Mint 12 lxde vs Mint 13 xfce,mate- mali test

Računar p 4 3,4
ram: 2,5 Gb
grafička: 256 Mb

Dosta brze mi radi mint 12 lxde, primjetio sam da xfce, zauzima više procesora nego lxde okruzenje.
A probao sam i mint 13 mate spor na ovoj konfiguraciji, opet potrošnja procesora velika, tako da je on za dual procesore i vece.
Tako da sam ostavio Mint 12 lxde, odlično radi na ovoj konfiguraciji.

Naleteh na ovo testiranje…

http://blog.bodhizazen.net/linux/desktop-environments-ram-use/

Ja sam sad na xfce mint 13,dugo sam koristio mint 12 LXDE,iskreno ja nisam prometio da je ista sporije,jos ovaj racunar na kome mi je linux je bas star i slabiji nego tvoj…

AMD Athlon x64 2800+
1,5 gb rama
128 grafika

Nema mi neke razlike ili ja tripujem…

Zanimljivo da je Cinamon bolji od MATE-a.

Koji softver je koriscen za test (cim osposobim desktop, krecem sa testovima dva Linuxa)

Normalno da je Cimet bolji od Mate jer je Mate nedovršeni fork Gnome 2 okruženja, dok je Cinnamon kompletan i kompatabilan sa GTK3 bilbiotekama.

Što se tiče preformanse, po teoriji bi LXDE trebalo da radi dosta brže nego XFCE.

Mate na Debianu koristi isto kao stari Gnome 2 na squeeze, oko 100 MB. By default ako je gconf intaliran prepoznaje i njega pa to treba isklučiti i izbegavati i ostaviti samo mate-conf i slično. Jedino Evolution ako se koristi njemu treba nativni, ili gsetings, a dconf je već tu.

Kod Minta je druga priča da Cinamon recimo upali sve servise i duplikate kao Mate koristio bi i on više.

Mada testovi su u live modu samo, druga je priča kada se to instalira.