LXDE Panel temp monitor plugin

Za sve kojima ne radi ( samo pokazuje N/A ) temp plugin koji dolazi uz LXDE panel po default-u, evo resenja koje radi:
http://danamlund.dk/…lxpanel_plugin/

Sem zavisnosti navedenih u Readme-u, naravno, treba imati instaliran lm_sensors, i konfigurisan sa sensors-detect

Nakon toga, samo raspakovati arhivu, otvoriti folder gde se nalazi u Terminalu, kucati prvo

make

pa

sudo make install

Ukoliko “make install”, izbacuje error da ne moze da pronadje direktorijum, rucno prekopirati “sensors.so” u:
/usr/lib/lxpanel/plugins - za 32bit sistem, ili
/usr/lib64/lxpanel/plugins - za 64bit sistem

:slight_smile:

Evo kako izgleda u akciji, na gornjem panelu, levo CPU Fan RPM, desno CPU Temp:
[ATTACH]1442.IPB[/ATTACH]
:drinks:

Hm, pa zar lxpanel nema genmon plugin kao fbpanel od koga je forkiran ? :slight_smile: Sve sam mislio da ima, ali izgleda da su izbacili to čim mu treba ovo :nea: .

Po svoj prilici nema, ima Temperature monitor plugin, ali kazem, ne radi, sta god da ukucas pod “Sensors”, konstantno izbacuje N/A… :slight_smile:
Malo kopah po netu, pa nadjoh ovaj sto sam pisao, radi super. :slight_smile:
Jedino sto bi se moglo nazvati manom, je sto za svaki parametar moras da dodas poseban plugin, eg. posebno za fan rpm, posebno za cpu temp, mb temp itd, i sto bi za one koji se manje razumeju bilo malo komplikovano da menjaju boju fonta, posto je u pitanju html kod…

Aha OK i ja guglah po malo, izgleda da genmon nisu portovali za lxpanel. Sa tim u fbpanelu možeš da postaviš izlaz iz svake komande da prikazuješ na panelu, na primer to koristim za cpu temp… Mada to je sve ručno konfigurisanje, istp u principu ko ume da skocka sebi conky znaće i ovo :1: .

E dobro mi rece, i ovako se zezam sa Sid-om +OB+fbpanel u VBox-u, taman da probam… :slight_smile:
Btw, ovako skockan uzima samo 44MB pri boot-u, neverovatno. :slight_smile: :smiley:

Čini mi se da MSDOS uzima daleko manje :smiley:

Ja ovo čudo temp monitor [size=4][background=rgb(239, 241, 243)]nikako ne mogu naterati da proradi na peppermintu,neće pa neće.[/background][/size]

Pisi o cemu se radi, pa da resimo… :wink: Meni radi na Zorin OS 6.2, on je kao i Peppemint 3 (ako se o njemu radi) baziran na Ubuntu 12.04. :slight_smile:

Davno sam ja to ganjao kada sam se tek upoznavo sa pepprmintom 3. Kad ga ubacim u panel samo NA poruka stoji, pa sam tražio po forumu peppermint i po internetu sad se svega i ne sećam šta sam sve radio ali nisam uspeo. Sad skonta ovo tvoje uputsvo reko da i to probam ali opet ćorak.

Pošto “[font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]make install” izbacuje error probao sam ubaciti[/background][/size][/font][size=4] u /usr/lib/lxpanel/plugins ali ništa, e sad da li sam “[/size][font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]sensors.so” treba nešto menjati ne znam.[/background][/size][/font]

[font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]Inače X64 bitni je sistem.[/background][/size][/font]

Aha, pa to, ovaj Temp monitor sto dolazi uz lxde je izgleda nemoguce naterati da radi…
Trebas u [font=helvetica][background=rgb(252, 254, 255)] /usr/lib64/lxpanel/plugins, posto je x64 sistem. :wink: :slight_smile: Nakon kopiranja, ako je sve ok, treba odmah da ti se pojavi u listi applet-a kao lm_sensors “something” :)[/background][/font]

E vidi ko mene na peppermintu [font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]u [/background][/size][/font][font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]/usr postoji samo lib i lib32 . U [/background][/size][/font]/usr/lib [font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)] mi je [/background][/size][/font][font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]lxpanel/plugins a u usr/lib32 je samo folder od nvidije.[/background][/size][/font]

Pronaci cemo ga, negde mora da postoji, jer su u tom folderu i svi ostali applet-i za lxpanel. Samo da restartujem komp, pa ti kazem kako da pronadjes, jednostavno je, komandom iz terminala. :slight_smile:

Evo:
Kucas u terminal:

locate deskno.so

I dobijes ispis gde se nalazi. E onda na to mesto kopiras sensors.so

Evo izlaza…

[email protected] ~ $ locate deskno.so
/usr/lib/lxpanel/plugins/deskno.so
[email protected] ~

E sad kada raspakujem arhivu po tvom uputstvu dobijem sledeće

[ATTACH]1443.IPB[/ATTACH]

Znači imam sensors.c ne sensor.so

Ja sam taj sensors.c prebacio u /usr/lib/lxpanel/plugins ali ništa se ne dešava.

I da napomenem da sam sa tvog linka skinuo sensors-lxpanel-plugin-1.3.tar.gz tu verziju.

Taj .c moraš da kompajliraš prvo po uputstvu sa sajta, zavisnosti instaliraš, pa komanda make i onda ćeš dobiti ovaj .so za kopiranje u /usr/lib/lxpanel/plugins

Eto kompajlirah ga iz zafrkancije i radi odmah kod mene na Debianu čisto da proverim dal radi i radi :), naravno ide na multiarch putanji /usr/lib/i386-linux-gnu/lxpanel/plugins/

Kao sto kaze @[member=‘dvajedan’] :slight_smile:
Tj. ovako:
skines v1.3, raspakujes recimo u Downloads.
Onda u terminal kucas:

sudo apt-get install build-essential libglib2.0-dev libgtk2.0-dev libmenu-cache1-dev libsensors4-dev

Nakon toga, ako si raspakovao u Downloads:

cd ~/Downloads/sensors-lxpanel-plugin-1.3

pa

make

Time ces dobiti “sensors.so” fajl, koji onda prekopiras u "[font=helvetica][background=rgb(252, 254, 255)] /usr/lib/lxpanel/plugins ". [/background][/font]
[font=helvetica][background=rgb(252, 254, 255)]Mada ti komanda “sudo make install” vrsi to kopiranje, ali za slucaj da izbacuje neki error, onda moras rucno da prekopiras. :)[/background][/font]

Kada je idiot ne pročitam sve sa linka, nego srljam ko tele :dash1:

[size=4]Evo ga radi…[/size]

[ATTACH]1444.IPB[/ATTACH]

Hvala Drugari… :drinks:

Ovo sam samo uradio…

sudo apt-get install build-essential lxde
sudo apt-get install libglib2.0-dev libgtk2.0-dev libmenu-cache1-dev
sudo apt-get install libsensors4-dev

I posle samo sam otvorio trminal u folderu koji sam raspakovao i

make
sudo make install

I to je to ništa nije bilo potrebno ručno kopirati.