Mail klijent

Da li koristite neki mail klijent, i koji je nabolji?

Ranije sam koristio Evolution, međutim od skoro sam prešao na Geary. Sjajan klijent mali, brz i odmah dobijem notifikaciju sistema kad primim poštu što mi više odgovora, ne moram da otvaram poštu napamet da bi proverio poštu.
Sve je stvar ukusa i potreba,

Ja ne koristim, ali nesto hvale u poslednje vreme ovaj:

Nylas - The next-generation email platform.

^^ ja na preporuku sa nekog sajta ga instalirao i katastrofa je, spor je u sync-u sa IMAP-om i po par minuta, pola sata tražim “get new msg” dugme i ne nalazim ga, nema upozorenje o DKIM aposlutno nikakvo… pritom pročitao sam negde nešto u fazonu da “prikupljaju” podatke, ne držite me za reč moram da proverim to ali čini mi se da je baš ovaj klijent bio u pitanju.

Mozilla Thunderbird…godinama, najviše zbog praćenja mailing lista…
Screenshot - 02192016 - 11:14:05 AM.png

Reci mi kako da podesim Thunderbird da me obavesti prilikom nove notifikacije? Ja pokušao nešto ali ne ide… A imam gore desno pored sata ikonicu pisma…

Edit/preferences/general tab
When new messages arrive:

pa tu podesiš kako ti odgovara da te obaveštava…

Screenshot - 02192016 - 07:10:54 PM.png

Tako je i podešeno, i nemam obaveštenja, nije li zbog toga što mi je acount podešen na: imap-mail.outlook.com ?

Ne znam da li je zbog toga, svi moji nalozi su podešeni na pop…možda da proveriš u server settings da li je čekirana opcija za proveru maila?
Screenshot - 02192016 - 08:20:37 PM.png

Mislim da kada se Thunderbird zatvori da ne ostaje da radi u pozadini, a čim ne radi u pozadini ne može ni da prikaže notifikaciju dok se ponovo ne pokrene. Kada je pokrenut, uredno prikazuje notifikaciju. Bar je tako kod mene. I u Ubuntu i na ostalim sistemima.

Naravno, ako se zatvori…kod mene je stalno aktivan, i prikazuje notifikacije normalno
File/Minimize to tray (F9)

Evo ovaj izgleda lijepo, nisam ga testirao N1 - The extensible, open source mail client.

Instalirao sam ga ja na arch-u,ne znam šta bi rekao radi :). Sviđa mi se lepo i moderno izgleda…

Screenshot from 2016-02-22 16-44-53.png

Ja nisam pronasao nacin da sinhronizujem mailove.
Ubacio sam u N1 neki account sa Live.com, na kojem imam brdo mailova, ali ni jedan se nije pojavio u ovom klijentu. Cackao sam i po opcijama ali nisam video nista. Nisam se nesto preterano ni pocimao…

Pa jesi ispratio sve korake na početku, na gmailu radi sve.

Gde je dugme za “get new email” ?

Misliš na ovo…

Screenshot from 2016-02-23 15-43-32.jpg

To je Compose valjda (ili Write New - kako vec)?!

Ona ga ja ne kontam na šta misli

Ja mislim da on misli… :smiley:
Refresh dugme, ili nešto slično tome…kakogod, da pokupi novu poštu sa servera
U Icedove/TB to je ovaj gumbiČ (get messages)
Screenshot - 02232016 - 04:17:35 PM.png