Kakva je situacija sa ubuntu?

Jel probao neko razvojnu verziju ubuntu-a 18.04 ? Da li sme da se baci na metal a da ne pukne instalacija?

Pa probaj ako ne mozes da izdrzis! A i zasto bi bas instalacija pukla?!

Kad sam probao alfu pre mesec dana, pukla je instalacija :smiley:

Ako si nestrpljiv da sačekaš finalnu verziju ti instaliraj,neće pući instalacija zašto bi? Ja ga teram u Virtualbox-u i mogu ti reći
da radi odlično, nema više seckanja ni zabadanja sve radi glatko :slight_smile: Ako ovako ostane finalna verzija ide sigurno na metal :wink:
Screenshot from 2018-02-11 11-07-27.jpeg

Imam samo jednu particiju na kojoj je Windows, jel će moći ubuntu pored windowsa da se instalira?

Ama čoveče, zašto želiš da instaliraš razvojni Ubuntu kad ni finalne verzije nisu sređene u zadnje vreme!?:D:oops:

Trenutna radoznalost, ostajem na windozi :smiley:

Ako imaš wintendo 10, možeš pod WSL(*) da instaliraš Ubuntu i Opensuse, pa se zabavljaš do mile volje…u konzoli :smiley:

(*)WSL = Windows Subsystem for Linux
Install the Linux Subsystem on Windows 10

Windows Srbija support :smiley:

Posle toliko godina najzad i ja da instaliram to čudo zvano vir…pardon, Windows 10… na metal :smiley:
Nego…svrbe me prsti da dodam i TRIOS u WSL, sa sve Xming X Server for Windows
tek da vidim(o) kakav će to vašar biti na desktopu :smiley:

Pali svetlo, ali ne zna da ga ugasi… :smiley:

While Linux distributions can be installed through the Windows store, they can’t be uninstalled through the store.

Manage Linux Distributions

Teraj dok ide… zato su pametni ljudi izmislili u [FONT=Courier New]њиндоњсу[/FONT] “Refresh start” :smiley:

I reset na dugme. :smiley:

E ne mogu. Kako starim sve sam više odbojan prema windowsu. Nije izdrazao ni pet dana kod mene. Ne kazem da ne moze da se tera, pogotovu sto je legalan. Ali sam se umorio trazeci programe za sve i svasta, prvo zipovanje i extraktovanje je sporo do milog boga, instalirao sam neki torrent klijent, on pun reklama, xampp poremetio mi bazu, tabele su imale velika pocetna slova, na windowsu ne prihvata veliko slovo, morao sam da menjam imena funkcija, svaki cas neki updejet… na linuxu mi radi touchpad na windowsu nema drajvera, ovaj njihov mail klijent brljavi, itd itd… sad sam na mintiću.

Stavi Ubuntu Budgie 17.10 i rokaj. Ja sam prezadovoljan.

Ovo je moja konfiguracija i koristim ga kao jedini OS na kompu

1. Intel® Core™ i7-5820K CPU @ 3.30GHz × 12
  2. Ram - 32GB
  3. GeForce GTX 1080/PCIe/SSE2

@Dark Lord Шта радиш с таквом конфигурацијом на Линуксу? :smiley:

Muka mi je vise od nesretnog Windowsa, a i ne igram igrice pravo da ti kazem. :joy:

rudari bitkoin :smiley:

@Dark Lord
Dobrodošao na forum :slight_smile:

@Dragan
Bolje vas nasao!