Linux Mint i problem povezivanje sa mobilnim

Nisam siguran gde ide ova tema.
Kupio sam juce smart phone
http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiksni-telefoni/mobilni-telefoni/smart-mobilni-telefoni/mobilni-telefon-samsung-mini-2-s6500d-black-yellow-1162326.html

kada preko usb kabla povezem sa laptopom ne dobijam konekciju.
Linux Mint 14 koristim.

Otvorim Nemo i pojave se 2 uredjaja , ne 1 kao sto bi bilo normalno. I svaki kada kliknem , nista se ne desava, samo pise Device selected.
Ne znam da li je ovo do mobilnog i neka podesavanja, ili treba neki driver za Mint?

Izgleda da mi trebaju ovi drajveri
http://www.samsung.com/us/kies/

Jel ima nesto slicno kao zamena za Linux?

I treba da pokaze dva uredjaja, jedan je interna memorija a drugi sd kartica. Kada nakacis telefon na USB pojavice ti se opcija na telefonu da izaberes da se telefon ponasa kao Media device (MTP) ili Camera (PTP), izaberes MTP i vozis

Probaj preko AirDroid ako je Android u pitanju. Ubedljivo je najlakše…

Ok. Hvala

Da li postoji način da povežem svoj SonyEricsson k770i sa Linux Mint preko USB kabla?

Podesi telefon kao “Mass storage device” i samo ga nakaci na komp. Trebalo bi da ti se pojavi u File Manager-u isto kao kad ubacis Flash :slight_smile:

Ne nađoh opciju [SIZE=12px]“Mass storage device”.[/SIZE]
[SIZE=12px]Gde se tačno nalazi ta opcija u telefonu?[/SIZE]

Davno bese kad sam imao SE, ali ako me secanje ne vara, negde @Settings/Connectivity/USB :slight_smile:

Kod mene ima : File transfer i Phone mode i ne prolazi ni na jednu opciju.
Mint ga registruje ali što mi je malo čudno piše da je kabal isključen.

Stavi na File Transfer :slight_smile:

@kabl

Ajd’ malo detaljnije, gde pise, i sta se desi kad otvoris telefon u Fajl menadzeru?

Ja imam HTC ONE X a moja zena Samsung S3 Mini i kacimo ih na Linux bez problema pomocu programa gMTP.

Obično se ikonica za usb nalazi u gornjem meniju kod Androida kada se prikači kabl na komp.
Spustiš gornji meni i pipneš ikonicu, pa izabereš način na koji želiš da se kači na komp.

Poenta je u tome da Mint ne otvori telefon u Fajl menadžeru već ga samo registruje u internet konekciji kao opciju za povezivanje sa netom.

Pokušao sam da ga otvorim i preko gMPT ali i tamo mi pokazuje kao da telefon nije spojen sa računarom.

da #surfer ali tvoj tel nema MTP jer nema android, to je neki prilicno stari SonyEricsson. ili gresim?

To je opasno stari SonyEricson,ne grešiš ni malo.
U tome i jeste poenta. Windows sam uspeo nekako da ubedim da ga otvori ali Linux se nešto zainatio.

Probaj da instaliraš paket gnokii

sud apt-get install gnokii

Preko njega sam svojevremeno uspevao da povežem moj stari SE P990i

Instalacija preko terminala nije uspela.
07QWpyl.jpg

Izvinjavam se, moja greška u kucanju…treba:

sudo apt-get install gnokii

tražiće ti da naredbu potvrdiš lozinkom…

Xgnokii instaliran ali ne može da se pokrene,samo blicne i nestane.

Upravo gledam…mora izgleda da se pokrene kao root (administrator)

Otvori terminal, pa otkucaj komandu:

sudo xgnokii

ako je ispis sličan ovome, sačekaj onda malo, da vidim zašto nema tog config fajla…

[email protected]:/home/dragan/Desktop# xgnokii
Couldn’t read /root/.config/gnokii/config config file.

(xgnokii:15957): Gtk-WARNING **: horizontal scrolling not implemented
Telephone interface init failed: Command timed out.
Quitting.
Failed to open the phone. Quitting.
[email protected]:/home/dragan/Desktop#