Network manager nasumično prestaje da radi - Ubuntu Gnome 16.04

Imam problem sa network managerom.

Nasumično prestaje da radi pa moram da ga resetujem i onda sve opet radi.

Problem se uglavnom pojavljivao nakon lock ekrana kada je računar neaktivan neko vreme, a sada mi je i u toku normalnog rada prestao da radi.

Dakle potpuno nasumično i bez pravila. Reset i sve opet radi. Ali je frustrirajuće. :slight_smile:

Taman sam namestio mašinu za rad sa gnometom, ovo me smara. :slight_smile:

Pokušaj skineš instalacioni fajl tog menadžera… stari obriši potpuno pa ponovo instaliraj, vidi da li će to rešiti problem.

@Cvetan
Vidim na Ubuntu forumu, Žika ti je dao pametan savet u vezi NM, da isključiš ofono plugin. Dotični služi kao dodatak kada se NM koristi kao modem menadžer, i uglavnom brlja ukoliko ne pronađe mobilni uređaj preko kojeg bi NM radio u tom modu.

Ako želiš da experimentišeš, ovo su podešavanja NM iz TRIOS-a:

[CODE][[email protected]][~/Desktop]$ cat /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
[main]
plugins=ifupdown,keyfile

[ifupdown]
managed=false
[/CODE]
Sa tim podešavanjima, NM radi kako treba, uz napomenu da se ulaskom u Suspend i mreža diskonektuje, što je normalno ponašanje. Nakon buđenja, NM se automatski restartuje i poveže, što ponekad potraje i 5-6 sekundi, ali i to je normalno ponašanje.

OK, izmenio sam config.

Javljam kako bude. :slight_smile:

Ok, čekamo povratne informacije :slight_smile:

Nažalost, evo sad mi je opet pukao. I to u sred rada.

I to mi predstavlja problem, jer sam često na skypeu, slacku zbog posla.

Moraću izgleda da menjam distro, ovaj Ubuntu Gnome 16.04 me je strašno razočarao koliko je nestabilan. :frowning:

Probaj LM 18.1 Xfce. :slight_smile: