Linux Mint neće da se pokrene!

Помагај ТЕ. Цркла графицка нвидиа гт 8600, купио нову нвидиа гт 710. Користио сам линукминт 18. Инсталирао сам Препоручене драјвере, али цимет ми даје обавестење да неће покренути убрзање збох брзине цпу. Уради сам надоградњу сам негледајуци инсталирао карнел 4.4. После тога Систем не може да се посдигне, дође до Маске Пријаве и Не могу да упишем лозинку.Покусао Сам И СА лајв ДВД и на ИДЕ неко време и стане на Маску пријавите се 10 секунди до наставка И Ту се закуца.

kako slatko pises, plobaj da nam kazes koje su performanse celog sistema, jubi te blat :smiley:

Maticn MSI K9n neo, Graficka asus geforce 710, ram 2 gb, ja sam malo vise sestoperac-buzdovan kraljevica marka. TTrenutn koristim prokleti Windiws u mintu znam de da pogldam informacije sastava

Maticna msi k9n neo v3, ram 2gb dd3,procesor amd athlon dual core +5000,graficka asus feforce gt 710 1gb gddr5-open gl 4.5 support

@grgec Рестартуј комп и при подизању држи Shift, одабери старију верзију кернела кад се појави GRUB, па кад се подигне систем избаци 4.4.

И, гледај да мало нормалније пишеш… ако није проблем :wink:

Instalirao sam windovs i open suse 32-bit. Po specifikaciji graficke, brzina magistrale je 32-bit. Da li to ima veze sa OS, da li prihvata 64-bit OS ili samo 32-bit OS

@grgec Не, то се односи на архитектуру процесора, нема везе са графиком. Ако сам добро разумео из горе наведеног, процесор ти је 64-битни, тако да можеш да инсталираш и 64-битне системе.

@grgec
Ne razumem zašto nekog citiraš a uskraćuješ ga za tvoj odgovor ili komentar :confused:

Meni ovde više ništa nije jasno :wink: Prvo pišeš da imaš problema sa LM-Cinnamon, da ne može da se podigne itd…
@1443 ti daje savet šta da probaš ti ne odgovaraš ni da li si probao niti šta si uradio povodom toga samo ga citiraš i kraj.
Sada pišeš da si instalirao Open Suse :eek: Mislim da je ovo malo neozbiljno jer ti ovako niko neće moći pomoći.:slight_smile:

Kada pokrenem live dvd on krene da ucitava i izbacuje poruku firmvare bug first make cool "N"Quiet enable upgrade bios. Bios-u je uradjen upgrade i to zadnja verzija iz 2009 godine. Kad ubacim manjaro live flesku izbacuje istu poruku plus da nije compatibilan acpi_pss. Pokusao sam da instaliram pet, sest 64 bitna live linuxa. Svi oni krenu sa ucitavanjem i zakoce se, live disk ne stigne do opcije instalacije na hard disk.

Ovo mi je prvo koriscenje foruma uopste, pravim neke greske iz neznanja. Izvini. Moj cilj je da instaliram Linux mint 18.3

@grgec

Nema potrebe da se izvinjavaš,sve što sam napisao bilo je dobronamerno :slight_smile:
Kada nekoga citiraš kao ja sada tebe odmah ispod citata napišeš i odgovor ili komentar.

Mislim da je 2GB - rama ( napisao si da toliko imaš ) malo za Windows + LM - Cinnamon, jer samo za LM - Cinnamon preporučeno je 2GB rama.
Za ovu kombinaciju ti treba bar 4GB rama da bi ti radilo kako treba oba OS - a.

melhi, da ali ima posebnu grafu, sto znaci da moze cinnamon na metal, ne treba mu windows.

Zato skini cinnamon 18.3 i instaliraj, prilikom instalacije stavi internet u lan ako imas, ako nemas tesko da ces moci sve da podesis. I instaliraj lako.

Posle stavi politiku azuriranja na minimum i miran si. Mint ubedljivo prepoznaje najbolje sve drajvere. batali open suse, prvo se sa mintom upoznaj a posle hekluj :slight_smile:

Da li mu treba ili ne to je na njemu da odluči, ja samo kažem da Windows + LM tj. dva OS-a sa 2GB rama teško će ići. Zato sam i rekao da
mu za ovu kombinaciju treba min. 4GB rama. Po meni bolje da skine čistu 18 - u da proba i ona je LTS (do 2021). Naravno da je bolje da
instalira samo LM - Cinnamon na metal, ali opet kažem to je na njemu da odluči. Možda mu Windows treba zbog igrica ili za još nešto,no
to samo on zna, tako da je nezahvalno nekome reći batali Windozu instaliraj samo LM - Cinnamon i uživaj :wink:

trenutno sam na live fleski linux mint, izbrisan suse a veceras cu obrisati i vindovs i sa praznog diska cu pokusati da podignem mint