Mp3 Plejeri/Mobilni telefoni kupovina

Idem na letovanje uskoro i čeka me put od 18 sati! :playboy: Razmišljam da kupim neki Mp3 plejer. Nemam pametan telefon. Čekam telefone sa Firefox OS varijantom. Šta je pametno kupiti? Ovaj model mi je zapao za oko ali je skup!

EDIT by Cofi:
Nemoj postavljati linkove ka komercijalnim sajtovima, protiv pravilnika je. Dozvoljeno je samo linkovanje ka www.itsvet.com i www.mobilnisvet.com :wink: :slight_smile:

Ja bih za te pare pre uzeo, recimo Nokiu 101. Sasvim ok telefon za cenu, sa memorijskom karticom do 16GB, dual-sim i dolazi sa slusalicama. Imas i rezervni fon, i mp3 player… :slight_smile: U mts-u je 4500din…
http://www.mobilnisv…/3153/Nokia/101

Odličan predlog! Sutra ću da odem da kupim. Dve mušice ubijam jednim udarcem. Ovaj stari telefon koji imam može da se pokvari svakog trenutka! Gledam na netu ima malo sličnih telefona sa MP3 pleyerom. Sve se svodi samo na ovu Nokiu 101? :slight_smile:

Hmm, vidi, ja licno nisam nesto ljubitelj tih najjeftinijih telefona, vecina je previse skracena na kvalitetu, ali tu Nokiu sam imao prilike da vidim i koristim, i iz iskustva ti mogu reci da je telefon odlican za te pare. :slight_smile:

E sad, takodje odlican, Samsung E2250, ili E2252 ( isti su, samo je 2252 dual sim ).
http://www.mobilnisv…3/Samsung/E2252
Ja licno posedujem 2250, telefon je jako kvalitetan, lepog izgleda, lagan, ultra brz ( 208MHz CPU, mogao bi linux da pokrene :sarcastic: :smiley: ), jako mekani i udobni tasteri, dobar display, poseduje memorijsku, zvuk u slusalicama odlican ( ima i EQ ). Ja sam ga u BG-u pre 3 meseca platio 4000din.
Ali problem je sto ne dolazi sa slusalicama, morao bi posebno da ih kupis, i to bas za Samsung, nece da radi sa svim, ( sa nokijinim pogotovu, probao sam ). + zamerka sto ne mozes da pretrazujes listu pesama, moras da scroll-ujes, no malo spasava stvar to sto je jako brz. I ako ti je mozda bitno, ima dosta aplikacija, FB, Gmail, Google Search, Messenger, pa moze da posluzi kad zagusti… Ima i bluetooth.
Evo i par slika mog:
[ATTACH]1584.IPB[/ATTACH] [ATTACH]1585.IPB[/ATTACH] [ATTACH]1586.IPB[/ATTACH] [ATTACH]1587.IPB[/ATTACH]

Uglavnom, Samsung ti je mnogo lepsa ali i malo skuplja varijanta, a Nokia je dostojna zamena po svemu sem estetike. Neces pogresiti ni sa jednim. Od mene, iz iskustva, toliko. Ostale nisam imao prilike da uzmem u ruku, pa ti necu preporucivati, jer kazem, nemam poverenja u jeftine telefone, pa da ne bude posle rikn’o posle 5 dana :smiley: :hi:
EDIT:
Zaboravih, oba imaju 1000mAh baterije, dovoljno da zaboravis kad si ga punio. Meni uz umereno koriscenje i 1-3h muzike dnevno drzi do 10 dana. :slight_smile:

Kupio sam telefon Nokia X2-02 za 70E. Odmah mi se dopao na prvi pogled. Telefon je mnogo lakši za korišćenje nego ovaj koji sam imao stari Erikson telefon. Samo da pohvatam sve funkcije kako rade. Ima srpski jezik. Vidim da postoji i forum Nokia Srbija. Brojeve sam ručno prekucao pošto su bile u telefonu memorisane a ne na SIM kartici. Moram da kupim mikro SD karticu. Mislio sam da ona dolazi uz telefon. Probao sam slušalice ali nisu htele da rade. Prodavac mi reče da proverim da li sam dobro priključio slušalice i da se zvuk automatski prebacuje sa telefona na slušalice! Sve u svemu i ako sam malo više platio zadovoljan sam kupovinom! :slight_smile: Koliko se kredit skida kada se ide na internet preko ovog telefona? I da li je nadogradnja softvera pametna stvar? Prodavac mi je rekao da ne preporučuje nadogradnju softvera. Navodno ne može da podesi posle srpski jezik. Čudno je što se iznenadio kada sam mu rekao da telefon ima srpski jezik. Kao da nije znao!

Lep telefon. Pogotovu u poredjenju sa 101… :slight_smile: Cestitam na kupovini, nek te sluzi u zdravlju! :drinks:
Aj malo detaljnije po pitanju slusalica, prikljucio si ih i sta:

• ima zvuk na zvucniku, nema na slusalicama ili
  • nema zvuka uopste kad su prikljucene?

Kredit za net ti skida onoliko kolika je cena za KB, zavisno od operatera i tarife, to pogledaj na sajtu operatera.

A sto se nadogradnje softwera tice, kako god, to je rizican posao, koliko i upgrade bilo kog softwera, bilo na telefonu bilo na kompu. Ono ne bi trebalo da bude problema, ja sam kevi nadogradio na Nokia Asha 201, bez ikakvih problema, i naravno zadrzao se srpski jezik, mada nemas nikakve garancije da ce da uspe.
Neka preporuka je da ako telefon radi dobro, ne diraj nista. Jedini izuzetak je mozda obecano povecanje performansi, tada nije lose upgrade-ovati. Ja sam upravo iz tog razloga osvezio kevi 201-icu, i dobio odprilike 40% brzi telefon… :slight_smile:
Znaci prvo proveri sta dobijas u novom softweru, pa onda odluci da li ti treba ili ne. :wink:

P.S. Izmenio sam malo naslov, sad se vise slaze sa temom. :slight_smile:

Ipak su proradile slušalice. Pojavi se ikonica u gornjem levom uglu kada se priključe slušalice. Međutim sa ovim slušalicama koje idu u uho, zvuk je loš. Probaću kod prodavca da ih zamenim za nešto drugo. Pošto imam kvalitetnije Sony slušalice kojima su samo sunđeri propali. Zvuk je kod njih odličan, rade na ovom telefonu. Dobre slušalice su nephodne ko hoće pristojno da sluša muziku. Nadogradiću softver kada mi istekne garancija. Malo zastari ovaj model. Baš da se ne igram sada kada je nov! Samo još da kupim Mikro SD karticu. Kako radi Bluetooth veza sa adapterom? Rekoše mi da je kablom bolje, brže? Hteo sam ja da promenim naziv teme pošto je evoluirala u nešto drugačije od početne zamisli. Nego nisam stigao! :smile: