Lector - Qt based ebook reader

Da li neko zna, kako instalirati ovaj program u Ubuntu? {1f447}:slight_smile:

Definitivno je vredan pažnje jer podržava:
[LIST]
[]pdf
[
]epub
[]fb2
[
]mobi
[]azw / azw3 / azw4
[
]cbr / cbz
[/LIST]
Lector-eBook-Reader-For-Linux-1024x584.jpeg

BasioMeusPuga/Lector

Imaš uputstvo ovde: Installation

Ako poseduješ veliku biblioteku, učini sebi uslugu i instaliraj neki od proverenih programa, recimo Calibre.

@100% Koristim ja na Linux-u odavno Calibre, FBReader, Master PDF, Buka idr. programe za čitanje i obradu e-knjiga. :slight_smile:

Međutim, Lector reader je poseban, po mnogo čemu… Ali sama instalacija na Ubuntu je poprilično teška, namučio sam se i evo nisam uspeo. Ljutim se pomalo na autora, zbog toga što nije napravio .deb i olakšao ljudima posao!

Tek danas sam čuo za ovaj program od tebe, zašto ti je interesantan, šta to može Lector što Calibre ne može?

EDIT: Bacio pogled na brzinu, instalacija je u tri koraka i ne deluje komplikovano. Instaliraj dependencies (imaš spisak u tabeli) uz pomoć Synaptica, kloniraj Git repozitorijum (ako ne znaš kako potraži na netu, lako je) i ukucaj u root direktorijumu u terminalu one dve komande. Možeš ti to! :slight_smile:

@100% Ne funkcioniše u praksi. Problem rešava jedino .deb, a toga trenutno nema, tako da jbg. :slight_smile:

@Dragan Da li ti možda imaš neko rešenje? :blush:

Imaš u AUR. :wink:

Daj neki output, nešto. Sad sam ga instalirao prateći ove korake.

Ono što je meni pravilo problem je py module setuptools.

sudo apt install python3-setuptools

Zatim proveri da li ti je default python v 3.6.x. koji je i dependency

python --version

i da li imaš python 3

python3 --version

onda build i install pokreni sa python3

[CODE] $ python3 setup.py build

python3 setup.py install[/CODE]

@Jocix
Sad sam došao na forum…ono što ti tražiš je da se odradi debianizacija tog paketa?

@Dragan Da, tačno tako. Lakše je neuporedivo nego kroz terminal. :slight_smile:

Instalirao sam bio program, ali nije hteo nikako da se pokrene, tako da sam ga uklonio. :slight_smile:

@Jocix
No problem, samo što to ne mogu da uradim na triosu, zbog zavisnosti, odnosno novijih verzija paketa… moram neki Sid da instaliram u vboxu, pa ću tako da probam…

@Dragan Hvala puno, unapred. :blush:

Inače, ovaj program je stvarno odličan, najbolji za čitanje e-knjiga u Linux svetu, jer otvara sve popularne formate.

Meni lično najviše treba za epub, mobi i azw3 knjige, kao i za stripove (cbr i cbz). :slight_smile: