Linux Mint: Novosti

Monthly News – October 2017 – The Linux Mint Blog

Koga zanima nek pročita sve. Ja sam se obradovao. Mnogo gedzeta i noviteta.

@Maligan Šta misliš o izboru Flatpak-a, umesto Snap-a, koji koristi Ubuntu?

To je extra, bolje izgleda i bolji opis aplikacija.

@Maligan Kako misliš bolje izgleda, i bolji opis aplikacija?

Mislio sam na softverski centar :slight_smile:

Linux Mint 18.3 “Sylvia” Beta
[LIST]
[]Linux Mint 18.3 “Sylvia” MATE – BETA Release – The Linux Mint Blog
[
]Linux Mint 18.3 “Sylvia” Cinnamon – BETA Release – The Linux Mint Blog
[/LIST]

Sad sam probao Mint 18.3 beta, nema pozadinske boje za Caju, kao sto imam na Mintu 17.3 - na slici u prilogu. Kako mogu da javim za ovaj problem? Drugo, kada sam hteo da uploadujem sliku u vezi ove poruke iz Fajerfoksa, javlja mi neki The Adobe Flash plugin crashed. O cemu se radi?

Adobe Flash polako odlazi u istoriju, meni više ni za šta ne treba, eventualno neke aplikacije po dzidzabidza sajtovima, ali polako svi ukidaju podrsku za flash. Koliko sam ja informisan.

Umesto Adobe Flash plugin-a da se uvede HTML5 da bi radio upload fajlova (dodavanje datoteka)? :eyes:

Mojzila-57.png
[SIZE=4]
@Supergull [/SIZE]
Posle (automatske) nadogradnje na Mozilla Firefox 57 na L.M. 17.3 radi upload fajlova / dodavanje datoteka. {270d}

Sada radi. Hvala. Probao sam sa pozadinskom bojom na Mint-u 18.2 Mate, ali je problem isti. Mislio sam da predjem na 18-icu ali cu ipak nastaviti sa 17.3 do aprila 2019. Valjda ce do tada izaci izdanje bez ovih nuspojava.

http://news.softpedia.com/news/linux-mint-18-3-sylvia-cinnamon-and-mate-editions-now-available-to-download-518710.shtml

Sada mi je stiglo preko 20 update-ova od jednom na Mintu 18.2. Nikad mi nije ovoliko stizalo odjednom, da li se to desava jos nekome?

Nije to mnogo paketa…njihov broj zavisi ne samo od toga koliko često ti radiš update/upgrade, nego još više od toga kojom dinamikom stižu kao backport iz Ubuntu u Mint repoe…

L.M.18.3 - Xfce i KDE
Linux Mint 18.3 “Sylvia” Xfce released! – The Linux Mint Blog
Linux Mint 18.3 “Sylvia” KDE released! – The Linux Mint Blog

To je sasvim normalno naročito kod većih update-ova i ažuriranja, naravno broj update paketa zavisi u velikoj meri i od toga šta imaš sve od programa instalirano na sistemu.

Razumem. To vece sam guglao o nekim paketima, pa su mi bas azuriranja za te pakete stigla, i ja poceo da paranoisem odma’ poleteo da zapitkujem.

Predstavljen Linux Mint 19.1 (po imenovanju) “Tessa”
Linux Mint 19.1 codenamed ‘Tessa’ – The Linux Mint Blog

Linux Mint 19.1 Cinnamon Beta

Ako neko hoce da proba, Mint 19.1 cimet beta

Linux Mint 19.1 “Tessa” Cinnamon released! – The Linux Mint Blog