Mint 16 problem sa Desktopom

Па овако. Инсталирао сам Минт 16 са УСБ-а. Појавио ми се проблем са Десктопом. Десктоп слика (wallpaper) више не постоји. Десни клик мишем не постоји. После првог рестарта појавило ми се обавештење да имам проблем са X serverom. Свашта нешто сам покушавао, тражио на нету али слаба вајада.

Да ли неко зна о чему се ради?

П.С. GForce 210

Linux milos-mint 3.11.0-12-generic #19-Ubuntu SMP Wed Oct 9 16:12:00 UTC 2013 i686 i686 i686 GNU/Linux

Овако је изгледао
https://www.dropbox.com/s/5a627nfjxp2ytba/Screenshot%20-%2010.03.2014.%20-%2022%3A34%3A27.png

А, сад овако.
https://www.dropbox.com/s/vsog7jfatytrzln/Screenshot%20-%2011.03.2014.%20-%2000%3A22%3A57.png

ne rade ove slike. ne vide se, ostao je samo ‘tag’ da su bile.

Поставићу те слике поново. Да објасним пре постављања.
Када одем на подешавање позадине, прозор се подешавања се појави али кад покушам да променим позадинку слику ништа се не дешава. Не мења се. Мењао сам миш, помисливши да је десни клик цркао. Међутим није, и са другим мишом десни клик се не појављује.

Станадардно када сам га мало преуредио

screenshot-10032014-2234.jpg

И после apt-get update, apt-get upgarde овако

screenshot-11032014-0022.jpg

Hajde raspali u terminal:

xfdesktop

Pa daj ispis, i javi jer se promenilo nesto? :slight_smile:

РЕШЕНООООО!

Даааааа. Вратио се! Вратио се и десни клик! Зашто, како море! Због чега! Ау, каква глупост и једноставност! Дај бате објасни, молим те!

screenshot-12032014-1703.jpg

:homer:

U xfce-u za desktop nije zaduzen File Manager kao na vecini DE-ova, nego zaseban program (xfdesktop), koji sluzi bas za wallpapir, desni klik, ikonice itd… :slight_smile:

Kod tebe se verovatno nesto zabrljavio, ili pao, pa kad si ga pokrenuo iz terminala, sve se normalizovalo…

Samo jos ostaje da vidimo hoce li biti kako treba i nakon restarta… Javi kako je proslo… :wink: :slight_smile:

:drinks:

Наравно Ћофи, после рестарта исто и истом комадом сам га вратио али у Терминалу избаци ово.

(xfdesktop:2060): GLib-GIO-CRITICAL **: g_file_get_path: assertion 'G_IS_FILE (file)' failed

Ok :slight_smile:
'Ajd da vidimo da nije slucajno neki problem pri upgrade-u nastao…

Opali:

sudo apt-get update
sudo apt-get -f install

pa daj ispis nakon druge komande :slight_smile:

sudo apt-get -f install
Reading package lists… Done
Building dependency tree
Reading state information… Done
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

To је то за сад. Сад ћу на рестарт графичког окужења . . . . па јављам.

Урадио рестарт ( лог аут) и добио исти проблем. После исте прве команде fxdesktop вратио онако како треба да изгледа. Очигледно да не позива икс ф десктоп графики приказ.

Ово пише после рестарта.

(xfdesktop:2983): GLib-GIO-CRITICAL **: g_file_get_path: assertion 'G_IS_FILE (file)' failed

:ok:

'Ajmo sad ovako, LogOut/LogIn. Nemoj pokretati xfdesktop, nego idi u Settings/Session and Startup/Session pa javi imali “xfdesktop” na listi, i ako ima sta stoji pod “Restart cycle”? :slight_smile:

Ako ga nema, zatvori sve sto imas otvoreno, pokreni ga u terminalu sa “xfdesktop &” ( ovo “&” sluzi da pokrene xfdekstop pa da oslobodi terminal ), zatvori terminal pa se vrati u ^Session settings. Ovaj put treba da bude xfdesktop na listi, postavi Restart cycle na “Immediately” pa klikni na “Save session”.

Ovako:
[ATTACH]2925.IPB[/ATTACH]

Nakon toga bi trebalo da radi i nakon restarta… :slight_smile:

Нема га не постоји.

screenshot-12032014-2109.jpg

:homer:

Урадио све како си написао, рестартовао (лог аут) и ради. Појавио се "xfdesktop " у Session settings поставио на "Immediately потом рестартовао цео рачунар. И ево ради. Проблем решен!

Хвала Ћофи! Жив био!