LaTeX радионица

Урош је дошао на идеју да се одржи једна латех радионица, где бих ја могао да будем предавач. Молим да се предлози око организације износе овде, као и да се јавеони који су заинтересовани.

U potpunosti se slažem a trenutno ne postoji bolji predavač od Nedeljka obzirom da se on dugo godina bavi Latex-om.

Ja sam više za radionicu direktno na forumu da ljudi učestvuju i pišu, jer tako ostaje pisani trag i svako može da pročita o čemu je bilo pisano. Postavićemo teme kao TOP da budu vidljive i dostupne svima koje zanima manipulacija sa LaTex-om.

Што се латеха тиче, писани траг су врло мали фајлићи, тако да га није никакав проблем попети на интернет.

Kada sam napisao pisani trag pre svega sam mislio na predavanja da budu sacuvana ovde na forumu umesto da se priča i predaje preko IRC-a (što je veoma glupa metoda) jer kasnije kada bi neko hteo da čita morao bi da gleda sumorne logove. Ovako predavanje preko foruma je idealno, pregledno i jednostavno.

Па, добро, Урош је предложио да буде у хаклабу, за који ја тренутно не знам где је. Претпостављам да бих ја требао да понесем свој лаптоп.

Uroš je mislio na radionicu uživo, što i nije loše a može i preko forum kako god odlučite…

А како преко форума? Покренем тему, напишем поруку, онда други постављају питања, ја одговарам итд?

Ja sam zainteresovan jer mislim da Latex moze da mi olaksa procesiranje teksta, pisanje naucnih radova i sl.
Ako je moguce, predlazem O3oH za prostor - suvi centar, svi uslovi ispunjeni

Da, upravo tako, ono sajbertutorstvo, masovno obrazovanje i sl.
Mozes i da se iskusas da snimis neki video materijal pa da otvorimo taj
Google Course Builder Platform
http://www.opencultu…se_builder.html
http://www.i-programmer.info/news/150-training-a-education/4793-google-launches-course-builder.html

@Nedeljko

Ako se odlučiš za forum varijantu radionice onda bi bilo dobro da se otvori jedna tema sa tvojim predavanjem gde će se posle u prvom postu sumirati spisak oblasti, odgovarajuće linkovan - index tema o kojima predaješ. Ukoliko ima potrebe za pitanjima, može da se otvori druga tema u kojima će se pojavljivati pitanja na koja se ti možeš pozivati u temi sa predavanjem. A ta tema u kojoj predaješ da bude zaklučana za pisanja i komentare. Malo teže izvodljivo, ali konceptualno veoma zanimljivo :slight_smile:

Па, хајде нека гласају они који су заинтересовани за курс. Форум варијанта или уживо или нешто треће?

Pazi ne znam zasita koliko konkretno ljudi bi bilo zainteresovano odavde za LaTeX predavanja, ali ono zašta bih glasao definitivno je forum, jer ostaje pisani trag, ostaje TOP tema i gomila takoreći hiljade čitaoca koji prelistavaju tvoje “tutorijale” i guide za LaTex.

My 2c…

Ja glasam za forum varijantu…za početak :). Tema je veoma zanimljiva (bar meni) ali mi vreme i obaveze ne dozvoljavaju da posetim neko predavanje uživo. Možda da krenemo sa predavanjem na forumu, pa ako se stvori “kritična masa” zainteresovanih, onda i uživo, zašto ne?

Moze forum ali bi bilo dobro unapred “formatirati” (formirati) koncept tako da moze da se prenese na te moderne web platforme
(razmisliti o video verziji pisanih predavanja)

Nedeljko, sama ideja latex radionice je fenomenalna, i hvala ti na tome. :slight_smile: Meni odgovara svaka varijanta, ali za početak najpre glasam za forumsku. :slight_smile:

Па, већ је покренута тема “Курс LaTeX-a”.

Такође, нема шта мени да се захваљујеш на идеји, него Урошу, јер је идеја његова.

Onda hvala Urošu i tebi za temu koju već čitam “KURS LATEX-a”. :slight_smile:

…upravo zbog ovakvih situacija kojih je najviše (gde spadam i ja sam) bolja opcija je forum jer može da se čita komotno i udobno. Za neko sledeće predavanje koje LMS bude držao sasvim sigurno ćemo Nedeljko i ja da se dogovorimo da ubacimo i satnicu u kome će biti predstavljene pojedine karakteristike i upotrebe LaTeX-a na internetu, jer će to svakako biti dosta zanimljivo većini ljudi, jer sam sasvim siguran da mnogi ni ne znaju da to postoji (osim matematičara jelte).

Ја ћу гледати да пишем колико могу, а волео бих да с времена на време чујем реакције читалаца, да бих знао да не пишем безвезе или да нешто побољшам.

Po mom ličnom mišljenju nije mnogo bitan tempo kojim ćeš pisati već kvalitet onoga što prenosiš i način na koji to radiš. Sudeći prema onome što si do sada napisao mogu da zaključim da kvalitet ne nedostaje a da je način prezentovanja materijala odličan - sve je jasno i precizno, servirano “kao na tanjiru”. Jednostavno, piši onda kada tebi odgovara, kada stigneš i kada naiđe inspiracija i volja. Nije nužno da pratiš neki poseban tempo, jer u ovom načinu izlaganja, sve ostaje u vidu pisanog traga na foruma i lako se prati i pretražuje (uvek se možemo lako vratiti na nešto ako “zaškripi”).

Što bi rekli Ameri:
“Samo tako nastavi!!!” (izjava zabeležena u Čikagu, leta 2012.)

:slight_smile:

Е, па добро, била ми је битна повратна информација колико читаоци разумеју текст.