Linux Mint 19 “Tara”

Posto se blizi izlazak da pocnemo sa beta verzijom :slight_smile:

Linux Mint 19 “Tara” Cinnamon – BETA Release – The Linux Mint Blog

Linux Mint 19 “Tara” MATE – BETA Release – The Linux Mint Blog

Xfce:
Linux Mint 19 “Tara” Xfce – BETA Release – The Linux Mint Blog

Napokon su resili problem sa pozadinskom bojom (Background and emblems) i Google Earth radi bez problema.

@Supergull Jesi isprobao Timeshift o kome bruje na sve strane?

Nisam. Tek sad vidim da je to ono sto je System restore u Win-u.

@Supergull Čitavu update politiku su promenili zbog Timeshifta.

Može li u par rečenica šta to znači za korisnike Linuks Minta.

Naravno! Ranije je moglo da se bira između tri nivoa ažuriranja: Bezbednost, optimalno i ažuriraj sve. Postojala su prva dva sloja da ne bi neiskusni korisnici došli u situaciju da imaju neupotrebljiv sistem. Sada kada imaju Timeshift kao bekap, računa se da se ništa loše ne može desiti, i automatski se sve ažurira.

Šta se dešava ako/kada je sistem unbootable?
Kako, i da li uopšte, Timeshift pomaže u tom slučaju?

Onda butuješ Linux Mint 19 sa fleške i uđeš na Timeshift, onda nađeš bekap na hard disku i ideš restore. Svakako nije beginner friendly.

Timeshift postojao je na 18.3, koristio sam ga, on ti napravi ceo bekap sistema, možeš taj bekap da staviš na usb ali to je od 4-6gb bekap prostora, ja sam stavio da mi pravi mesečnom novio mada bilo je preporučeno na dnevnom nivou, meni je Timeshift ekstra, jer šta god bilo problem da li kernel ili nešto drugo on će lepo da ti vrati na staro.

TRIOS je tu negde okolo tapka u mestu tako čist od uljeza, nevidljiv i spreman za neku tajnu agenciju, BIA, CIA i sl… :smiley: :smiley: :smiley:

Mnogo ste otišli van teme… :slight_smile:

Šta da ti odgovorim? čist jeste, i meni dovoljno dobar, a za ostale ne znam :slight_smile:
Za pretposlednji uptime od 50+ dana u cugu, pobrinula se EDB, a poslednji je:
Screenshot - 06182018 - 11:27:50 PM.png

[SIZE=6]Linux Mint 19 “Tara”[/SIZE]

Da’l ste vi normalni, ostavim Vas same na 2 dana i pičvajz napravite.

Jednoj ozbiljnoj firmi sam kao preporuku dao TRIOS sistem i preporučio ovu zajednicu, ostavio im link foruma… ubite me slobodno. :skull:

Jedan review:

https://www.youtube.com/watch?v=XWrZvRnAda0

Jako lep akcenat Engleskog.

Uradi ti jedan review na engleskom pa da cujemo tvoj akcenat

Zašto toliko ogorčenosti u svakoj temi, pa samo sam se šalio na račun milion Youtubera sa ,Indijskim" akcentom. Recimo onaj Huawei Mobile. Teže mi njega da slušam nego ne znam šta, a čovek u video klipovima pokaže nešto što niko nema.

Brate verovao ili ne ovo stvarno nije bila zlonamerna poruka. Opalio sam smajli ali kucam sa telefona i verovatno nije prepoznao simbol