa to ne preporučujemo a svi ga koristimo :smiley:

308mb da skidam jesil normalan ionako mi je spor net ?
imali neko “pametan” da mi kaze kako da jednostavno izbrisem ovo sranje od sistema Linux Mint,i posle skinem neki programcic sa kojim cu lako formirati novu praticiju od slobodne memorije???
Kad udjem u My Computer na Win xP ne vidim particiju na kojoj je instaliran Linux…

Evo ovde imaš Gparted Live, to ti je triput manje za downlod, a sadrži essential utility koji ti ovde treba:

http://gparted.sourceforge.net/

jel ovo jedini nacin ,ja ne vjerujem :o ?

Ima puno načina ovo su neki koji nam padaju na pamet i svi su validni ::slight_smile: , a nismo mi krivi što je Windows XP “glup” za sve ostalo sem za njega - čitaj: treba ti neko dodatno programče da bi video verovatno ext4 fajl sistem. Tačnije, na XPu ti treba bilo kakav program za particionisanje.

http://www.webupd8.org/2011/08/access-ext4-ext3-or-ext2-partitions-in.html da li ovo moze da posluzi ?

Time možeš da vidiš te particije i fajlove na njima, ali ne i da brišeš, tj. možda i možeš da brišeš fajlove, ali ne i particiju. Za particionisanje, ti treba program za particionisanje - mislim da je ovo logično.

Ako ovi naši predlozi ne odgovaraju, šta ti ispadne zgodno a ti to uzmi pa probaj:

http://bit.ly/10wzlrD

@poCETNIK
Tamo gde si oslobodio onih 25G za Mint, tamo mozes i da obrises particiju…vika se Disk management.

idem na Delete Logical Drive ?

@poCETNIK
Ni slucajno!
Prvo moras sa XP instalacionog CD/dvd ili sta vec imas, da odradis…evo ti uputstvo ovde
http://www.askvg.com/how-to-remove-linux-boot-loader-from-startup-after-deleting-linux-partition-on-a-dual-boot-system

Tek nakon toga, mozes da obrises tu particiju sa Mintom

Hvala …valjda je ovo pravo resenje :wink:

@poCETNIK
sta ti se ustvari desilo da zelis da ‘deinstaliras’ mint??
predpostavljam da si imao vec neki razlog da ga instaliras, nesto se dogodilo sto nisi ocekivao, tipicna ljudska reakcija na nepoznato- strah pa bes su te nagonili da brzebolje ‘izbrises’ to, vec kako si ga nazvao i zaboravis na linux koji si, eto probao i video da ne valja nista…
moj savet- bolje navedi (i resi) problem/ e u zajednici (kao sto je ova npr) i potrudi se (ne previse) da “isplivas” nego posle prvog i verovatno trivialnog problema da razmisljas kao “aaaaa, hocu napolje!!” :smiley:

Ne mogu da verujem da je ovde samo jedan (delimično) tačan odgovor. :wink: Kakvi dodatni programi, diskovi, instalacije? Dovoljno je u Disk Managementu XP-a obrisati particiju i posle toga, ako je potrebno, ubaciti instalacioni disk XP-a i vratiti boot. Ili ste namerno davali pogrešne odgovore zato što neko hoće da obriše operativni sistem koji mu se ne sviđa? Meni bi se više svidelo da sam pročitala da neko napiše da ne zna kako da se to uradi iz XP-a nego što kaže da to ne može. Ili bar da napiše da neće da odgovori. :slight_smile:

Neki Od nas su već zaboravili kako se radi u XP-u, jer ga već duže vreme ne koriste. Ja u te svrhe koristim neki live linux distro i promešam particije kako mi odgovara. Gparted live je sasvim elegantno i ispravno rešenje za jednostavno i iole sigurno menjanje particione tabele.

@Danijela

Evo ako treba da kažem ne znam, onda ću reći ne znam :1: . Najiskrenije nisam korisitio Windowse sedam zadnjih godina kod sebe, niti osećam potrebu da ih koristim. Nekada sam učio mnoge OSove da znam što više i znao sam, iz znatiželje i e da bih pomogao drugome, ali sam na kraju taj koncept batalio. Možda je nekom ovo čudno, ali ovde kod mene to je tako.

A ovo sam objasnio i @[member=‘poCETNIK’] na PP i pre nego je otvorio ovu temu i pre nego je instalirao mint, pitao me je na PP i spomenuo Windows i odmah sam mu rekao tamo da otvori temu na forumu jer će tu ljudi od ljudi koji koriste Windows dobiti bolji odgovor.

Ali sam i siguran u tom smislu i iz mog ugla, da je upotreba Parted Magic ili GParted LIve ipak validan odgovor. I tvoj odgovor je validan Danijela, ali i naš - ne vidim ono da se oko toga neko nešto zezao u temi ili tome slično :slight_smile: .

@wintermutedirect

Mislim da se uplašio od grub menija :slight_smile: .