Koju distribuciju predlazete za sledeci HW

Iz vasih iskustava interesuje me koja bi distibucija lepo i glatko radila na sledecem HW
Intel Prescott 3.0 GHz 1Mb
Asus P4C800-E
DDR-400 1GB
nvidia FX 5200 128M VIVO TV-in
ata HDD 40 GB
neki TFT 1280x1024
Bila bi iskljucivo linux masina za prosecnog korisnika i GNOME okuzenjem. Ubuntu 10.10 bi verovatno lepo radio ali on vise nije podrzan. A neki MINT posto mise mnogo svideo ?

Unapred hvala!

Probaj Solus Os ili Mint LMDE :slight_smile: .

Probacu Mint LMDE pa javljam sta sam uradio
Stavicu za “/” 10- 15 GB za swap 1.5 - 2 GB i ostalo “/home”
Predpostavljam da bi to trebalo u ovakvoj postavci HDD lepo da radi
Hvala za savet :slight_smile:

Razmisli o => http://www.linuxmint.com/edition.php?id=98 iako nije GNOME…

Stavi LXDE ili XFCE to su okruzenja namenjena racunarima do 1GB ram memorije. Ja imam LXDE i radi mi extra brzo sistem na mojih 512MB memorije.

E bas to imam na mom laptopu. Veoma sam zadovoljan.

@Sreten

Da imam slabiju mašinu i da se nisam navukao na Arch, ne bih ni razmišljao šta da instaliram. Isprobao sam MInt 12 LXDE u virtuali čisto radi probe i impresioniran sam!

LXDE i ja teram privatno na mom netbook-u… nemerem da ga menjam nizašta na svetu ali najsikrenije.

Instalirao sam XFCE i imam samo reci hvale za ovo okuzenje . Za sad radi stabilno i glatko . I za prosecnog korisnika pa cak i vise od toga je sasvim korektan .
Tako da sa moje strane topla preporuka svima sa slabijim masinama koji ne zele da se maltretiraju sa 2000-om ; Xp-om i sl. win na koje su “navikli” A sa druge strane ovaj nudi vise ; lakse radi i starija masina je dobila novi zivot.

Od svih okruženja pored Gnome i KDE, XFCE je jedno od starijih i stabilnijih, LXDE je okruženje novijeg datuma ali je isto odlično i brzo kao XFCE.