LMS slavi svoj 1. rođendan!

Poštovani članovi,

Prođe tačno godinu dana od kako smo počeli (ozbiljno) sa radom. Godina koja je iza nas bila je po mnogo čemu uspešna. Pokazali smo javnosti da smo spremni i odolevamo svakom izazovu koji je pred nama, ostavljamo polako ali sigurno svoj trag na srpskoj Linux sceni i to je veoma dobro primljeno što od svetskih Linux organizacija što od domaće Linux scene u koje spadaju razna udruženja, borci za slobodan softver, edukativne organizacije, pojedinci ili grupe i na kraju krajeva naše kolege iz drugih Linux zajednica.

Stvoriti nešto od nule i iz anonimnosti nije lak posao, sami ste svedoci našeg puta tačnije pređenog puta kojim koračamo svi zajedno u borbi za slobodan softver, slobodu govora, moralne i ljudske pozitivne navike i mnogo puta ste se uverili da to nije nimalo lak i jednostavan posao. Svi mi koji radimo ovde smo dobrovoljno i radimo to krajnje volonterski i iz ljubavi a za uztvart se maksimalno trudimo da to što radimo bude krajnje profesionalno, lepo i udobno.

Većinu projekta koje smo započeli smo uspešno priveli kraju ili ih privodimo. Projekti koji nas očekuju su novi izazovi pred nama, pred nama svima koji smo u ovoj zajednici. Ciljevi su nam isti kao i pre godinu dana, napraviti zajednicu po meri svih a pre svega po meri dobrih ljudi, kvalitetnih diskusija i zanimljivog druženja, družiti se, šaliti se, pozitivno razmišljati pa tek onda diskutovati o problemima koji nas muče ili su nas mučili. Forum ovaj je mesto dobrih ljudi i dobre zabave, tako će uvek i ostati, a mi želimo da ovaj forum ljudi pamte, ne po tome što su rešili neku zagonetku ovde, već forum gde se okupljaju pre svega kvalitetni i dobri ljudi, puni pozitivne energije i uvek spremni na dobru šalu.

Uvek govorim da je ovaj forum samo mala spojnica koja bi nas okupila uživo negde na nekom roštilju, restornu, kafani, prirodi pa i na kraju krajeva klupi u parku, bez toga i bez druženja uživo i sklapanja poznanstava i kontakta oči u oči, sve ostalo je nebitno i zanemarljivo. Mi želimo da negujemo tradiciju okupljanja, želimo da naši budući projekti budi zasnovani isključivo na kontaktu uživo, da našim primerom probudimo uspavanu Linux zajednicu u Srbiji, probudimo uspavane zajednice, da podstaknemo našim primerom zajednice da se druže i sarađuju uživo, ne mora to da bude plan i program vezan isključivo za tematiku kojom se svi mi ovde bavimo, jer na kraju krajeva mi smo ipak obični smrtnici i ljudi a ne mašine, pritom život je samo jedan i vredan, zato ga iskoristite svaki dan maksimalno što možete. Budite pozitivni, budite kreativni, namsejani, volite jedni druge, cenite sagovornike i pre svega cenite ono što imate.
[center][size=5]Srećan, Svima Nama ROĐENDAN![/size][/center]
[list]
[*][i][u]Poklone koje smo pripremili za Vas pogledajte OVDE[/u][/i]
[/list]

^^ :5:

Srećan nam forumu rođendan ! Da je živ i operativan još stotinak godina :drinks: u to ime živeli :slight_smile:

@drinx
Hvala :drinks: