MSI GeForce8400GS problem

Pozdrav ljudovi,

Imam gore navedenu grafiku na kompu ali nikako ne mogu da uperim da mi radi TwinView sa TV-om. Ako je neko imao iskustva sa ovim pa da mi pomogne malo… Hvala unaprijed…

Da bi to radilo moraju i TV i monitor da ti podrzavaju istu rezoluciju. Mozda je to problem. Ja sam imao muke oko toga (monitor 4:3 a TV 16:9) pa sam nekako resavao, ali sad kad mi je monitor 16:10 a TV 16:9 nikako ne mogu to da uradim bez nekog veceg petljanja i zongliranja. Aj daj neki info, koji su ti monitor i TV i kakvi pa cemo onda dalje.

Monitor i tv su 4:3… Jos nije doslo vrijeme za kupovinu :slight_smile: Monitor je Samsung SyncMaster a tv je LG (sve CRT) Sinoc sam uspio da dobijem sliku na TV (i to crno bijelu) a na monitoru mrak, jedva vratih :slight_smile: To je nabolje sto sam uspio da dobijem…

kakva je veza izmedju TV i monitora? Sumnjam da na CRT tv-u imas VGA ili HDMI. Ako koristis neki adapter VGA>SCART i sl. mozda tu lezi problem veze i crno-bele slike.

Sto se samog podesavamnja tice otvoris Nvidia X Server Settings i pod X Server Display Configuration izaberi Detect Displays. Za TV izaberes TwinView pa rezoluciju stavi istu kao na monitoru i to najvecu koja ima naravno (ne ono defaultno Auto). Za poziciju stavi Clones. Onda za monitor cekiraj Make this primary dislpay for X screen obavezno. Apply i to bi trebalo da je to. Ako posle restarta nece da povuce ova podesavanja, onda sve ovo podesi ponovo i idi na Save to X configuration file i u polje za upis imena fajla kucaj /etc/X11/xorg.conf a ako iskoci neki parsing error, ne obaziri se, jer to kaze da nije mogao da nalepi podesavanja na stari xorg.conf jer ga nema pa mu je to problem. Ali nema nikakve veze jer je umesto sastavljanja (merge) on napravio xorg.conf i upisao sva podesenja u njega pa se sada pri dizanju sistema povlaciti sve sto si mu podeso u Nvidia X Server Settings i snimio u taj xorg.conf. Ako bude bilo problema oko rezolucija to cemo morati malo da ceprkamo po xorg.conf ali se da namestiti. Aj probaj pa javi moze li.

Da ne idem mnogo u off ali 70% problema oko loše slike na starim CRT televizorima i monitorima sa katodnim cevima je upravo u neodgovarajućem konektoru i načinu povezivanja.