Leadtek WinFast 2000 XP Global FM radi

Leedteak WinFast 2000 XP Global FM radi posle ne znam ni sam koliko verzija kernela 3.x
Slucajno sam probao FM kad ono pojavi se zvuk, ja sokiran, ne verujem svojim usima, kartica ne treba nikakva
podesavanja kao pre, firmware je potpuno isti, neverovatno :))

Da bi fajl; izgledao kako treba mora se u Cinnamonu instalirati gconf-editor i onda se dobije pun xml file.
Da vidite kako file izgleda pre intervencije:

gedit ~/.gconf/apps/gnomeradio/%gconf.xml

Ovako izgleda posle stela stanica i intervencije iz gcon-editora i nema famozne poruke da nema dev/mixer

line

any

/dev/radio0

/dev/null

Pogrešno si napisao naziv kompanije, tačno je Leadtek.

Zašto je uopšte izbačen /dev/mixer pitam se ja, to je odavno nestalo iz kernela. Od tada imam razne probleme sa zvukom u TVTIME - u. Ne mogu da smanjim zvuk do kraja, i kada je navodno na " 0 ", i dalje čujem zvuk sa TV - a. A kada pojačam nema više jačinu ili BOOST kao kada je bilo /dev/mixer -a.

Мени све проблеме са звуком решава gnome alsa mixer ако сам линух нема неки пристојан. Понеки линух, као што су UE, Knoppix и још неки мало више надрукани, имају миксер који ради посао, када нема таквог, обавезно прво додам gnome alsa mixer.

U Debianu to nije slučaj, nije izbačen oss iz kernela, a i nije pečovan tvtime na alsa fazon :)), pa uopšte i nema tih problema. Dovoljno je da se loaduje snd-pcm-oss i i dalje radi isto kao i odkad se pojavio :)).

Negde sam pročitao da /dev/mixer može da se vrati u sistem, mora da se kernel kompajlira, nepotpuno uputstvo koje sam našao, pa sam zaključio da je bar za mene ta radnja TOO HEAVY :))

Moze naravno samo da je config ovako kao u debianu (/boot/config-uname):

CONFIG_SOUND=m
CONFIG_SOUND_OSS_CORE=y
# CONFIG_SOUND_OSS_CORE_PRECLAIM is not set
CONFIG_SND=m
CONFIG_SND_TIMER=m
CONFIG_SND_PCM=m
CONFIG_SND_HWDEP=m
CONFIG_SND_RAWMIDI=m
CONFIG_SND_JACK=y
CONFIG_SND_SEQUENCER=m
CONFIG_SND_SEQ_DUMMY=m
CONFIG_SND_OSSEMUL=y
CONFIG_SND_MIXER_OSS=m
CONFIG_SND_PCM_OSS=m
CONFIG_SND_PCM_OSS_PLUGINS=y
# CONFIG_SND_SEQUENCER_OSS is not set

Samo ne znam dal bi ta pecovana Ubuntu verzija tvtime i dalje radila sa oss :)). Evo ovde mozes da vidis Ubuntu je samo preuzme verziju iz
Debian unstable i dobro je napečuje za svoj fazon (ovo je za quantal):

tvtime (1.0.2-9ubuntu1) quantal; urgency=low

• Merge from Debian unstable (LP: #996363). Remaining Ubuntu changes:
  • Retain patches:
    tvtime-1.0.1-savematte.patch, desktop_file.patch, tvtime-1.0.2-alsa.patch,
    tvtime-1.0.2-alsamixer.patch, pal_audio_mode_persistence.patch,
    tvtime-1.0.2-screensaver.patch, tvtime-1.0.2-videoinput.patch,
    tvtime-1.0.2-osd.patch, tvtime-1.0.2-usage.patch,
    tvtime-1.0.2-command.patch, tvtime-1.0.2-build.patch,
    tvtime-1.0.2-libtool.patch, tvtime-1.0.2-cursor.patch,
    tvtime-1.0.2-metacity.patch, tvtime-1.0.2-x_size_hint.patch,
    tvtime-1.0.2-menu.patch, tvtime-1.0.2-focus_mouse.patch,
    tvtime-1.0.2-icon.patch, tvtime-1.0.2-tvtimeosd.patch,
    tvtime-1.0.2-cpuid.patch, tvtime-1.0.2-xmltv.patch,
    tvtime-1.0.2-vbidata.patch, tvtime-1.0.2-verbose.patch,
    tvtime-1.0.2-vbiscreen.patch, tvtime-1.0.2-closed_caption.patch,
    tvtime-1.0.2-key_event.patch, tvtime-1.0.2-vbi.patch,
    tvtime-1.0.2-xinerama.patch, tvtime-1.0.2-volume.patch,
    tvtime-1.0.2-output_volume.patch.
  • debian/control: Build-Depends on autoconf, automake, libasound2-dev,
    libtool and libxss instead of libxtst.
  • debian/rules: Call autoreconf to re-generate the configure script.
  • Droped Ubuntu changes:
  • tvtime-1.0.2-from-upstream-fullscreen-crash.patch, applied in Debian as
    fullscreen.diff
  • tvtime-1.0.2-libpng-1.5.patch, applied in Debian as libpng.diff
  • tvtime-1.0.2-xvoutput.patch, applied in Debian as typo.diff
  • Droped Debian changes:
  • debian/control: Suggests: oss-compat.
  • debian/control: Build-Depends chrpath.
  • debian/rules: Fixed binary-or-shlib-defines-rpath.
  • debian/patches/tvtime-1.0.2-autoconf.patch: Fix warns about files that seem
    to use datarootdir without defining it.
  • debian/patches/tvtime-1.0.2-xcommon.patch: Replace deprecated function
    XKeycodeToKeysym() with XkbKeycodeToKeysym().
  • Update the “Comment” and “Name” field value in debian/desktop_file.patch
  • Added debian/source/format file.

