Koji USB flash disk kupiti?

Spadoh na 2 neka stara USB flasha od po 512mb što mi je nedovoljno ukoliko hoću da instaliram neki noviji linux, osim ako nije net-install a to je jako retko.

U svakom slučaju hoću da kupim neki pouzdan USB flash kapaciteta do 8gb jer mi više ne treba.

Godinama nisam kupovao flash diskove (osim onaj VIP što je davao uz prepaid što je crko posle 7 dana NE korišćenja ::slight_smile: ) pa me sada zanima jedan kvalitetan i veoma pouzdan da mi traje.

P.S. Imam na matičnoj i USB 3.0 port :slight_smile:

Све зависи колики ти је јорган. :wink: Ја одавно имам једног Кингстона 16 гига који ради без грешке а најбитнији детаљ је брзина уписа јер џабе ти флешка ако ће тај линух да се копира на њу по сата. Значи пази да је минимум уписа ~10MBps. Сад гледам неке понуде и видим да су и USB 3.0 са нормалним ценама, требало би да су 8 гига испод кило пара па не видим потребу да много размишљаш.

Хм, имам и ја пар оних Випових али их нисам проверавао бар месец дана.

Samo bez komercijalnih linkova ubuduće, dozvoljeni linmkovi sa IT svet-a kao i Mobilnisvet :slight_smile:

Inače koliko je tačno i pouzdano to što piše za brzinu upisa!? Znam da nikada u praksi nije ta brzina nego uvek nešto ispod…

http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-flash-8gb-datatraveler-100-g2/comp_comp_memflashcard/71/2292

Imam ovaj skoro dve godine. Da bi preneo na njega 7-8 gb filmova, treba oko 30 minuta.

Много је то, ево сад сам пустио један ДВД да се копира на овог Кингстона што имам и за 7,4 гига пријављује око 10-12 минута. Пошто знам да уписује ~10MBps, делује ми да ће тако и да буде мада је за 3 минута прешао 34% а повремено пријави и 14MBps. Ако узмеш USB 3.0 који има декларисано 30MBps, онда ће да буде још брже. Нарочито ако користиш флешку за честа читања, ако је приближно оно што пише 70MBps, онда ландо може да се користи и за инсталацију линуха. :wink: Штета што немам USB 3.0 иначе бих одавно купио вако нешто.

Управо је завршено копирање, тачно 9 минута и 14 секунде за 7,4 гига.

Pa šta da radim onda da uzimam USB 3.0?

Ако му се цена не разликује много и ако би неки ДВД ископирао за 3-5 минута а не за 30, не знам зашто размишљаш? Нисам ти предложио USB 3.0 са писањем 135MBps, читањем 225MBps и ценом од 20470 динара него овај јефтинији. :wink:

Da je 20.450 pa da razmislim ovako ovih 20 dinara me muče :smiley:

Па добро, ја ћу да се изборим за цену од 20.450 па да пазариш. Хм, сад видим тај исти у другој радњи за само 12к пара али не смем да напишем у којој.

… Što ne probaš sa 16GB? Našao sam PATRIOT FLEX 16GB zaisa extra… cena je negde oko 1300… msm da može da se nađe u WinWin diskontima ali neću sad spam… :smiley:
Dobije se i malena „futrola“… :smiley: Tanak je nekoliko mm, a težina mu je vrlo mala…

Mogu samo da kažem da je vrlo pouzdan :slight_smile:

E da, oko USB 3.0 nebitno je, brži je ali dodaje cenu…

Današnja vest u skladu sa temom … :wink:

http://www.dodaj.rs/f/3Q/11b/3MHGV0xe/kingston.jpg

http://www.personalmag.rs/hardware/periferije/kingston-usb-3-0-fles-disk-sa-kapacitetom-1tb-i-brzinom-prenosa-podataka-do-240mbs/

lol @[member=‘pavik’] video sam HyperX Traveler 3.0, on ima 256GB, ali ovo… :smiley:

6258504_700b.jpg

hard disk od 5 MB 1956. godine.

Хард је оно унутра, први хард на коме сам радио је био 8MB и био је у сличном кућишту али бар упола мањи од овог.

Пре пар година су најављене SDXC картице и речено је да ће да буду до 2ТВ. Изгледа да се приближава то време. :slight_smile:

Kupih pre neki dan Transcend 4GB i za sada je OK… 700 dinara je koštao.

Trebalo mi je hitno pa sam kupio u prodavnici hrane, da i tamo ga prodaju :slight_smile: Kada budem imao više vremena i novca kupiću nešto kvalitetnija, za sada ovo vrši odličan posao.

Transcend je sasvim ok. Imam lepa iskustva sa eksternim hdd, ram memorijama i flešićima.

Ma da nije loš za instaliranje sistema i ovako slično, sasvim je OK.

Što se RAM memorije tiče moja iskustva su ipak bolja bila sa Apacer i Kingston, verovatno su zato i skuplji.

Kako gde. :wink: Stalno mi ovaj upada u pretragu, na kraju ću da odem i kupim ga.

edit: vidim da su zabranjeni komercijalni linkovi, onda ovako:

http://www.kingston…business#dtse9h
8GB 629 dinara

Kingston je super, ja planiram da kupim neki ozbiljan USB 3.0 a ovaj Trans sam uzeo jer mi je htino trebao pa je bilo daj šta daš…

[hr]
Dozvoljeni su linkovi sa IT svet-a i Mobilnog svet-a.

Reklamiranje pojedinačnih firmi nije dozvoljeno pravilnikom foruma.

Ako je to onaj usb, toliko mali da se plašiš da ćeš ga izgubiti,a verujem da jeste, Kingston Data Traveler, posedujem jedan takav. Na žalost, ni malo nisam zadovoljan. Naime, brzina slanja i primanja podataka je max 3Mb/s što je premalo i smešno. Drugo, plastika u kojoj se nalazi USB je toliko tanka i slaba da mi je pukla posle možda 10-og vađenja. Da napomenem da nisam sivonja i da najmanju tehniku kao što je USB volim da čuvam. To sam rešio tako što sam ga izvadio iz te plastike, nju bacio, a USB pločicu stavio u ženski kraj USB kabla. Odsekao taj deo, povadio žičice i konektore USB kabla, ubacio Kingston USB pločicu, zalepio crnom izolir trakom tako da se jedva i primeti da ima trake, jer je i kabal crn, a traka je od mat meterijala, nije ona glosy tj. sjajna.

Totalno druga priča je Verbatim, koji sam uzeo čim mi se ovaj slomio. http://itsvet.com/proizvod/verbatim-flash-16gb-pin-stripe-49063/comp_comp_memflashcard/64/2551
Ova dva komentara što stoje na IT stranici ovog USB-a možete slobodno zanemariti, jer po njima se vidi da jedva znaju šta je USB. Da ne reklamiram, ali radnja u kojoj sam kupio, gde mi radi drugar, svi su mu se žalili na Kingston, čak je bilo i reklamacija. Na Verbatim ni jedna žalba i ni jedna reklamacija. Brzina ide i do 25Mb/s, bez preterivanja. Puj, puj, da ga ne ureknem, ali ja sam prezadovoljan. :smiley:

Uglavnom, moja najtoplija preporuka je Verbatim. :wink: