Koji linux od ponuđenih?

Vidim da je debian skocio na 8.6, skinuo bih unoficial granu zbog wirelessa, a i privlaci me ovaj open-suse. Pa se dvoumim!

Inace laptop koristim za sve osim za igrice.

?

Pa nije Debian jedini kod koga radi wireless. Ne treba mi da se prilagođavamo OS, već obrnuto da se on prilagođava našim potrebama.
Lično ne bi ti nikad preporučio Suse, ali ukusi su različiti. Sve zavisi od potreba, želje, spremnosti za učenje itd.

u pravu si srejo. Ali evo dosadile mi ove tuntu mint igrarije… Znam da sam debian napustao samo iz jednog razloga. Dosadan je :slight_smile: Jer uvek sve radi, a evo suse za tri dana izlazi nova verzija…

Da se vratim ja na debian i tu mi jedino smeta prica o systemd i ako nemam pojma o tome…al mene glava ne boli…

Debian je proverena stvar uvek stabilan, manje više sve radi nema zime. Probaj suse igraj se malo, ali iz iskustva znam da retko ko na njemu ostane.

da debian cu, sad samo da se odlucim za grafiku? Gnome je proverena stvar takodje, nervira me samo sto po pravilu mora dve statubar linije, jedna gore jedna dole, da bi se ubrzalo koriscenje os-a, ili da izaberem kde, on je zahtevniji, cinnamon sam probao pre nije ispeglan, mozda xfce da sljepim. :frowning:

Stvar ukusa ja lično uvek Gnome koristim ne volim KDE okruženje a i troši više resursa.

Move status icons to your GNOME top bar - Fedora Magazine

Ako si na to mislio :slight_smile:

TRIOS+Gnome3…jedino što ovde nedostaje je systemd :smiley:
Screenshot from 2016-11-13 00:29:03.png

@Dragan , razumem ja da je ovo tvoj forum, ali već nekoliko godina reklamirate poluproizvod. Malo su ljudi besni. Sto ne napravite neku konacnu verziju linuxa?

Prvo sto sam primetio to je da stoji natpis virtualbox prilikom podizanja, bezveze, i trista nedostataka, molim lepo…

Kao i u download sekciji, zadnja verzija je promenjena cak u januaru…

Besni? jel ja to treba sada da se štrecam i/ili uplašim pa brže-bolje prionem da popravljam utisak? :smiley:
Koliko se meni čini, ja nisam obavezan ništa da uradim, kao što niko nije obavezan da koristi TRIOS.
Kome odgovara neka ga koristi u zdravlju i veselju, kome ne odgovara nek sam sebi napravi bolje, ja nemam ništa protiv :slight_smile:
Nego, nekako imam utisak da se ovde radi o nečem drugom…polustručnjaci serendaju o TRIOS-u kao da znaju o čemu se tu u stvari radi.
Spreman sam da organizujem i sprovedem testiranje i poređenje uživo TRIOS vs Izaberi_Distro_Koji_Želiš…da li postoji kolega/autor nekog distroa zasnovanog na Debian Jessie bez systemd koji pristaje na takvo poređenje?

Čime bi vaše gospodstvo blagoizvolelo biti zadovoljno, da štancujem izdanja kao mačka mačiće, na svaka 2-3 meseca? taj film izvolite gledati u sopstvenoj režiji, TRIOS nije na repertoaru ovog meseca :smiley:

E kad si ti tako rekao onda zatvarajte forum, nema dalje imamo pobednika! :laughing::blush:

Jel? ni taj film neće biti na repertoaru :smiley:

Na Ubuntu Srbija forumu optužen sam za “prekomerno reklamiranje TRIOS-a”, pa sam se autobanovao odande…poenta je da ne želim da “prekomernim reklamiranjem” izazivam probleme onima koji određuju “poslovnu politiku”, bez obzira šta ja mislio o njoj…toliko poštovanja prema kolegama odgovornim za rad drugih foruma ipak imam.
Na mycity linux delu foruma zamalo da se desi isto…srećom, pominjanje triosa u kontextu pomoći koju može da pruži kao live linux ipak je na kraju shvaćeno ispravno, pa priča nije otišla predaleko.
No, onda se ovde pojavi neki anonimni drkadžija kojem i “reklamiranje” na našem forumu smeta, trebalo bi valjda njih da pitamo za dozvolu…

Ја бих препоручио Федору :slight_smile:
Она на мене оставила најјачи утисак од свих Линукс дистроа.
Али, опет, укуси су различити, теби се можда и не свиди

Ako ja mogu da kažem par reči…

Trios se na forumu reklamira naravno njihv je proizvod ali ne preterano, ali i druge distribucije imaju isto toliko pažnje. Mislim, ajde da pričamo kako jeste.
Da ne bude da nešto hvalim ja Trios ne koristim, probao sam ga nije mi odgovarao i ne koristim ga, ali treba ceniti nečiji trud uložen u ovakav projekat. U nijednom momentu nisam osetio da me neko forsira da ga koristim, upravo ono što Dragan kaže probaš ako ti se ne dopada ideš dalje.
Treba imati na umu da Trios rade svega par ljudi ako ih ima i toliko i naravno da to sporije ide, nezahvalno bi bilo upoređivati ga sa drugima gde rade čitavi timovi ljudi. Na kraju krajeve sve je ovo samo dobra volja isplatljivost dolazi tek na kraju, ako dođe…
I onda čemu ti negativni stavovi? To mogu samo da pripišem sveopštem nezadovoljstvu, ljubomori ali u velikoj meri i neupućenosti pojedinca u stanje stvari na linuks sceni.
Eto toliko od mene.

Не може :П :П :П

Sretene… brate… u Srbiji postoji samo jedan kvalitetan forum namenjen OpenSource rešenjima koji ima eksperte na istom… to je ovaj forum, ostali mogu iz ovih stopa da se ugase i obrišu sa interneta, nikome neće nedostajati, problem je što i oni znaju da je to tako pa ih boli :smiley:

Nemoj tako…boli i nas…:smiley:

Ovo je klasican provokator! Ne bi me cudilo da su se na nekom od foruma dogovorili da neko postavi ovakvo pitanje, bas da vide da li ce im neko predloziti TRIOS pa da imaju materijala za blacenje…

Ma ko ih *ebe…neka blate, ako ih to uveseljava :smiley:
Priznajem samo uporedne testove sa tačno definisanim kriterijumima.
Serendanje bez osnova, bez obzira da li je zlonamerno ili zbog neznanja, potpuno je irelevantno.

Koji su nedostaci u pitanju? Prikažu problem slikom korisnik (guest) kazamat

[SIZE=5]…ali pre toga registruj se na forumskim stranicama.[/SIZE] :wink: