LMDE 201204 stable

Malopre sam instalirao svež LMDE 64bit Cinnamon+Mate Koji su potpuno razdvojeni od Gnome 3 tako da Gnome 3 ne dolazi u ovoj verziji.

Malo je reći da sam oduševljen. Odmah sam prebacio na debian wheezy granu i povukao sve ostalo što me interesuje. Fantastičan sistem, a cimet i mate rade bar 2x brže nego pod Linux Mint 12 Gnome u to mogu da se kladim.

On i treba da je na debian wheezy grani (testing = wheezy), ajd da konacno vidimo tu sources.list

On jeste na testing grani ali na grani koja ide preko Minta, a on kasni pošteno sa ažuriranjem. Kada sam prebacio na direktnu debian testing granu povukao mi je oko 500mb raznoraznih ažuriranja.

Ako si mislio na moj source.list evo ga:

[code]#############################################################
################### OFFICIAL DEBIAN REPOS ###################
#############################################################

Debian Main Repos

deb http://ftp.de.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
deb-src http://ftp.de.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free

Debian Update Repos

deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb http://ftp.de.debian.org/debian/ wheezy-proposed-updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.de.debian.org/debian/ wheezy-proposed-updates main contrib non-free[/code]

Da li ti je ovo komplet lista, ako jeste ti si mu ga dao onda po Debianu wheezy. Ostavio si mu valjda nesto od Minta?
Znam da kasne jer kad sam imao wheezy to je svaki dan stizalo kilo ispravki, video si kako brzo radi :slight_smile:

Da to je kompletna lista… sutra u toku dana cu dodati samo za Cinnamon i Mate da ne propustim, inače sve ostalo stiže i kroz ovo. Sistem min a ispod haube čist debian, pa ima li bolje kombinacije? :slight_smile:

Evo koristim slobodnu particiju kod devojke (al ce da se iznenadi ujutru kad upali komp) i instaliram LMDE. Ne znam kako su ovo napravili, kad sam Mint12 instalirao nisam mogao ni da pomerim prozor lvo-desno, a ovde mogu bez problema na net i sve leti. Loood’lo. Javljam utiske kad zavrsi, mada je bas spora instalacija, doduse sa USB-a je.I dalje ne verujem kako leti live sistem, ovo nije normalno! :slight_smile:

Da i meni je LMDE extra brz bio…baš je brza distribucija.
:slight_smile:

Ja sam ga instalirao sa USB-a 64bit verziju za nepunih 6 minuta. Doduše imam dosta brz računar pa je vrlo verovatno i to razlog za tih 6 minuta.

Ja sam se oduševio za ovu verziju LMDE… prošla je bila đene đene, više je bagovala nego što je radila, ali ovo sada… Mint će čudo da napravi sa sledećom LMDE verzijom.

Da je brzi jeste. Da ga jos ne kapiram 100%, i to je tacno. A i ima neke buice, bar ovde na ovoj slabijoj masini. Uglavnom su vezane za privilegije. Iz nekog razloga ne mogu nista da izbrisem sa Delete, jedino desni klik pa Move to Trash, jer ako tu izaberem Delete onda ga brise trajno. Shift+Del radi, al brise trajno. Za montiranje particija koje su na MInt12 Filesystem i Home mi je y pocetku trazio lozinku, pa je prestao. Sad opet trazi. Malopre mi je trazio lozinku i za restart (ne za sudo reboot, nego kroz Menu). gksu komanda, s druge strane ne trazi lozinku!? Menjanje podesavanja konekcija, i ono trazi lozinku. Qbittorent ne radi

Couldn't set environment variable... *** stack smashing detected ***: qbittorrent terminated

U System Monitor mi ne vidi oba jezgra procesora. Sad da li je do aplikacije ili mi i sistem ne vidi drugo jezgro pa radi shkljakav pojma nemam. Promena rezolucije ima za posledicu da ekran divlja i sve leti levo-desno, pa moram suspend/restart da bi se smirio i zadrzao rezoluciju. Malo cu ga protresti danas da vidim sta mu je,

Ovo za brisanje na DEL dugme i mene zeza, moguce da je bug neki videcu na LP posle.

