Koji mobilni telefon trenutno koristite?

Mala anketa da se prebrojimo oko marke telefona i da prodiskutujemo kako smo zadovoljni trenutnim izborom :slight_smile:

Možete glasati za više opcija, ali glasajte racionalno :wink:

Ja sam još uvek na Symbianu. Nokia n95 crna. To je neuništivo. Sve se trudim da je pokvarim, polomim ne bi li nabavio neki Android, ali ne ide.

Samsung galaxy Y… mali a opet dovoljno snazan za moje potrebe

Мени је то већ досадило, како год али екран од 3-4" није згодан за неко коришћење. Не играм се, није ми потребна нека навигација јер не идем у непознате крајеве па ми се употреба свела на понеки TeamViewer и проверу шта и како раде кућни компови. А то је онда зумБирање и скроловање па брзо досади. Мејлове могу да користим на било ком телефону, сурф углавном али и даље то слабо радим на телефону, ако већ нисам кући него одем негде да пијем, једем и … остало, само су ми још сурф и читање мејлова потребни.

Први Андроид ми је био HTC Wildfire а њега углавном и користим за поменуто. После сам узео и један Huawei 8110 за неке ситне паре а на крају и Huawei 8500 за динар. Од старих телефона користим Nokia 6120 који ми је и најбољи за сталну употребу, мали, једноставан телефон, батерија која траје бар недељу дана … последњих месеци онај 8110 стоји на столу, углавном је и угашен јер заборавим да га закачим на пуњач.

Мислио сам да погледам шта има од таблета али осим кафетина и бруфена, ништа друго ми није занимљиво. :wink: Превелико за ношење јер не носим торбе и ранце а џепови нису увек расположиви …

Ових дана сам случајно приметио један занимљив телефон, Alcatel OT992D који могу да узмем повољно, битна предност му је дуал сим па онда могу да смањим ношење телефона (обично су ми 3 у џеповима) а ове поделим сестрићима и сестричићима. :wink: Телефон има dual core 1GHz процесор, Андроид 4.04, пише да има 1 или 2GB меморије мада скоро свуда пише да има 4GB, камерицу са видео записом 720р што је сасвим солидно … сви остали слични и бољи телефони траже велике доплате, овај бих могао да узмем за кинту уз осредњи пакет па размишљам. Да ли га је неко пробао?

I ja trenutno trosim Symbian (matora Nokia 5530Xpress Music), ali planiram sada da iskoristim ove novogodisnje popuste/promocije/vaucere/poklone i da pazarim neki BlackBerry. Svidja mi se Bold 9790 (ali kosta bubreg i plucno krilo), a u razmatranje sam uzeo i Bold 9780. Ovu Nokia-u sam pazario pre jedno 2.5 - 3 god i nakon mesec dana odlucio da mi je ovo poslednji touch screen telefon! Telefon koristim za telefoniranje i kuckanje, a sa ovim novim masinama sa 4"+ displejima nista do toga nije komforno (bar meni)… zato trazim tel. sa stabilnim sistemom, sa querty tastaturom i nekom solidnom kamerom (max. 5mpx). Jel ima neko iskustvo sa BB 9780? Citam po forumima i pohvale i zalbe, pa da cujemo jos jedno misljenje…

trenutno koristim telefon explay b241 koji ima 3 sim i mikro do 32gb ima mogucnost da podize java aplikacije sa memorijske za ostale karakteristike goglajte ili pitajte, telefon sam dobio na poklon

koristim Samsung Galaxy mini2 i nista mu ne fali :))
za moje potrebe je sasvim ok

LG Optimus 2X… extra telefon…

Nokia 6630

Symbian for evaaaaaaar!!!111!!

http://images02.olx.com.ph/ui/2/85/99/18137699_1.jpg

uuuu taj sam ja hteo da kupim svojevremeno, ali ga nigde nisam našao, pa sam kupio n70.
Usput da pitam jel ima neko one Sony-jeve xperie? Čujem da su dobri, a nisu veliki. Pa ako može koja preporuka.

Trenutno Samsung s5230 i nista mu ne fali al dosadio mi je ocu android xD planiram da uzmem Alcatel One Touch 992D u mtsu uz paket, jel ima neko da mi kaze utiske ili uopsteno o alcatelu?

Motorola Gleam

Good old Samsung C5510. 8)

Da ne idem mnogo godina unazad jer sam imao svakakve telefone, evo yadnjih 3-4 godine.

Nokia E71

BlackBerry 9780

i trenutno Alcatel OT 995

Ina;e jako davno mislim da je to bila 2004 ili 2005 uzeo sam tada legendarnog naslednika 6630, to je bio 6680 vrhunska nokia.

Па тема и није које смо телефоне користили него које користимо. :wink: Ја још негде имам чувене Siemens S25 или Nokia 3650, ту су и неки привремени, ако их нисам дао сестри, сестричићима и слично … Као нај ми је HTC иако из јефтине серије, као најпоузданији је 6120 који носим кад носим само један телефон а и онај 8500 носим због броја који већина има. Само 8110 не носим иако је сасвим пристојан јефтин андроид.
Сада вагам да ли да узмем један дуал сим андроид који је још и нека мало виша класа.

Trenutno koristim HTC EVO 3D, poklon od žene ::slight_smile: … i mislim da ga neću dugo mjenjati, udoban je za korištenje, u početku mi se činio glomazan, ali kad sam vidio uživo SG III onda sam promjenio definiciju “glomazan telefon”… ženi planiram kupiti nešto iz porodice Xperia (ona je nepopravljivi fan Sony-ja)…

Alcatel OT-990 ( Telenor OneTouch )

Zadovoljan, radi sve što meni treba, nisam očekivao previše od tog lowbugget telefona. Naravno morao sam da rutujem tel. da bi sa Link2SD mogao da raspolažem sa dodatnom ext2 particijom, inače mi je bilo malo ~ 90 MB korisničke memorije za aplikacije.Jedino me nervira što ponekad imam eho kad razgovaram sa nekim. Bitno je da odlično šljaka GPS, radio, wifi.

Jedva čekam da mi ugovor istekne, pa da uzmem neki od Motorola DEFY serije. Sviđa mi se ideja da telefon može da odoli svim neprilikama, vodi i prašini… još kada se ode na more, pa se snimi podvodni klip :slight_smile: đe ćeš bolje :playboy:

Nokia N900 na Maemo. Da me želja mine, ponekad poteram Debiana sa LXDE, a ima i Android. Za prazniku ću da probam Jolla Sailfish pa da vidim kako se ponaša, Jolla obećava.
http://www.dodaj.rs/t/45/bV/3nXdeiFx/screenshot23.jpg

Blekberi, već prilično dugo. Neka mi neko nađe telefon sa njegovim mogućnostima a da mu baterija traje uz minimum dva sata razgovora i 50 poruka bar jedno pre podne i vodim ga na ručak… :slight_smile:

Ти за једно преподне разговараш два сата и пошаљеш 50 порука??