Mint 13 i Cinnamon 1.6

Da li je preporucljivo da se na mint 13 64 bit izvrsi update cinnamon-a na 1.6…i ukoliko jeste,da li neko moze da okaci reposit.

Ja sam, sad vec davno, update-ovao, i nisam imao problema, koristio sam ga posle toga minimum 2-3meseca. :slight_smile: No to ne mora nista da znaci, uvek postoji rizik da nesto podje naopako.
Uglavnom, ako hoces, samo trebas da upalis Backports repo-e u Software Sources, i regularno update-ujes sistem. To je sve.
Detaljnije:
http://blog.linuxmint.com/?p=2225
:slight_smile:

Odradio sam tako,sve je proslo bez problema.
Lepo radi i dosta brzo,ali CPU se previse trosi…
Chrome je samo otvoren(1 tab),a ne spusta ispod 60 % CPU
screenshot-from-2013-05-.jpg

Ja bih rekao tu - pojeo mi sva četiri jezgra, a uz to i ta gtk3 tema ne valja ::slight_smile: .

Ajd’ daj da vidimo sta toliko trosi. Otvori “Processes” tab, i poredjaj listu po CPU Usage i daj screen :slight_smile:

Prestao da mi radi archive manager, morao da apdejtujem. Zašto se to dešava ?

@Cofi

Pravio je problem cinnamon 1.6 (koji je azuriran sa 1.4)

Pravio?? Znaci ne pravi vise? ::slight_smile: :smiley:

Anyway, ajd’ da pocnemo od najglupljeg, da nisi slucajno pokrenuo Cinnamon 2D session? Izloguj se, pa proveri da li je u session samo Cinnamon, ne Cinnamon 2D. Moze biti i do drajvera, da predpostavim da imas ATI/AMD grafiku? :slight_smile: I jer CPU usage visok stalno, ili ga pokretanje nekog programa izaziva ( rece gore da ti je Chrome pokrenut, jer isto i bez njega )? :slight_smile:

Ne pravi vise,jer sam reinstalirao sistem.Bez chrome-a je vukao toliko.Koristim nvidiu

Killed it :biggrin:
99.99% da je upadao u 2D session, zbog “nemogucnosti” da pokrene 3D akceleraciju, pa je sav rendering padao na CPU umesto na grafiku. Mislim da bi reinstalacija Nvidia drajvera verovatno resila problem. No gotovo sad, sta je tu je… :slight_smile: