Majice za leto 2013

Ima li zainteresovanih da uradimo neke majice za predstojeće leto?

Imam dobru kombinaciju za majice extra kvaliteta (dakle ne one sa buvljaka i pijaca tanke nikakve što čim se operu skupe 10 brojeva na dole) koje bi izašle 2€ + štampa (od 1-2€ po majici) dakle majica nebi koštala više od 3-4€ pritom majica je extra kvaliteta i ima ih u 16 različitih boja, tako da možemo fino da uklopimo.

Što imamo više majica na štampi to će cena biti jeftinija.

Dajte predloge ako hoćete šta da stavimo na majicu da li logo sajta ili možda TUX-a sa nekim tekstoma i dole u dnu adresa sajta ili nešto sasvim treće :slight_smile:

Lepo lepo! :slight_smile:
Posto volim jednostavne majice (i jednostavne boje :stuck_out_tongue: - znaci B&W) mozda ovako nesto:
opensourcesrbijab.jpg
opensourcesrbijaw.jpg
(naravno, ovo je “bare bones” dizajn, ja inace volim minimalizam, tkd nesto NEnapadno, a opet da se kaze sta ima da se kaze)

Nije loše ali poenta majice pored našeg ličnog zadovoljstva jeste po malo i reklama sajta da i ostali vide makar i na taj način :wink:

Pozadi crno bele ikone archa,minta,ubuntua etc.

Ovo za “nazad” mi se svidja!!!

A sta mislite da logoe distroa stavimo preko grudi, ispod orlica sa tesktom OSS, a na ledja onaj katanac sa “Otkljucaj se” i web adresom? :slight_smile:

I to je dobro rešenje, medjutim mora da se pripazi i na broj boja, jer svaka boja u stampi povećava znatno cenu, optimalno je do maksimum 2 eventualno 3 boje da bi zadrzali cenu od 300-400 dinara po majici da bi svi mogli da je priušto (koji to žele).

U tom slucaju je najbolje zaobici boje potpuno… Malo je glupo da nam je recimo orlic u boji a sve ostalo belo… Mozda bolje da idemo komplet na greyscale? To se valjda racuna kao jedna boja… :):smiley:

Jedna boja je… jedna boja :slight_smile:

Greyscale znaci… :slight_smile:
Btw, ne rece, jer su obicne ili polo majce?

Obicne majice, polo su skuplje a i problematičnije za štampu, tj ne izgleda baš jasno štampa na njima.

Ok :slight_smile:

napred orlić i open source srbija.
za mintovce zelena majica i na leđima linux mint.
za arch-ovce plava majica i na leđima linux arch.
za open suse isto zelena i na leđima open suse.
i tako dalje. svaka distribucija svoju boju majice.

@[member=‘cilipn’] tvoj predlog mi se svidja, nažalost za svaku tu egzibiciju treba znatno više para od prve varijante u tom slučaju bi jedna majica izašla 10€ glatko umesto duplo manje.

Razlog tome je gomila različitih priprema za štampu a to košta, otvaranje sita košta od 15-30€ u zavisnosti od boja, što bi u tvom slučaju značilo da bi za svaku distribuciju morali da izdvojimo u proseku samo 20€ na cenu štampe, a da bi uradili koliko majica? :slight_smile:

Predlog da na ledjima stoje 5-6 logo-a distribucija u crnoj ili beloj boji meni deluje vrlo funkcionalno a i estetski bi bilo dobro, a napred bi mogao orlić u boji recimo!?

I obavezno da se doda “Otključaj se!”
Ja majicu uzimam odmah,turite me na spisak :biggrin2:

znam ali bi izgledalo extra :slight_smile:

Nažalost primarno nam je da je majica dobra a jeftina da bi svako mogao da je priušti, dzabe nam da radimo majice od 20-30€ koje niko neće kupiti a sigurno ima onih koji bi želeli majicu a nemaju da priušte toliko skupu.

Inače ideja bi bila da ja vidim sa štampraom kada se budemo dogovorili koliko sve to košta da ovde okačim cene pa pre štampe da svako pošalje pare meni ili kome već se dogovorimo i kada skupimo novac da odnesemo na štampu kolektivno, jer ja trenutno ne mogu da finansiram štampu i narudzbinu majica i mislim da je to OK da ne bude kao prošlog puta javilo se 50 ljudi za majice LMS a uzelo ih samo 20…

Ja se slazem da majice ne prelaze 5 e .Samo da budu jednostavne a upectaljive :slight_smile:
Znaci orao napred il sta god i dole iza njega pise otkljucaj se … a pozadi logo (po mogucstvu veci) ili sve obrnuto xD

Dobra je fora to sto je spiki naveo :slight_smile: mada meni bi se svidelo da to isto pise ali kao u nekom animiranom terminalu :5:

p.s. ako cena ne bude veca od kao sto je gore navedeno :slight_smile: racunajte i mene na spisak…

I ja bih majcu. Samo da neko napravi kako će to da izgleda. Što se mene tiče što manje teksta i slika. Već imam onu od prošle godine (linux mint srbija) i majca je stvarno kvalitetna a i štampa. Sviđa mi se predlog @[member=‘spiki’] -ja, samo ne znam šta znači ono “#”. Jel to nešto kao $ - # fazon (korisnik - root).

:smiley: pokusao sam sa “~$” (korisnik - to nam vecini pise ispod avatara :p) ali je ruznjikavo, pa sam zato stavio ‘#’, cisto da ne bude “prazno” samo “[email protected]”. :slight_smile:
Izgleda minimalisticki, receno je sve sto treba, nije ostavljen direktan link kao neka jeftina reklama, koga zanima googlace, koga ne zanima - ni link mu nece nista znaciti, a samo sa ovim natpisom izgleda intrigantno i ozbiljno :mafia: (ni prethodna Linux Mint Srbija nije imala link, a dosta ljudi me pitalo sta/kako/gde?). Ako naguramo i orlica sa ovim bojama, izgledace “sareno” (jeste “sareno” relativna stvar, govorim iz moje perspektive). Ako ovo sto sam predlozio stavimo na grudi, a sve logoe distroa na ledja, ne znam koliko se poskupljuje majica (jer se rade 2 sita).

Cekamo jos neki predlog, da ne bude da se usvoji odmah jedan od prva tri, pa cemo videti gde smo.

To je neka moja ideja.