Netrunner

Da li je neko probao ovaj distro, skinuo sam ga slucajno a kad pogledam jedino njega vuku sa mog kompa, sve ostalo maltene ih ne interesuje.

ja jesam… trajao je krace od 24 sata…
ne kazem da je los ili tako nesto, jednostavno za mene nije…
iz mog ugla:
pros:
fino podesen kde desktop, photofinish sa opensuse…
skoro sve cega mozete da se setite od aplikacija je preinstalirano…
moglo bi se reci da ima ili se bar trudi da ima identitet…
cons:
i dalje kde desktop…
bloooooooooat… previse svega i svacega, skoro pa drugi arios…
identitet mu je skindeep… u najboljem slucaju, wallpaperdeep…
to je moje iskustvo… vecina stvari su “stvar ukusa”…
siguran sam da ima svoju publiku… npr, mogu da zamislim da je dobar izbor za sveze konvertovane sa windowsa kao prva distribucija naspram ubuntua ili minta jer daje prekonfigurisan funkcionalan desktop bez previse iznenadjenja…
u mom skromnom misljenju, bolje je instalirati kubuntu i posvetiti sat vremena podesavanju i instalaciji stvari koje vam trebaju…
ali… za svakog ponesto… :slight_smile: a retko je da je igde ista za bilo koga sve, sto distra ovog smera pokusava da bude…

Hvala.
Znam da je KDE ali me je iznenadilo da niko ne skida Kubuntu ili KNadu koje sejem, samo skidaju ovaj Netrunner i to masovno sa svih strana sveta.

Veoma pohlvano to što “seješ” malo je ljudi u današnje vreme koji to rade, obično su po sistemu “hit&run”. Ja sam svojevremno jednom uplatio seedbox kako bih na 18 javnih torrent sajtova delio Linux :slight_smile:

Što se tiče distribucije viđam je svremena na vreme i to na distrowatch-u, osim toga ništa više nisam čuo za nju. Verovatno prerađeni kubutnu.

Treba vratiti dug, vidim ljude sa sporim konekcijama, najverovatnije kao sto sam ja imao pa sam jedva nesto sejao. Sad kad imam brzinu i vidim covek vuce iz Indije spor do bola, ostavim ne gasim masinu dok covek ne skine sve.

i ja se držim toga da treba vratiti. i ja kada skinem bilo šta sa nekog torrent-a držim seed po desetak a poneki put i mnogo više dana. i tek kada vidim da nema više toliko protoka tek onda ga sklonim.

Poterao sam NetRunner zadnju verziju, odmah uradi update na zadji kernel i KDE 4.10. Koliko sam ukapirao po mom misljenju to je Kubuntu sa dva-tri dodatna repozitorijuma. Ima lightDM od Ubunty i Unity, njega sam maknuo jer sam video da se pojavljuju oni prazni fajlovi o kojim asam pisao, stavio sam KDM kako bog zapoveda. Sto se tice izrade ispoliran je tako da sad glavni panel ima sve menije. Shutter opet slika stare ekrane i to verujem da ima neke veze za tim lightDM ili nekim delom koji fali. Kazam i recordmydesktop rade, muzika ludilo pusta i preko graficke njenog HD dela i cuje se na zvucnicima.

Adobe flash zadnja verzija za linux stalno se u urusava u Operi a u KNadi ista opera i nista, u KNadi oce da se urusu ceo zvucni sistem, javi poruku al posle sve radi normalno. NetRunner je izabrao da mu ta verzija bude LTS, oslanja se na 12.10 Quantal

[email protected]:~$ lsb_release -a

LSB Version: core-2.0-amd64:core-2.0-noarch:core-3.0-amd64:core-3.0-noarch:core-3.1-amd64:core-3.1-noarch:core-3.2-amd64:core-3.2-noarch:core-4.0-amd64:core-4.0-noarch Distributor ID: Netrunner Description: Netrunner 12.12 Release: 12.12 Codename: dryland-te [email protected]:~$

Zasto sam uopste poterao NetRunner? Ovo je najskidaniji torrent kod mene, sejem sve Mint 14 64-verzije, malo Arch ali sam obrisao jer niko danima ne skida, Ubuntu studio, Fuduntu i Voyager koji je ista shema (prepakovan XFCE sa dosta ppa repoa i nije nimalo lagan distro kao klasika XFCE)

http://www.dodaj.rs/t/3m/Fn/1d95ysc8/y.jpg

@dragan99

Jel si probao Chakru?

@Chavez,

Ups, pojma vise nemam sta sam probao, Knada mi radi OK, Debiana sam natero na KDE 4.9.5 , ovo sam probao jer svi skidaju od mene, kako ukljucim torrent i sejem odma neko skida to je KDE i apdejtovo se sam na 4,10. Sta sam sa probanjima otkad sam se nalepio na KDE, sve sto mi treba radi za razliku od ostalih okruzenja.

Zato sam i pitao.Mada je arch pa ti mozda ne odgovara.

@Chavez,

Nemoj samo to, nesto sam probao neki arch koji ima cinnamon, koji je taj karambol napravio, kao ima grub2, morao sam iz drugog linuxa da namestam grub.cfg ostavio UUID od iso fajla.
Prvo update onaj packam, onda instalirao par paketa, posle sta god trazim nema i onda mu dao po mirrorima ono zakopa, to kako doslo tako otislo, nije to za corave, nervozne, starce kao sto sam ja.
Sad teram KDE niravana, jedino juce morao sam da gasim masinu i da usisam iznutra kilo prasine, od kad sam na KDE i na optici ne gasim masinu :slight_smile: Ono pre svaki cas neki restart, probaj , oce nece da radi, sad milina opusteno