Nova platforma: Tips&Tricks

Kao sto vidite ova tema sluzi da se svi zajedno upoznamo sa novom, modernom platformom.
U ovoj temi pitajte sve sto vas interesuje i takodje ovde mozete testirati opcije.

Platforma je najvise prilagodjena telefonima, tabletima sto cete se i uveriti.

Postoje i dve vrste push notifikacija, za desktop i za mobilni, kada pristupite diskusijama dobicete obavestenje da li zelite push notifikacije sto znaci da Foss sajt ne mora da vam bude ucitan da bi primali recimo obavestenje o novim komentarima, privatnim porukama itd vec iskoci pop-up i prikaze obavestenje, isto je i za mobilnu verziju.

3 Likes

Ovde podešavate veličinu fontova :nerd_face:

cela platforma mi je nova, pa ako nesto pogresno nazovem ili napravim gresku, oprosticete mi
deluje kao da imam obavestenje da sam dobio neke znacke (Basic i Anniversary)
kada pokusam da otvorim iste, upali se loading koji nece da ucita a u js konzoli prikaze
The FetchEvent for “https://talk.foss.rs/user-badges/webad.json” resulted in a network error response: the promise was rejected.
Promise.then (async)
(anonymous) @ workbox-routing.prod.js:1

formatTesting() {
    123
}

test
Свиђа ми се овај преглед формата уживо. Tab и даље не бива :stuck_out_tongue:

Да ли је могуће вратити преглед путем страница уместо бескрајног скроловања низбрдно?

Tražim nekakav plugin za to već pola sata, ali ne nalazim ništa za sada :sweat_smile:
Platforma jeste fenomenalna, naročito u verziji za mobilni, samo što za desktop verziju izgleda treba da se naradimo dok proučimo šta je sve moguće podesiti :slight_smile:
Koliko sam pročitao, mnogima je u početku smetao taj skrolbar/timeline umesto stranica, pa se valjda navikli u međuvremenu :smiley:
U međuvremenu, u preferences/interface može da se podesi Default Home Page na kategorije, umesto na “latest” poruke…meni je tako bar malo preglednije umesto default postavke

1 Like

Evo kako sada izgleda Homepage, sa kategorijama:

1 Like

@Dragan, @Commander
Или се нешто чудно дешава, или сам ја нешто подесио а да не знам.
New Chat последњу поруку избацује на врх, ако се не варам, а све остале дискусије најновије поруке имају на дну. Мада се страница аутоматски учита на правом месту, малчице је конфузно

@Prizma, Kad kliknem na [NEW CHAT] baci me skroz dole na najnoviju poruku, tako kod mene…

@Milos
Моја грешка, сад сам провалио. Када се оде у неку тему, горњи леви угао прикаже линк те теме наместо foss.rs индекс странице, а када се ту кликне, врати на први пост.

PS
Edit опцији треба мало да одреагује… не паничите :stuck_out_tongue:

Ubačeno nekoliko novih tema, kao i selektor tema u hamburger meniju (to je ovaj drop-down meni odmah pored avatara…), možda nekome bude zanimljiva imitacija Fbook izgleda :joy:

1 Like

Користим Оперу. Када кликнем на неку тему као гост (значи неулогован), исти случај као што сам навео горе… баци ме на први пост. Када се кликнем као члан, баци ме на пост који до тада нисам прочитао, тј. није било постављено у време мог последњег логовања. У принципу добра ствар, само не знам дал ће посетиоци да схвате да је оно што читају мало outdated. Пише са стране датум, да… ал треба обратити пажњу.

Ne znam sta da kazem osim da je platforma odlicna :smiley:
Mislim da bi sad mogli da prijavimo forum za mobilnu aplikaciju Linux News :smile:

Integracija YT i media klipova u porukama ne radi…

Pozdrav.

Kako ubaciti FOSS na tapatalk ?

Nikako, Discourse ne podrzava tapatalk jer je napredniji od njega. Tapatalk je namenjen za forume koji nemaju responsive izgled i nisu prilagodjeni non-desktop uredjajima.

Stari postovi se nisu prebacili u embedded format, ne znam zasto. Dok novi postovi rade bez problema kao sto vidis iznad na testu.

Test

Kada se stavlja neki klip, treba sacekati ~2 sekunde da se on ucita i onda poslati poruku.

1 Like

Bug or feature? :smiley:
Probao malopre i…ima logike, zato što na taj način može lako da se kontroliše da li kačiš link ili media kao embedded…vrlo pametno rešenje :slight_smile: