links - Web Browser у конзоли

Можда неком буде занимљиво :slight_smile:

Прегледање страница у конзоли

[ATTACH]1222.IPB[/ATTACH] [ATTACH]1223.IPB[/ATTACH]

А може и графика да се упали :slight_smile:

[ATTACH]1224.IPB[/ATTACH] [ATTACH]1225.IPB[/ATTACH]

sudo apt-get install links2

Покретање графичког мода:

links2 -g

Иако вероватно никад нећу користити овако нешто, идеја ме је одушевила :slight_smile:

Bilo je o ovome reči na starom LMS forumu.

Iskreno ne mogu da nadjem neku primenu ovom programu osim što deluje vrlo simpatično da surfuješ iz konzole :slight_smile:

Јбг, ја тражио и нисам нашао, па реко да отворим свеједно… a сећам се да је била прича о филмовима у конзоли, па кад сам друговима показао гледали ме ко будалу :smiley:

Ops izvinjavam se tako je bilo je reči o filmovi u konzoli :slight_smile: Tek je to tragedija hehehe mada deluje zanimljivo isto kao i ovo :slight_smile:

Kada sam pitao jednog linux administratora koji DE koristi na radnoj stanici, odgovorio mi je " NI jedan, koristim CLI " Pa eto, možda je programčić namenjen za potrebe takvih korisnika, čisto da provere dal neki sajt radi ili šta piše na sajtu.

Vidiš to mi nije nikada palo na pamet :slight_smile:

Mada retko koji će admin da preko serverske stanica pregledava sadržaj internet strane, taj oko sebe već ima 50 računara na kojima je podignut DE :slight_smile:

Inače za održavanje servera ne treba ništa više od terminala i SSH servera…

Ume da bude koristan. Pogotovo kada instaliraš recimo nešto bez GUI-ja, možeš da odeš na neki forum i da pogledaš nešto ili neki manual… Mene je spasao par puta kada sam koristio Arch. Instalirao sam sistem, nešto mi je zatrebalo i eto… :slight_smile:

Ееее да за Арч је супер ствар, ако не можеш да пратиш упутство на некој другој машини :slight_smile:

Mose se raditi bez DE u grafickom okruzenju, umesto DE (GNOME, KDE, XFCE) instalira se Window Manager (FVWM, CWM, TWM, Fluxbox, Openbox, Blackbox). Jednom se iskonfigurise i posle se ne zavisi od toga kako razvojni tim ili pakovanje distribucije promene konfiguraciju i opcije, nego stalno vozis isti desktop.

Lynx je mocan browser van grafickog okruzenja, a Links moze da radi i pod grafickim okruzenjem, sa opcijom -g $links -g adresa.com &

Njihova glavna moc je stavljanje u pipe, onda mogu da se izvedu stvari koje nisu moguce pod drugim brauzerima.

Edit: tek sad videh da je postavljac teme vec objasnio opciju -g, izvinjavam se. Radi oslobadjanja terminala dodati “&” na kraj komande, onda radi kao proces.

Ево да јавим да ми је управо овај програм користио кад малопре нисам могао да се улогујем у КДЕ :connie_pumpkinsmile:

Šta se zapravo dešava sa BlackBox projektom? Nešto su se utihnuli u zadnje vreme, ili im je Openbox i fluxbox proemetili koncept, davno sam koristio taj BB i uvek mi je delovao malo…nedovršen za razliku od Openbox-a!?

Koristim ga po nekad, znači ne stalno. Ubedljivo najbrži brauzer. :slight_smile:
Ovo je prikaz u tekstualnom modu, znači bez argumenta -g koji rezultira grafički mod

http://www.dodaj.rs/f/1w/Jc/8QfhcH8/terminal001.jpg

Pored Links-a 2 ima još sličnih brauzera, recimo Lynx, w3m i ELinks.Flux i OpebBox od okruženja koristim prilično često, naručito kada sam na netbooku.
Jeste BlackBox nešto utihnuo. Inače Flux i OpenBox su fork-ovi BlackBox-a.

Ne znam sta je sa openbox, Brok je vec odgovorio za flux i open.

Meni vise odgovaraju Window Manageri, jednom kad sam presao na njih, jer mozes da ih konfigurises jednom, i onda konfiguracione fajlove cuvas u arhivi i za tili cas prilagodis svakoj novoj instalaciji. Dakle, ne zamaras se prelaskom npr. sa Gnome2 na Gnome3. Koristim fluxbox, brz kao munja, a nameravam da se jos pozabavim fvwm-om (default na OpenBSD) i da tu zavrsim sa grafickim okruzenjima.

@bestragamuglava

fvwm sam davno koristio na Slekveru 3.0, to je i moje prvo grafičko okruženje na X-u, prost je da prostiji ne može biti.
Postoji samo jedan fvwm.rc konfiguracioni fajl, pomoću kojeg se vrše sva moguća podešavanja.
Malo arhaično po današnjim klik-klik merilima, ali zato beskrajno jednostavno :slight_smile:

Znam. Window Managere jednom konfigurises i onda ih neograniceno puta repliciras.

De se to pominje javno Dragane :smiley: zbog godina mislim, provaliće te :smiley:
Sigurno si pogrešio prilikom kuckanja, nije Slekver 3 nego 13 :wink:

Ja gotivim u zadnje vreme na CrunchBangu kombinaciju OpenBoxa i Thunar windows menadžera.

@Brok
:slight_smile:
Provaliće me pre ili kasnije, pa ako mogu da biram, bolje odma’ :wink:
Moguće je i da grešim u kucanju, ali timestamps kažu:
[ATTACH]1268.IPB[/ATTACH]

Prošlog meseca sam prebacio popriličnu gomilu CD-ova na hard…u toj masi se našao i Slack 3.0
Po datumu kreiranja arhive, vidim da bi moj prvi linux koji sam instalirao, da je preživela instalacija, sutra napunio 17 godina :slight_smile:

Jednom, kada me ne bude mrzelo, probaću da ga instaliram u vm, čisto podsećanja radi :slight_smile:

Ma to ti je greška, sam kažeš da sutra puniš tek 17 godina.

ps
Ne moraš da me zoveš čika Brok. :smiley:

@Brok

Ne moraš da me zoveš čika Brok. :smiley:

Neka, čika-Brok, nije mi problem, ja sam kulturan klinac, poštujem starije :smiley:

Nema potrebe Dragene, zna se i bez persiranja koliko ko koga postuje :wink:
Naravno u RL ide persiranje. U to smo se mogli i uveriti, zar ne. :wink:

Evo ga i moj FluxBox, danas napravio upgrade na verziju 1.3.5
[ATTACH]1273.IPB[/ATTACH]