– POJAR GEORGE Sat, 02 Jun 2012 17:16:42 -0400

http://changelogs.ubuntu.com/changelogs/pool/universe/t/tvtime/tvtime_1.0.2-9ubuntu1/changelog

TVtime nema problem sa /dev/mixer nikad tu nisam nista dirao, gnomeradio tj. FM tjuner nije radio godinama od pojave 3.x kernala, nije radio isto par godina pre pa je onda proradio, sad nije radio kako je krenuo kernel 3.x. Neko sedi i zeza se ocu necu da stavim podrsku u kernel i sredim program, Inace pitao sam po svim forumima da mi neko kaze sta je to sto fali i kako da osposobim FM radio ali uvek je bilo mrtvo more…

begin prog = irexec button = KEY_POWER config = /usr/bin/gnome-session-save --shutdown-dialog && irxevent -d end include ~/.lirc/shutdown
Treba mi nova sekveca za gasenje, ovo nema u Cinnamonu

Da sam znao ne bi ni pisao, ja kao da podelim sa drugima, ono pogresno si napisao ime firme, kao da je to bitno, pogresno sam prepisao ali tada nikome nije smetalo, Google sam ponudi ispravno, svi znaju da gresim kad pisem, jos jedan razlog zasto ne volim kucanje komadi. Problem sa FM je postojao sad gnomeradio radi ali zato Rhythmbox kad mu se doda dodatak za FM poblesavi nacisto. Poenta je da sam trazio resenje e sad kad je reseno sad su postojala resenja koje niko nije objavio a jos sam se pitao ovde na forumu sta je to u kernelu promenjeno izbaceno, Ima ovde postavljeno barem 20 pitanja probleme koje ne mogu da reseim, npr. tor i vidalia ne suradjuju, plymouth za koji sam mislio da je ispeglan jer na staroj masini nisam imao problema. Koliko vidim lik je dao resenje - POJAR GEORGE Sat, 02 Jun 2012 17:16:42 -0400 to je ova godina pre mesec dana a ja se sa tim patim godinama. Inace sve procedure i ovo sto pitam napisao sam i ima na ubuntu.rs

Eh sad, nemo da se ljutiš bre :)) Naziv firme mora da bude tačan, ma nije bitno, opušteno.

begin prog = irexec button = KEY_POWER config = /usr/bin/gnome-session-quit --power-off && irxevent -d end include ~/.lirc/shutdown

Nasao sam ide ovako, iz terminala radi ali irexec nece da izvrsi komadu? Zasto, enigma, ima dozvole za izvrsenje

Resio sam :)) gumb se vise ne zove tako ima ih izgleda vise na sistemu. :wink:

Sad sam video da tu jos stosta ne stima , promenjeno, da bi se daljinac sredio kako valja i kako je pre valjao to se moze samo gledajuci u pasulj, svi primeri stari ko biblija (neupotrebljivi) ili primer koji nije primer.
Pa to ga izmenjase i pretumbase i sam taj ko je menjao zna sta je menjao :slight_smile:
Sad daljinac radi i ono sto ne treba i sto nije definisano, nautilus koji otvoren prozor u fokusu levo-desno, gore-dole, enter radi preko daljinca :slight_smile:

Ludilo Firefox strelica na gore skroluje na gore i obrnuto, inace to su strelice za menjanje kanala :))