kde problem sa analognim audio izlazom

[font=helvetica][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]KDE detected that one or more internal devices were removed.[/background][/size][/font]
[font=helvetica][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]Do you want KDE to permanently forget about these devices?[/background][/size][/font]
[font=helvetica][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]This is the list of devices KDE thinks can be removed:[/background][/size][/font][list]
[]Output: HDA Intel PCH, ALC269VB Analog (Direct hardware device without any conversions)
[
]Output: HDA Intel PCH, ALC269VB Analog (Hardware device with all software conversions)
[/list]
[font=helvetica][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]a pokazuje kao audio uređaje za reprodukciju muzike, mada meni sve radi kako treba. Mišljenja sam da da me drajveri malo … a problem se javlja i na 32-bit i na 64-bit verziji. a ostalo šljaka ki leptir. Ovaj problem mi se javlja i na mintu i na kde instalaciji i nisam ga imao dok nnisam prešao na 14-icu. Obaveštenja stižu sama od sebe a nije nakačen nikakav uređaj , ni slušalice ni ozvučenje, i onda počne da šara te ga je hardver komponentu te nije[/background][/size][/font]

Da li si radio neke izmene u System Settings->Multimedia->Phonon ?

Meni je to prijavljivao KMix kada sam u podešavanju hardvera promenio iz Analog Stereo u Analog Surround 5.1, pa se onda pojavio " višak " koji sam kliknuo da sistem " zaboravi " kada me je pitao popup.

[ATTACH]842.IPB[/ATTACH]

EE to je isti problem, međutim ja ništa nisam menjao, samo ne znam da li ću napraviti kakav problem hardverske prirode ako kliknem da zaboravi

Hardverski ? Sigurno ne :slight_smile:

Klikni slobodno, možda će morati više puta isto da se uradi, posle restarta ( meni je takav bio slučaj ). Javi da li je sve ok prošlo. A sigurno će, pošto ti trenutno sve radi. Zvuk imaš.

brate mili zasada ništa sve je uredu šljaka lepo