Komodo Edit 9

Zelim da preporucim editor koji trenutno koristim. U pitanju je Komodo Edit.
Na sajtu imaju i proizvod koji im se zove Komodo IDE koji fino naplacuju, a Komodo Edit je besplatan.
Pa izvolte, probajte, pa javite kakav je :slight_smile:

http://komodoide.com/download/

http://komodoide.com/

Screenshot - 03262015 - 12:08:18 AM.png

Koristio sam ga malo, nije mi se svideo.

Sublime mi se mnogo bolje osećao i brže radio. Nisam znao da je izašla devetka. :slight_smile:
Mogao bih da ga probam ovih dana.

Mislim da je Sublime neprekosnoven, ali probaću. :slight_smile:

Jbg, Sublime se placa, ovo je besplatno

Sublime razvija jedan čovek koliko znam i to je da čovek uzme neki dinar. :smiley:

Možeš da ga koristiš i ako ga ne platiš, i nema dodatnih funkcionalnosti sa plaćenom verzijom. Jedino što te onaj prozorčić obaveštava da je neregistrovana verzija.

Ali sa ovakvim editorom mogu da živim sa tim. :smiley:

I to mozete da izbjegnete

EDIT: uklonjen link sa nedozvoljenim podacima

:mad:

Izbegavajte postavljanje nedozvoljenih linkova…na ovom forumu nema mesta takvim stvarima :mad:

http://www.sublimetext.com/2

Sublime Text 2 may be downloaded and evaluated for free, however a license must be purchased for continued use. There is currently no enforced time limit for the evaluation.

Autor je ovde sve rekao…pametnim i kulturnim ljudima je i to više nego dovoljno.

UPOZORENJE
Meni zaista nije jasna jedna stvar…više puta je na ovom forumu bilo reči o postavljanju piratskih linkova, ključeva za sve i svašta i tome slično.
Na stranu pravilnik/ci, koje ionako niko ne čita, ni na jednom forumu…živi smo ljudi, znam i ja da širom interneta sve to može da se pronađe, ali molili smo da takve stvari ne činite ovde i javno, nije u skladu sa svrhom ovog foruma…ključna reč "MOLILI "
Pošto kulturna MOLBA očigledno nekima nije (bila) dovoljna, jer se ovde radi o elementarnoj nepristojnosti i nepoštovanju domaćina i kućnog reda, a da se ne bi svaki put zamlaćivali sa ovakvim objašnjenjima:
Bilo ko, bilo kada i bilo gde na ovom forumu ako učini nešto slično, momentalno ću mu, bez ikakvih daljih upozorenja, objašnjenja i raspravljanja, obrisati nalog, ukloniti sve tragove postojanja i trajno onemogućiti pristup ovom forumu sa eventualno nekim drugim nalozima.
Ja sam svoje rekao, nadam se da se neće pojaviti niko ko će testirati granice mog strpljenja.

Ako radite samo sa HTML&CSS i Javascript koristite Brackets. Ima live preview i već je, ja mislim, pominjan na forumu. Ja koristim Atom (hipster url Atom.io ) Čitao sam poređenja na Sitepoint-u i dobru su ljudi rekli, besplatan i pravi ga GitHub. Nema dalje. :slight_smile:

Ako ga Github pravi onda nema greške u svakom slučaju :slight_smile:

Kad se već pominje atom…pokušavam da nađem bilo kakav projekat kreiran tim editorom, i ne uspeva mi…?

Atom mi deluje samo kao kopija Sublime-a. Plus je gladan resursa samo tako jer je pisan u web tehnologijama.

Ne vidim nijednu prednost u odnosu na Sublime. Jedino izgleda lepše sa default podešavanjima i prikazuje promene u repozitorijumu.

Ispadoh Sublime fanboy :smiley: , ali stvarno pre par dana izašla nova verzija, bolji je nego ikad.