mixer

Imao sam mint 12 par meseci ali sam se od juce vratio na 11 (stari komp, stuca na 12 ). Problem je u sledecem: imam dve zvucne kartice-integrisanu i novu 5.1 od pre neku nedelju; na mint12 je pored volume control bila i aplikacija mixer u kojoj sam mogao svaki kanal da pojacavam posebno;u 11 je nema i ne mogu u synapticu da nadjem nista sto bi radilo nesto takvo a treba mi jer se pri svakom ukljucivanju kompa automatski smanji jacina prednjih zvucnika…

Aplikacije Mixer postoji od prve verzije Mint-a… da li možda misliš na neku drugu aplikaciju a pomešao si je sa mikserom :wink:

Пробај у терминалу да покренеш alsamixer па види врши ли ти посао.

alsamixer mi daje iste opcije kao i volume control kod sata sto stoji
@Vladimir
na 12-ici mi je kod sata stajala standardna ikonica za kontrolu zvuka(na 11 se zove samo “Sound” a mislim da se tako i na 12 zove mada nisam obracao paznju ;),u 11-ici moze da se udje iz system->preferences->sound) a imao sam i u sound&video->mixer, koju kad pokrenem imao sam da biram izmedju ostalog i pojacavanje svakog kanala posebno

Da nisi ti to možda naknadno instalirao?
Možda misliš na ovo => http://www.domenech.org/bt878a-adc/gnome-alsa-mixer-ensoniq.png

Мени је тај гноме миксер кева, кроз њега све штелујем :wink:

Ako ga nemaš, pokreni Software Manager u search (gore desno) ukucaj Gnome alsamixer i izbaciće ti rezultat, klik na install i to je to.

@aleksandar1986
Njega sam danas instalirao al ni on nema podesavanja kao “mixer”. Inace na 12-ici sto se tice podesavanja zvuka nisam nista dodatno instalirao, sve sto sam koristio dobio sam sa instalacijom mint-a…

U Gnome alsa mixeru imaš podešavanja za svaki kanal posebno…

Skontao sam to…jedino sto mi pogresno prikazuje…za integrisanu karticu(najobicniju standardnu) mi nudi podesavanja kanala koje nemam a za 5.1 karticu mi nudi opcije koje sam uvek imao za integrisanu…cini me se da je nekako uspeo da obrne podesavanja, podesavanja za 5.1 su mi na integrisanoj kartici a za integrisanu karticu na 5.1 :wink:

Eh to je već neka nekompatabilnost sa karticama… negde se javlja problem pa ti pogrešno detektuje izlaze.

cudno, na 12-ici mi sve radilo iz prve bez problema…

Pa aj podigni mint 12 i vidi koji je to mixer. Mada meni je pre ovaj gnomealsamixer sve probleme rešavao…

Proveri u synaptic-u da li imas instaliran paket alsa-utils. U tom paketu se nalazi alsamixer koji mislim da je taj koji trazis.

alsa-utils je instaliran
digao sam sa dvd-a 12-icu, kod sata kad otvorim sound settings imam ista podesavanja kao i u 11, a u sound&video ->volume control imam podesavanja koje trazim na 11. Dok mi je na hardu bila 12-ica volume control mi se zvao mixer sto posto…

Sound Preferences ( gore desno )… tu moze da se podesi malo toga, recimo ja imam dve zvucne i odatle podesim default za pulse audio, medjutim u terminalu se kuca alsamixer, e onda slede podesavanja… vodite racuna da vam mikrofon nije pojacan u plaback-u imacete mikrofoniju !