Kako osloboditi " Modal Dialog "

Možda ste imali problem sa " Modal Dialog ", tačnije niste mogli da pomerate, ostaje vezan za matični “window”, ponekad može da smeta.

Primera radi, šta je " Modal Dialog ", pogledajte na sledećoj slici:

[ATTACH]342.IPB[/ATTACH]

Da omogućite pomeranje, tog nazovimo popup -a, uradite sledeće:

Otvorite terminal i kucajte sledeću komandu:

sudo apt-get install gconf-editor

Zatim kada se instalira pokrenite ga komandom:

gconf-editor

Kada vam se otvori aplikacija " Configuration Editor ", kliknite na padajući meni desktop, pa cinnamon, pa kliknite na windows. Tu se nalazi sledeća opcija:

attach_modal_dialogs ------------------ deštiklirati

[ATTACH]343.IPB[/ATTACH]

Posle svega urađenog, ako koristite Cinnamon okruženje morate da uradite restart cinnamon-a, dobijate mogućnost pomeranja “modal dialog”-a, kao na sledećoj slici:

[ATTACH]344.IPB[/ATTACH]

Meni je ovo bilo super od kada su stavili da se ne pomera, ne moram da vijam po ekranu oba prozora :slight_smile:

Pa da, sve u jednom…

Jel se to negde može predložiti?

U svakodnevnom radu sa Mint 12, 13 Cinnamon ( ili bilo šta drugo što je u gnome shell ), možeš doći u situaciju da ti " Modal Dialog " zasmeta. Meni konkretno je smetalo što nisam mogao da “Modal” pomerim kada sam pisao mail ( gmail preko firefox-a ), i radio attach slika, te nisam imao mogućnost da vidim " iza Modal-a " koje sam slike već ubacio u attach. U međuvremenu sam prešao na LXDE, pa ne mogu da uradim sliku-primer. Imaš na netu gomilu primera kada i kako " Modal Dialog " može da smeta, pa baci pogled. Možda se nađeš u nekom primeru.