Linux Mint 15 “Olivia”

[list]
[]MDM
[
]Software Sources
[]Driver Manager
[
]Cinnamon 1.8
[]MATE 1.6
[
]Software Manager
[]System Improvements
[
]Artwork Improvements
[*]Upstream Components
[/list]

http://blog.linuxmint.com/?p=2361

Snimci ekrana:
http://news.softpedia.com/newsImage/Linux-Mint-15-RC-Cinnamon-quot-Olivia-quot-Screenshot-Tour-2.jpg/

Upravo pišem sa njega. Odličan,brz,prelep…Možda najbolje izdanje do sada.
Inače,oduševljen sam izborom wallpaper-a :smiley:

I skidanje i instaliranje tema direktno u sistem je super.Mozda ga instaliram,posto mi mint9 istekao :slight_smile: .

Probao Cinnamon i Mate oba su odlicna i izuzetno brza,Cinnamon je prelep a Mate standardno dobar. Po meni do sada najbrzi Mint. ::slight_smile:

Zna li se datum kad ce da objave stable verziju ?

Nope, nikad Mint ne objavljuje datume, idu po sistemu “it’s ready when it’s ready”, obicno oko mesec dana nakon sto Ubuntu izbaci verziju… :slight_smile: Mada se moze racunati na to da ce 99.99% biti do kraja meseca. :wink: :slight_smile: Tako je bivalo do sada.

Ova je izuzetno stabilna,bar za sada koliko je ja koristim :sarcastic:

I ja je danas probah, nisam nešto puno čačkao ali je brz i radi sve kako treba. Još kad bi bilo LXDE izdanje bilo bi super, ali nema.

Za ova 2-3 dana koliko koristim ovaj sistem,mogu da kažem da je odličan…ima par sitnih bagova,nekada kada zatvorim laptop neće da ode u standby mode iliti suspend. Kada startujem lap osvetljenje je uvek na maksimumu. i ono što mi najviše smeta,signal na wifi-ju mi je uzasno loš,često ne mogu ni video na youtube-u da gledam. Generalno,sjajan sistem!

Kako da namestim da mi panel bude transparentan?

nvidia karta,driver 310 recommended.

Transparentnost je generalno vezana za temu, tj zavisi da li, i kako je podesena u samoj temi. Znaci, ili menjaj temu dok ne pronadjes onu koja ima transparentan panel ili, ako si bas “zapeo” za odredjenu, pogledaj ovde, jeste za 14-icu ali verovatno je isto i za Mint 15:
http://www.techsuppo…ansparent-Panel
:wink: :slight_smile:

To sam i radio,na live sistemu je bilo sve ok.Problem je sto je to bio noveau driver,a ovo je oficijelni nvidijin.

Aha, znaci do drajvera je… Jer si probao 310 experimental verziju ako ima? Ja trenutno nemam Cimet da proverim, ali 100% sam siguran da mi je panel bio transparentnan na 14-ici sa 310 experimental drajverima… :slight_smile:

Ipak je bilo do teme.Moja greska :slight_smile: .

Kako se ponaša novi screensaver ? Jel se pokreće kada se gleda YT ili koriste aplikacije koje nemaju definisano da stopiraju isti ?

Nisam gledao duge klipove,javicu veceras.Ko vec ima,moze da isproba,puno obaveza danas.

Radi dobro,ja gledam seriju i sc se ne pokreće :slight_smile:

Onda je drugačije rešeno nego xscreensaver ili stari gnome2 screensaver, oni reaguju na inpute. Ako pustiš YT na ceo ekran a gledaš preko nekog brausera i screensaver ćuti u pozadini, znači rešeno je nekako ipak drugačije.

Crče sunce mu njegovo.Samo se pojavi strelica pri bootu i crni ekran :frowning: .

Ima dosta problema sa wifi-jem,bar kod mene. Užasno se uspori,ne mogu ni pesmu na tjubu da otvorim…i to se često dešava.nedam se da će to ispraviti u skorije vreme.