Mint font problem

@[member=‘harel’] Isključi smajlije, smetaju kod komandi. Jesi probao ono što je @[member=‘dragan99’] rekao?

Izvinjavam se na smajlijima, a jesam probao, sve onako kao na slici namjestio ali u browserima se ne mijenja, isto kao da browseri ignorisu postavke i koriste svoje i dalje, cak sam probao svaki browser sto je kolega naveo ali na bukvalno svakom je isto :frowning:

*-display
description: VGA compatible controller
product: Redwood [Radeon HD 5670]
vendor: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI
physical id: 0
bus info: [email protected]:01:00.0
version: 00
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=radeon latency=0
resources: irq:43 memory:d0000000-dfffffff memory:febc0000-febdffff ioport:d000(size=256) memory:feba0000-febbffff

Ovo je tvoja graficka karta. Ne znam kakve drajvere imas za nju. Ovde ti moze pomoci @Dragan99. Moguce da je problem u drajverima za grafiku.

Nista specijalno nisam setovao u chromiumu samo namestim veci font, onaj zadnji sa spiska, isto to uradim i u Firefoxu povecam minimalnu velicinu fonta. Ja bas moram da stavljam naocare
kad gledam iz blizine, najgore mi je kad klopam meso u tanjiru mi mutno a salatu na stolu lepo vidim :slight_smile:

@Dragan99

ne znam kako je ovaj model graficke karte podrzan sa drajverima, da li su open source ili postoje vlasnicki drajveri za nju. Koristim Nvidia grafiku i nije mi poznato kakvo je stanje u “komsijinom dvoristu” sa drajverima.

:lol:

Ma ja nema sta nisam pokusao, citao sam hiljadu tema na onom glavnom mint forumu, instalirao 10 browsera, namjestao u about:config neke stvari, ali nista, jedino sto mi je malo kao pomogle je kada sam postavio postavim i hinting i antialiasing u font opcijama na “none”. Tako se malo umanji mutnilo ali onda mi slova izgledaju kao na windos 95, izlomljena i kockasta i opet me oci bole :frowning:

A u software sources>hardware>aditional drivers imaju tri drivera, jedan open source i 2 vlasnicka, trenutno mi je u upotrebi ovaj open source

Imas u synapticu vlasnicke drajvere fglrx i fglrx-amdcccle, instaliraj to, napravi xorg.conf na /etc/X11 diru

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Ubaci ovo u fiel xorg.conf, ako nije prazan prekrij sve sa ovim sadrzajem

Section "Device" Identifier "ATI radeon 5670" Driver "fglrx" EndSection

Zapamti sadrzaj
restartuj masinu

Zapamti sta si sve radio pre ovoga i ako imas neki xorg.conf prepisi ga negde na /home
ako zatreba u slucaju da masina brljavi, onda vrati taj stari xorg.conf i slobodne drajvere

Njegova kartica je podrzana sa vlasnickim drajverima, izasli su i novi 13.1 ali ako mu nisu vazni podaci i hoce da eksperimetise moze da proba
http://wiki.cchtml.c…tallation_Guide
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst131ProprietaryLinuxGraphicsDriverReleaseNotes.aspx

Ma ne bih ja da eksperimentisem, tek sam poceo s linuksom pa pola tih stvari nebih znao ni uradit :smiley:

Evo sad koristim ovaj proprietary driver i ima malo poboljsanja, mada je i dalje malo mutno. Takodje sa ovim drajverima sam rijesio problem koji sam maloprije spomenuo oko paljena, sada odma nakon sto selektujem Mint u grub-u se pojavi loading screen i onda desktop znaci sve normalno radi.

Pokusaj da promenis rezoluciju ekrana, u podesavanjima. Mozda neki drugi prikaz popravi stanje na bolje.

Probao svaku rezoluciju od minimalne do maksimalne, opet mutno, sada razmisljam da isprobam jos neke distribucije ali bas mi se svidja mint :frowning: Mada cu sutra mozda probati debian pa ako bude isto vracam se na mint

Probaj sa live cd-a ili usb-a. Nemoj da deinstaliras Mint, pre nego sto budes siguran da ce neka distribucija da radi bolje . Umesto cinnamon grafickog okruzenja moglo bi da dodje u obzir i xfce ili lxde, Linux mint 14 xfce. Lubuntu 12.10 lxde.

Debian “uzivo” http://live.debian.net/cdimage/release/next/i386/iso-hybrid/

Da, i mislio sam da ostavim mint pa cu sa live usb-a isprobati drugu distru i druga okruzenja za mint, vec je kasno pa cu to sutra da uradim, hvala vam na pomoci i javim ako bude poboljsanja :smiley:

*-memory
description: System memory
physical id: 0
size: 3953MiB

Imas dovoljno memorije i za KDE graficko okruzenje.

tear free da li ti je ukljuceno u amd control centru?

Koji monitor imas? koje su mu karakteristike?
daj mi ispis iz terminala

cat  /etc/X11/xorg.conf