Qbittorrent radi malopre sam završio seed nekih linux distribucija, radi sve 1/1 i peer i seed.
Ostale bubice koje imaš ja nemam, tj ne traži mi lozinku za restart ni za pristup HOME.

Ja sam instalirao 64bit moguce da postoje neke bube u 32bit.

Najveci problem je sto nije dosledan, cas trazi, cas ne. Ma show. Mislio sam da je mozda do (ne)azuriranosti sistema i prebacio se na testing granu, al i dalje je ista stvar. Imam i MInt12 na drugoj particiji, tamo sve radi jes malo sporije, al imam rezervu, pa cu Debian peglati polako dok ga ne ukrotim. :slight_smile:

Edit: Ni Synaptic ne trazi lozinku, o divote li za rad!

Nešto si ti zbrljao sa instalacijom ili si možda čačkao dozvole… Sad probao i Synaptic kao i Software manager traže mi oba programa lozinku da bi pristupio njima.

Proveri kako si podesio default keyring…menadžer lozinki.
Bubci koje opisuješ hoće da se jave kada je lozinka za keyring različita od lozinke kojom se loguješ.

Za del taster…ja bih proverio podešavanja vrste tastature…

Nisam ni dirao Keyring. Jedino sto sam stavio u u Keyring, a sam mi je ponudio to, je Update Manager, i ostavio sam mu blank lozinku, pa vise ni on ne trazi. Ostali problemi su od momenta kad je sistem instaliran. Sto se tastature tice, ne verujem da ima sa tim veze cim Shift+Del radi, znaci prepoznaje on Del dugmic, al ne i kad je sam.

Edit: Evo ga qbittorrent proradio sam od sebe. Ludara.

@Shankly
To sa lozinkama ima kad ti trazi nasetovano je da upamti za ceo ciklus, ako hoces da ti stalno trazi ti decekiraj.
Sto se toce procesora stavi pae kernel, ovaj difolt je za slabe masine, mozda zato ti ne vidi oba jezgra, imas u riznici pae kernel

Od ove nema slabije masine! :slight_smile: Procesor je mator iz 2008. Probacu sa pae kernelom A lozinke necu da mi stalno trazi ni pod razno. Evo nece ni Ubuntu Tweak da mi instalira, trazi Python Default Applications. Sve mi se cini da cu ja LMDE da batalim uskoro… :slight_smile:

Edit: Jes kernel bio bezveze, sad vidim da mi je instalirao 486 kernel! Sa pae vidi oba jezgra.

A moj iz 2003, ti oces na nesto sto nije Ubuntu nego debian da mu stavis prog za ubuntu:D Da nisi sebe proglasio za admina pa zato nemas pass, vidim da si na jednom mestu stavio da ti ne trazi.
Uzmi lepo u terminalu pa otkucaj:

sudo passwd tvoj_usename

pitace te za pass tri puta

U vezi playera procitaj ovu temu, o podesavanju browsera, neki delovi se dotacinju svih setovanja
http://forum.mint-srbija.com/lmde/zaludjivanje-sa-default-browserom/

I meni je palo na pamet da sebe nije postavio kojim slučajem kao root-a!?

Nisam root, trazi mi password za sudo, a i za jos svasta nesto, kao sto sam pisao. Inace instalaciju sam odradio “skolski”, nista nisam budzio, a nisam mogao i da sam hteo, installer je vrlo ogranicen (npr. tip naloga nisam imao da biram). Inace Ubuntu Tweak sam instalirao i radi. :slight_smile: Uspeo sam da promenim asocijacije audio datoteka sa Guayadeque. Sad cistim particiju na mom kompu pa cu i ovde da odradim pravu instalaciju da vidim hoce li i ovde da mi titra po zivcima.

@Shankly
Sve je to lepo jos samo kad bi nam otkrio tajne kako si to uradi npr. Ubuntu Tweak posto u LMDE imaju dva okruzenja MATE i Cinnamon. Sto se tice instalacije nesto se ne secam da je ni bolja ni gora od Ubuntu ili mint instalacije. Ovo nikako ne razumem :Uspeo sam da promenim asocijacije audio datoteka sa Guayadeque; pre toga si trazi kako da asociras na njega a sad si sa njim promenio asocijacije.