MySQL problem

Imam problem sa logovanjem na localhost/phpmyadmin sekciju. Instalirao sam MySql server na Linux Mint 15 xfce. I prvo logovanje na phpmyadmin deo je bilo uspešno. Ugasio sam za trenutak tab i preuzeo Wordpress instalaciju, unzipovao je i prekopirao u www deo Apache servera i pokrenuo localhost/index.php za instalaciju Wordpress. Kada sam se ponovo vratio na localhost/phpmyadmin deo da kreiram bazu podataka koja mi treba za instalaciju Wordpress-a javlja mi se greška #2002 Cannot log in to the Mysql server.

Šta mi je činiti?

Probaj prvo da restartuješ mysql server…

Rado, samo mi kaži kako jer sam nov na linuksu :smiley:

http://theos.in/desktop-linux/tip-that-matters/how-do-i-restart-mysql-server/

Greška 2002 nekada znači i da putanja ne postoji, jel si siguran da nisi obrisao dir gde ti je MySQL…

U putanji /etc/mysql/ postoje fajlovi. Pokušao sam sa restartom mysql, i same mašine i ništa. Sada mi se javlja “Cookies must be enabled past this point.” To do sada nije bilo. :smiley:

Čekaj ajde polako…

Pokušaj da pristupiš MySql-u preko terminala, kucanjem sledeće komande:

mysql -u -p

Ovde će ti izbaciti upit za lozinku koju si postavio kada si instalirao sql, pa je ukucaj i trebao bi da dobiješ login sa /mysql

Javlja mi da mysql uopšte nije ni istaliran. Starno ne razumem šta se sada dešava.

Znači da si ga nečim “pregazio”…

Instaliraj ponovo kompletan MySQL.

Pošto vidim da hoćeš da pokreneš wordpress (znači da ti treba apache, php i sql) ajde prati ova uputstva:

Prvo instaliramo MySQL 5:

apt-get install mysql-server mysql-client

Pojaviće ti se prilikom instalacije plavi ekran gde ukucaš root lozinku koja će ti biti za pristup root nalogu SQL-a.

Kad smo to zvaršili instaliraš Apache:

apt-get install apache2

Ako si uspešno instalirao kada odeš na localhost ili 127.0.0.1 trebalo bi da ti izadje default Apache poruka, It Works!

Zatim idemo da instaliramo php:

apt-get install php5 libapache2-mod-php5

Kada je to gotovo moramo restartovati Apache i to komadnom:

/etc/init.d/apache2 restart

Zatim da bi povezali Php i SQL moramo instalirati sledeće:

apt-get install php5-mysql php5-curl php5-gd php5-idn php-pear php5-imagick php5-imap php5-mcrypt php5-memcache php5-ming php5-ps php5-pspell php5-recode php5-snmp php5-sqlite php5-tidy php5-xmlrpc php5-xsl

Opet moramo restartovati Apache:

/etc/init.d/apache2 restart

Kada je to sve gotovo idemo da instaliramo PhpMyAdmin da bi mogao preko GUI-a da manipulčišeš bazama:

apt-get install phpmyadmin
Prilikom instalacije posle par sekundi pitaće te sledeća pitanja a ti odgovori:

Web server to reconfigure automatically: [B]

Proradilo je. Hvala

I onda se desi da ugasim mašinu i da neće da se uloguje ponovo sa istim login podacima kao i prvog puta

Pfffff… što nisi rekao na početku da je to problem :frowning:

Nije ti ubačen start-up deamon za servise.

Kada resetuješ mašinu kucaj u terminalu:

/etc/init.d/apache2 start

i

/etc/init.d/mysql start

Pa pokušaj da se uloguješ…

Piše nakon obe komande fail. Da li sam toliki baksuz

Izvini što se ne javljam češće ali obaveze oko bebice… :connie_rockingbaby:

Nešto meni tu nije jasno. Ti instaliraš sve ovo i kada resetuješ komp onda ti se “izgube” instalirane stvari!?

Jel ti imaš instaliran sistem na HDD-u ili koristiš live cd?

Preko virtuelne mi je instaliran na VDI hard disku

Koji distro si instalirao na virtualnu mašinu?

Koju grešku tačnu ti izbaci kada pokušaš da špokreneš SQL i Apache

Instalirao sam Mint 15 xfce. Ma svaki put neke druge greške. Poludeh više. Kaži mi kako da kompletno uklonim Apache, PHP i MySQL da bih instalirao od početka. Znači da uklonim svaki folder i fajl da mi ne nešto ostalo.

Hvala ti puno i izvini na maltretiranju, ne moraš da žuriš sa odgovorima. Čuvaj bebicu a za MySQL ćemo lako. :smiley:

Ako hoćeš sve da ukloniš kucaj:

sudo apt-get purge mysql-server apache2 php5 phpmyadmin

A zatim:

sudo apt-get autoremove

I to bi trebalo da je to… resetuj komp i ponovo instaliraj po mom uputstvu.

Šta si uradio sa ovim brate?

E evo sada sam se raspakovao od puta pa se bacam na rešenje problema

Ništa ovo baguje. Sada mi javlja opet prilikom deinstalacija i dekonfigurisanja phpmyadmin alata grešku #2002. Ništa brišem celu virtuelnu mašinu pa ću je instalirati i odraditi sve iz početka. Pogubio sam i vreme i živce i izcimao tebe

Pretpostavljam da si instalirao u vboxu (pominjao si .vdi disk)…kakva su ti setovanja vm?