Koji je ovo Mint?

Rešio sam da instaliram Linux Mint 14 ali ne znam koje grafičko okruženje da koristim. Pre sam koristio xfce i sada bih probao nešto novo. Na distrowatch-u sam u selekciji Mint video ovu sliku:

mint.jpg

I svidelo mi se ovako nešto. Možete li da mi kažete koje je okruženje i kako i gde da preuzmem ovako nešto.

Probaj ponovo da prikačiš fotografiju, ne može da se učita a ni thumb se ne vidi (osim ako je problem sa moje strane).

Ne vidi se slika. Nešto nije dobro uradio, ne znam šta.

@MSEdition

Probaj da postaviš sliku u novi post.

Evo slike

Mate ili LMDE

Mislim da nije LMDE jer kod LMDE ima onaj Debian znak koji je crvene boje

Onda je MATE 100% fork gnome 2

Jel to MATE sa mintMenu? Jel mate zahtevnije okruženje od xfce ili nije?

Fork gnome 2 znaci malo je zahtevniji od XFCE, sve zavisi kakava ti je masina, Mate tera compiz pa sve prsti samo mala izmena u konfiguraciji, kod XFCE oce Compiz da se pogubi.
Sasa_ ti je expert za XFCE, ja sam nabacio monstruma pa mi vise nije vazno koliko zdere resursa, jos ga maltretiram i sa BOINC-Seti projektom, nema idle ima da radi non-stop dok ne pregori.

Ma imam ja rama 4Gb. A podižem ga preko VirtualBoxa pa zato. Rekoh jel će da radi sa 1-1.5 Rama. :slight_smile:

Sto da ne, 1-1,5 dovoljno
Sasa_ uskacio ti si eksper za XFCE, znas da ja i tu zabrljam :connie_boy_cleanglasses:, moj Voyager XFCE 12.04 zauzima 800MB u startu :connie_boy_cleanglasses: a normalan XFCE 300MB :wink:

Kod mene sa 2GB RAM-a, pri startu situacija oko zauzeca bila sledeca:
-Mate = ~350-420MB ( Mint 13 )
-Xfce = ~250-280MB ( Mint 13 )
-Cinnamon = ~240-260MB ( Mint 14 )

Malo je MATE zahtevniji po pitanju memorije, ali nista strasno, i u mom slucaju brzi. Po refleksima. :smiley:
Sa 1.5GB treba da radi bogovski. :wink:
I ja da potvrdim, za ovaj screen sto si stavio, jeste u pitanju MATE. :slight_smile:

Xubuntu , Linux Mint xfce - 250-350 MB ram memorije

Debian xfce - 150-280 MB ram memorije

Ovo je prosek, sa recimo par pokrenutih aplikacija. Linux Mint i Xubuntu mogu cak povuci i 450 mb ram memorije, ukoliko se sistem malo vise optereti. Debian je mnogo laksi u potrosnji resursa.

Prijatno iznenadjenje, cinnamon je takodje stedljiv, 250 -450 MB ram memorije, sto nisam ocekivao od savremenog DE.

Mate nikada nisam koristio, tako da ne mogu reci koliko zauzima sistemskih resursa.

Ma definitivno je Mate desktop, gore na slici. Linux MInt 14 Mate :look:

Misterija rešena uspešno :greeting:

Ovo gore može da bude i Cimet bez grafičkih drajvera…

Ja probah i jeste Mate :slight_smile: E sad možda i jeste cimet. Ja to ne znam. Ja sam početnik :slight_smile:

Nope, ako ne gresim, ovaj separator, sto se nalazi pored “Show desktop” ikonice, moze biti samo iz Mate-a!? :wink: :slight_smile:
Mate Menu i Pluma Txt Editor da preskocimo, mogu se instalirati i u Cinnamon…

Dobro zapažanje :slight_smile: