mouse pointer

ok…

sve sam uradio sto je do mene, tj. uradio sam kako bi trebalo, ali i dalje nisam zadovoljan. elem, radi se o tome sto, mouse pointer nije svugde crn [ja sam namestio da mi bude: dmz-black. prilicno je svuda takav, ali nije u gimp-u. tj. jako cudan problem imam i ne znam da li je pametno da se upustam u objasnajvanje. da probam… ovo se desava samo u gimp-u.

otvorim gimp. otvorim fotku. kada se priblizim strelicom na fotku, strelica je bela [trebala bi da bude crna] kada hocu da snimim [printscreen] taj prozor gde je strelica bela, printscreen je snimi kao crnu strelicu… :ph34r:

tako da… ako bih poslao ovde taj screenprint, nista ne bi znacilo jer ga isti pokazuje kao crnu strelicu…

dok sam u gimp-u i radim, na nekim mestima [tamo gde su alati, bilo koje polje i nije canvas] je crna strelica.

evo sta sam uradio kako bih namestio da mi sve vreme i svuda bude crna strelica, ali ni to nije pomoglo, ili je ovo neki bag u gimp-u.

cd /etc/X11/core.theme

sudo pluma core.theme

[Icon Theme] Inherits=DMZ-Black

cd /usr/share/icons/default

index.theme

[Icon Theme] Inherits=DMZ-Black

znaci, svugde je dmz-black. sa moje strane sve sam uradio, ako neko ima mozda resenje ili razmislja kao i ja, da je to zapravo bag u gimp-u.

Kontam da nije bug (i kod mene je tako) već tu koristi neki svoj custom kursor samo :). Ima nešto u preferances da se namesti na crosshair samo umesto pokazivača ili na tool icon + croshair i tako… :).

cool, sada sam namestio kao sto si napisao. iskreno, vise mi se dopada ‘crosshair’ nego da bude crno/belo na momente.