Mint Display Manager (MDM)

http://www.webupd8.org/2012/05/install-mint-display-manager-mdm-in.html

Kako ovo radi na Mintu 13? Kako ste instalirali? Ja sam hteo da instaliram ali trazi da ukloni neke pakete! Sto ja nisam uradio. Morao bih rucno jedan po jedan da ih uklonim! :slight_smile:

Pa već je instalirano u mint 13 (ukucaj u Synaptic-u mdm pa ćeš vidjeti), to je uputstvo za one koji koriste ubuntu

Preferences -> Login Window
Eventualno možeš dodati koju temu…

Takođe ga ima i u RC verziji već instaliran ako si upgredovao sa RC na final…

Ok nasao sam! Medjutim ne mogu da dodam nijednu novu temu ili sliku! Recimo sa Gnomelook. Ja stvarno ne znam sta je problem! :slight_smile:

Ovde bi trebalo da je sve sto te interesuje. Retko izlazim na logout al cu ovih dana da stavim neku cool temu pa cu napraviti nekakav tutorijal, sto da ne. Ima jako lepih tema za MDM (rade i one sa GDM, bar tako kazu ovi sto su probali)

takođe rijetko izlazim na logout, a i podešeno mi je na automatsko logovanje… ali i to rijetko logovanje me strašno nervira zato što sad moram tipkati čitav username, kad nisu ostavili odabir mogućih korisnika, mogli su bar da ostave ono kad utipkam prvih par slova pa da odaberem ponuđeno… :slight_smile: … ne znam jedino da li neka dodatna tema to riješava…

Ako ne menjas sesiju ne moras da kucas username i pasvord samo lupis enter i on se vrati u zadnju sesiju u kojoj si bio :slight_smile:

You can configure MDM by launching the “Login Window” configuration tool from the menu / Dash (“mdmsetup”).

Odavde pa nadalje nista mi nije jasno, GdmGreeterTheme.desktop ne nalazim nigde, sve sto sam dobio je grozan login screen

Hebo me bog radoznalog, iako sam video da je to cist plagijat utilitija iz starog Ubuntu djavo me tera da probam. Em sto ne radi i ne ucitava nove teme ne prepoznaje ih,
em sam dobio ruzan login window gde moram da kucam username i passwd, vrati me u srednji vek. Svako nesto petlja prepravlja i uvaljuje nama naivcima da pogadjamo
kako to radi. Bas sam besan, Ubuntu 12.04 LTS je vec dovoljno sheban ovo je onako ko slag na tortu :slight_smile:
Treba da kupim masinu, koji linux da stavim, stvarno sam u dilemi kad vidim stanje sta ima od distroa.

Logovanje bez upisivanja username bi trebalo da ima to se zove “login with face browser” to je bio hit u nekoj tamo davnoj verziji Ubuntu ali treb ai takva tema. Koliko vidim lik em je maznuo sve i jos prekrstio, ajde sto je mazno to mu dozvoljava linux i nacin licenciranja al sto preksti u MDM kao da je izmislio nesto novo, to “novo” pa jos i ne radi kako treba. Koliko kapiram ovom pojavom gnome3, Unity, ovag MDM Linux zajednica pucala je sama sebi u noge, sto nas narod kaze : seces granu na kojoj sedis.

Ja sam odradio ovo:

klik

Koja je prednost MDM-a u odnosu na LightDM ili GDM?