Libreoffice3.5 kako ga instalirati

Dosao je novi libre office verzija 3.5

Pre nego bude ubacenu zvanicne repoe i dodje kroz regularni update evo kako da se instalira

Prvo potrebno je da preuzmete instalaciju

preuzmite ga sa ove lokacije http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/3.5.0/deb/x86/LibO_3.5.0_Linux_x86_install-deb_en-US.tar.gz

Sledece sto treba uraditi je raspakovati ga negde…

na primer ja sam ga raspakovao u /home folder

onda otvorite terminal

pre instalacije potrebno je obrisati stari

sudo apt-get remove libreoffice-core

zatim treba da odete u raspakovani folder

cd LibO_3.5.0rc3_Linux_x86_install-deb_en-US/

zatim u folder DEBS koji se nalazi vec u folderu u kom ste sad

cd DEBS

zatim treba pokrenuti instalaciju

sudo dpkg -i *.deb

zatim u isto folderu DEBS treba uci u folder desktop-intergration

cd desktop-integration

i tu isto odraditi instalaciju

sudo dpkg -i *.deb

i to je to

instaliran je novi office 3.5

:wink:

Nice one!

Super, lepo je da i ovo uputstvo stoji ovde. Samo da napomenem, ovaj postupak je univerzalan, u smislu da se ovako instalira bilo koja nova verzija LibO-a (ukoliko želite da je imate pre nego što dođe kroz redovno ažuriranje).

:wink: Hvala…

Da tacno, ja sam to vec naveo gore u svom tekstu…ovo ce doci kroz regularan update…

Da li bi isto moglo biti obavljeno dodavanje riznice:

ppa:libreoffice/ppa

i nadogradnjom postojećih paketa?

Па, тренутно не, јер је на том ППА тренутно 3.4.5-0ubuntu1 најновија стабилна верзија. 3.5.0 је Release Candidate, тако ћемо ми са тим ППА-ом морати још мало да се стрпимо. :wink:

pa da… zato sam i pokazao kako novi da se instalira…

libreoffice3.5 ce doci tek kansije u zvanicne riznice…

Napraviste zbrku sa Libreoffice, to je rc3 verzija, ja ko ludak nocas trazim 4.5 a onda vidim na ppa da im nije uspelo pravljenje paketa stoji x

Evo sa njihovog sajta, finalna verzija a unutra je rc3

http://img7.imagebanana.com/img/7d2ye32o/thumb/Workspace1_009.png

oni i kazu za 3.5: This is the initial release from the 3.5 branch of LibreOffice. It contains many exciting new features, and is the recommended version for power users. dok je 3.4.5 ipak stabilno izdanje

LibreOffice 3.5.0 Final (2012-02-14)
Ovo mu je naslov, zadnje vreme došlo final nije final, to ko ono na tarabi piše p**** a nije :slight_smile:
Za mene kad napišu final to znači gotovo probali smo i videli da valja, ono piše final a posle unutra rc3 :wink:

Ma dobro sada rc tu i tamo vi se uvatili za njega :wink:

ja sam postavio ovo jer je novo…i mozda ce ljudi zeleti da ga probaju…

a svi digli frku sto sam postavio…kad je RC

Ma nije frka u tome što si ti postavio, koliko sam razumeo, nego u tome što je paket označen kao finalna verzija, a unutra je RS. Nije to do tebe.

stigla je i 3.5.3 verzija naseg nam LibreOffice-a

Kako da instaliram jezičke pakete za LOO3.5 . Pokušao sam na istu foru kao u Sretenovom tutoru, al jok.

Jezički paket za šta? Jel to srpska lokalizacija ili šta?

Шта се дешава са верзијом 3.5.7? Тренутно имам на Минту 9 верзију 3.5.6.2 и не могу да отворим .ppt презентације које су веће од 5-6 мегабајта.

@Supergull

Dodaj PPA i apgrejduj, pa probaj .ppt

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-prereleases
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Sem sto sam upgrade-ovao distro, nista se drugo nije desilo. Vec je trebalo da izadje verzija 3.5.7.

http://wiki.document…ReleasePlan/3.5