laptop se restartuje umesto da se ugasi

pozdrav drugari, i dobrodosao na mint forum :smiley:

ovo mi je prvi post ovde (juce saznah za vas)

za pocetak da pohvalim mint. po meni je to ono kako linux treba da izgleda i da se ponasa

inace koristim mint 13 xfce 32 bit na lenovo g580

problem je sledeci: kompjuter se restartuje kada pritisnem shut down na Bilo koji nacin (ne vezano da li na bateriji ili eps-u). takodje sam primetio da se to desava jedino ako je komp pre toga bio u suspend modu. takodje, kada se vrati iz suspend moda, ukljuci mi se touchpad (koji mi je inace iskljucen jer koristim misa) i ne mogu da ga iskljucim dok ne restartujem komp. touchpad mi nije neki problem, a sto se tice restarta voleo bih da to sredim. kolko vidim, to se cesto desava ljudima na raznim masinama i sistemima, ali ne znam sta je problem i moguce da neko zna softversko resenje u mintu

hvala unapred

Pozdrav i tebi, i bolje nas našao :wink:

Zar ne možeš touchpad da isključiš putem komande FN + (određeni taster) jer to imaju gotovo svi laptopovi i netbook računari.

nece.
evo bas danas, posle dugo vremena, problem sa restartovanjem se sredio posle update-a (koji inace radim na par dana kada se setim).
taj problem sa touchpad-om mi ostaje otvoren.
medjutim javio mi se (mislim poznati) problem da mi ekran zatamni posle deset minuta (to mi se desavalo na ubuntu 12.04 na drugom kompu, pa sam resio tako sto sam stavio komandu za xset da mi se pokrece sa sistemom). sa d sam to uradio, pa cu videti da li radi. verujem da hoce

[/size]
[size=4]Odlično, važno da radi, poželjno bi bilo da češće ažuriraš sistem. [/size]

[size=4]

Hoće, imao sam taj problem, rešio sam skriptom

[size=4] #!/bin/bash[/size]

xset dpms 0 0 0
[size=4]xset -dpms[/size]

mora da bude izvršna, pa u startup i problem rešen :slight_smile: