Kako instalirati uz KDE 13 i cinnamon,mate...?

Instalirao sam kde okruženje na 13 .Interesuje me kako da instaliram još recimo i cinnamon i da prilikom ulaska u linux biram koje želim ? Da li instalacijom više okruženja kočim sistem ?

Ја неби правио мешану салату, може стартујеш synaptic онда лепо нађеш Cinnamon и Mate па их инсталираш. Шта ће да испадне не знам :wink:
Cinnamon и KDE о би пило воду али Mate ми некао не иде у ту салату. Нормално да можеш да бираш, бираш код логовања

Може али ће сигурно да испадне салата. Боље је да инсталираш више независних па пробаш док не одлучиш или чак да нађеш неки линух који већ има у себи више ДЕ па се играш. Овако само може да дође до сударања и одбијања неких програма да раде.

@[member=‘aleksandar-mns’] momvi su ti gore već rekli da bi to bila salata.

Ukoliko imap dosta jak računar (vrlo verovatno) ti ništa nebi kočilo ali bi sigurno dolazilo do nekih čudnih problema, tipa neće da se otvori program, određen program u sred rada se ugasi bez upozorenja i slično. Kažem može da bude al ne mora da znači, a sad ću ti i objasniti zašto bi moglo da dodđe do te zbrke.

Mate koristi lib2, GTK2 biblioteke, Cinnamon koristi GTK3, lib3 biblioteke, KDE koristi qT - sve ovo zajedno pomešano sa izbrljanim programima za 64 i 32bit platformu može opasno da zezene sistem.

Moja ti je preporuka sledeća, ako hoćeš da koristiš KDE koristi samo njega na sistemu. Ako hoćeš da koristiš Gnome možeš koristiti Cimet, XFCE i Mate (jer su relativno slični iako su jedni gt2 a drugi gtk3 neće dolaziti do problema, sistem će koristiti onu biblioteku koju sam izabere), ali nikako se ne preporučuje da se koristi sve zajedno na istom sistemu jer ako ispadne problem to neće biti kriv Linux već korisnik koji mu je napravio takvu zbrku, pa je posle jako teško utvrditi gde je zaista kvar, da li u kompatabilnosti medju okruženjima ili “klanju” programa koji će prvi da se pokrene iz baze podataka.

Ако је план да пробаш како раде и како изгледају, инсталирај их одвојено па пробај сваки за себе и упоређуј. На крају избаци оне који ти се не свиђају. Ако хоћеш да их увек све имаш пред очима, изабери неку варијанту где већ постоје разна ДЕ јер је то неко ипак тестирао и биће мање грешака.

Tnx.Sada mi je jasnije.Već sam probao cinnamon i sada sam na kde.