Koji torrent klijent da bude default?

Biramo koji će torrent klijent biti default na sistemu.

Ktorrent neće biti u listi jer je prevasohdno to QT koji je namenjen radu na KDE pa mu treba dosta zavisnosti da bi radio na XFCE-u.

Biramo jedan od 3 ponuđena.

A šta recimo mislite da se ubaciu anketu i jedna među najboljim Tixati.

Tixati License Agreement: THE END USER MAY NOT: (i) modify or create any derivative works of the software or documentation, including translation or localization; (ii) reverse engineer, decompile, disassemble, or otherwise attempt to derive the source code for the software; (iii) redistribute, encumber, sell, rent, lease, sub-license, or otherwise transfer rights to the software; (iv) remove or alter any trademark, logo, copyright or other proprietary notices, legends, symbols or labels in the software.

Copying or distributing unauthorized files may violate copyright laws. Compliance with the copyright law is solely the user’s responsibility.

This license will terminate immediately without notice if you fail to comply with any provision of this license. Upon termination you agree to destroy all copies of the software in your possession.

DakleM, lepa im licenca lepa je licenca lepa je :D.

1 Like

Pih nisam ni obraćao pažnju…

QBittorent je takodje QT… :kreza:

AUR PKGBUILD:

“A bittorrent client written in C++ / Qt4 using the good libtorrent library”

depends=(‘qt4’ ‘libtorrent-rasterbar’)

Svi su oni QT jer su fakat pisani u C++ ali nisu QT based only :wink:

Ne brini sve sam proverio pre ankete i njihove zavisnosti.

Onda ok… :good:
Ja sam mislio da je ideja da kompletno zaobicemo QT, al dobro, nema veze… Iovako cemo morati da ga imamo zbog Skype-a… ::slight_smile: :slight_smile:

Da… i meni je na početku projekta padalo na pamet da se apsolutno izbaci u potpunosti bilo šta vezano za QT ali… dolazilo bi do problema kasnije sa nekim zavisnostima i programima na kraju krajeva.

Međutim postoji dosta programa kao što su recimo Qubittorrent, Skype… koji su delom QT ali ne zahtevaju KDE repoe ili lib-ove pa tako da ako oćete da instalirate Amaraok na Gnome okruženju morate da povučete 450mb fajlova gotovo celo KDE okruženje.

[CENTER][FONT=‘courier new’][COLOR=rgb(255,0,0)][SIZE=24px]Glasanje se zavrsava 17.02.2014 u 00:00h[/FONT][/SIZE][/CENTER]

Deluge je GTK…

Haha, na kraju će qbit da ispadne :slight_smile: :slight_smile:
Ne znam, ja sam koristio deluge i transmission, i deluge mi se više sviđa. U stvari, deluge je savršen, nemam nikakvih zamerki :slight_smile: :slight_smile:

Ima li deluge auto shutdown opciju? Ja kad sam zadnji put koristio deluge nije imao tu opciju.

Mislim da nema…

http://forum.deluge-torrent.org/viewtopic.php?f=9&t=41165

Nekad podavno na peppermintu ja taj plugin nisam mogao naterati da radi ili nisam znao, ali zato je tu Qbittorrent on je nekako kompletniji ili Tixati.

deluge je bolji izbor jer mu savršeno radi remote aplikacija koja može da se koristi najnormalnije za seedbox varijantu.

Hehe, u ovom momentu sva tri imaju jednak broj glasova…

Deluge nisam probala, tako da ne znam kakav je…
QBitTorrent je zapravo vrlo zanimljiv i jako podseća na uTprrent, ali mi se čini da je “teži” za resurse od Transmission-a koji je prilično klot, ali jednako završava posao.
Ukoliko želite da napravite što univerzijalniju distribuciju, koja bi mogla da pasuje i na starijim mašinama (pošto kampanja MS ide u pravcu da svi sad praktično moraju da kupuju nove računare da bi bili “legalni”) Transmission je ipak negde pametnija ideja.

Svi troše otprilike isto resursa tako da sa te strane je potpuno nebitno koji će biti u sistemu. Transmission je na gomili privatnih trekera banovan sa liste jer veoma često daje lažne podatke oko peer/seed ovanja…

Bilo je izjednačenje i na 9 :))

pošto kampanja MS ide u pravcu da svi sad praktično moraju da kupuju nove računare da bi bili “legalni”
MS je oduvek imao tu politiku :))
Pa svaki Windows koji je ikada napravljen, napravljen je tako da bude zahtevniji od prethodnog, da ljudi moraju da kupe novi hardver. Valjda su u nekom dilu sa Intelom oko toga :smiley:
Ili prosto foliraju pa naduvavaju sisteme da bi delovalo kao da napreduju na neki sulud način. Kako ti sad da objasniš čoveku da je sveže instaliran Windows 8 koji zauzima 20GiB mnogo manje spreman za rad i ima manje aplikacija nego sveže instaliran Debian sa GNOME 3 koji zaprema svega 6 GiB? Ima nečeg i u tome.
Koliko sam čuo, 80486 i dalje radi fino sa nekim laganijim GNU/Linux-ima, tipa DSL ili Puppy. A ljudi su mnogo novije mašine odavno penzionisali jer ne mogu da nose novi Vindouz.
Sa XP-om nezvanično odlazi podrška za sve jednojezgarne procesore, jer sumnjam da mogu da nose sedmicu.

Commander, odakle ti taj podatak? Zašto? Kako? O.o

Ja se ne sećam zašto me je razočarao Transmission, ali znam da sam se u jednom trenutku naljutio na njega, potražio alternativu, našao Deluge koji mi se mnogo dopao i otad srećno živim s njim :))

@Commander:

Nope, Deluge i Qbitt trose 2-3x vise nego Transmission… :wink: :slight_smile:

@Klod:

Moze sedmica na single core, ali na novijim ( Intel Core, ili Athlon 64 ) da bi bila upotrebljiva… Ja sam probao na Athlon XP, 2.1GHz, sam Win lepo radi sto se procesora tice, ali ga je klalo 768MB RAM-a, pa se nije dugo zadrzao… :slight_smile: :smiley: