klod

Pozdrav ljudi, ajd i ja da se predstavim.

Zovem se Nikola i studiram Informatiku na Matematičkom fakultetu u Beogradu. Završavam prvu godinu i od početka studija sam počeo da eksperimentišem sa GNU/Linux distribucijama i slobodnim softverom. Od distribucija sam prvo probao Ubuntu, zatim Fedoru (jel sme ovde da se psuje?), a sad koristim Debian Wheezy i sve mi odgovara.

Voleo bih da se aktiviram u razvoju slobodnog softvera, iako nemam iskustva, pa ako neko od članova ima neke smernice šta treba da naučim i kome treba da se obratim, biću zahvalan na pomoći :slight_smile:

Pozdrav @[member=‘klod’] i dobrodošao u OSS družinu :slight_smile:

Pa pazi niko ne može da ti kaže, e javi se sinu od malog Radojice u ponedeljak pa ći ti on reći šta dalje da radiš :smiley:

Šta te interesuje od OS aplikacija, da razvija ili šta?

P.S. Sme da se psuje u granicama srpskih/balkanskih običaja :smiley:

@klod
Nikola, dobrodošao na forum :slight_smile:

Što se tiče psovanja, može umereno, ali je najpoželjno psovati utuntu…pardon, Canonical :smiley:

Pozdrav. Ako je Debian i matematika interesovanje možda odavde da kreneš:

https://wiki.debian.org/DebianScience/Mathematics

Hmmm, svašta me interesuje, al recimo, razvoj igrica :slight_smile:
dvajedan, meni na toj strani ništa nije jasno šta se dešava :smiley:

A ovako :smiley:
http://blends.alioth.debian.org/science/tasks/mathematics

Inače psovanje je dozvoljeno, čak i čika Linus psuje kad se neko budalasto ponaša. Pa ako je u tu svrhu, onda opravdavamo psovanje ;).

Ko da me na faksu ne zatrpavaju dovoljno matematikom… :slight_smile:

Dobrodošao na forum klod i kada ovde administratori i urednici pomalo psuju udri i ti, ali samo po velikim softverskim kompanijama i onima koji su protiv otvorenog koda. :chiffa:

@Vlad

Ako situacija nalaže, dozvoljeno je psovanje i manjih zajednica, pa i pojedinaca :smiley:

Šalu na stranu, psovanje je deo svakodnevnog govornog jezika u nas, i verujem da ne može smetati, ako je umereno…
E sad, šta je umereno, mislim da se nikada nećemo usaglasiti…*ebiga… :smiley: