Mala pomoc oko odabira, gde kliknuti?

Pozdrav momci!

Problem je sledeci. Ja u svom laptop-u imam dve graficke, jedna je Intel koja ocigledno radi po defaultu, druga je Nvidia Optimus. Znam da je trenutno driver za ovu graficku u razvoju, ali pronasao sam par opcija. Najpre kada odem na Applications - Systems - Additional Drivers, on pronadje sledece :

. Exprerimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
. Exprerimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
. NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
. NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library

Da li da odaberem nesto odavde ili da instaliram neki Bumblebee - http://bumblebee-project.org/ ?!

Izaberi [font=Ubuntu][size=3]Exprerimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library[/size][/font]

Hvala Vladimire!

Mada mi je odgovor stigao malo prekasno pa sam ja instalirao Bumblebee i sve radi ok, generano, mada me malo zeza Software Manager, baguje malo.

Za taj [font=Ubuntu][size=3]Exprerimental NVIDIA binary Xorg driver, [/size][/font][font=Ubuntu][size=3]pisalo mi je da ne garantuje stabilnost jer je u pitanju eksperimentalni driver. Video sam veceras na vasem sajtu kao udarnu vest da je Nvidia izbacila nov stabilan driver za Linux OS, da li tu spada i ova moja Optimus ([/size][/font]NvidiaGeForce GT640M[font=Ubuntu][size=3]), pa ako spada da probam to da instaliram.[/size][/font]

Hvala unapred za savete!

Ja trošim te experimentalne. To ti je u principu stabilna vraijanta tj taj experimentalni je stabilan ali ga Linux Fondacija nije označila kao stabilnog pa je kao u test varijanti a onaj za koji fondacija tvrdi da je stabilan je već odavno buđav :slight_smile:

Što se tiče tvog modela grafike, da spada i ta tvoja pa ako si vičan instalaciji možeš da probaš, ja bih probao ali iskren da budem malo me mrzi :connie_oldman_cleanglasses: videću ovih dana kada uhvatim vremena da probam kako radi, mada prateći Nvidia blog rade još bolje nego ova 310 serija. Ja imam nVidia GTX660 kartica je izašla krajem 2012 godine pa nju kače svi mogući update-i i sve moguće izmene tako da bi trebalo da se oseti kvalitet ako su dobro odradili drajver ovog puta.

E super, probacu da instaliram to cudo “novi driver razbija koliko je dobar”, kako je opisano na vasem sajtu. Da vidimo da li je Nvidia zaista toliko dobra.

Na Nvidia sajtu, postoji samo 310.32, poslednja stabilna verzija, od Beta verzija 313.09. Jel ima neko link za 313.32?

Ja se izvinjavam greška je u naslovu teksta 310.32 je najnoviji a 313.09 je beta… 313.32 ni ne postoji još uvek, sada sam pogledao na nvidia sajtu i onu su grešku napravili pa izmenili :slight_smile:

Sad cu i ja na blogu ispraviti.

Dakle skini 310.32

ok, skinuo! :slight_smile:

Probao sam da instaliram ali mi je izbacio ove tri poruke, jednu za drugom.

WARNING: You do not appear to have an NVIDIA GPU supported by the 310.32
NVIDIA Linux graphics driver installed in this system. For further
details, please see the appendix SUPPORTED NVIDIA GRAPHICS CHIPS in
the README available on the Linux driver download page at
www.nvidia.com.

ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before
installing. For further details, please see the section INSTALLING
THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver
download page at www.nvidia.com.

ERROR: Installation has failed. Please see the file
‘/var/log/nvidia-installer.log’ for details. You may find
suggestions on fixing installation problems in the README available
on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

Sta sad? Da rusim sistem, pa sve ponovo.