Novi - VLC 2.0

Podrška za WebM , brže dekodiranje na multi-core procesorima , kažu da čita više formata nego ikad…http://www.muktware.com/articles/3320/vlc-20-released-support-webm

Jel probao neko da javi utiske? Da ne bude posle - Kako da vratim stariju verziju?

Meni se ponaša, manje više, identično kao stara verzija, ali meni je vlc rezervni na kompu, smplejer mi se pokazau kao bolje rešenje

Додавање нове верзије преко ППА:

sudo apt-add-repository ppa:n-muench/vlc sudo apt-get update sudo apt-get upgrade

Jel zaista promenjem kompletno interfejs!?

Ja ne vidim razliku u odnosu na stariju verziju. Bar po izgledu mi je isto. Fale dobri skinovi. One skinove koje sam probao. Nisu me zadovoljili. Vlc za razliku od SMplayera prikazuje (unicode) titl kako treba. Bez potrebe da se to podesi. Da li postoji opcija da pamti poziciju? Posto se cesto desava da video materijal gledam u nekoleko sesija! :wink:

http://www.linuxzasve.com/dostupan-vlc-2-0

Videh negde da podseća mnogo na iTunes…

Kod mene posle nadogradnje VLC nije imao zvuk! Resio sam tako sto sam ga deinstalirao i obrisao skriveni folder. I ponovo instalirao najnoviju verziju. :wink:

Hm, kada sam instalirao VLC 2.0 SMPlayer mi je odbijao da pusti bilo šta. Javljaoje neku grešku. To sam rešio sa deinstaliranjem i ponovnim instaliranjem istoga.

Često prisutna pojava kada su na sistemu prisutna ta dva plejera. Imaš li potrebu za oba u isto vreme?

Не видим разлог зашто да нема два плејера поготово што ВЛЦ вуце све своје а SMPlayer вуче зависности из ризница. Мало то делује нестварно не смеш да имаш два плејера, требало би да можеш да имаш 100 плејера, свако се запита зашто и како могу у другом ОС да имам и ништа ми не фали.
То што му не ради ок може бити : слаба машина, лоше скинут фајл са нета, нека сулуда некомпатибилност, може поново да скине а да пре тога обрише на /home/user поставке за VLC, не видим их као посебан дир па мора да се потражи где држи локална сетовања ili sudo apt-get purge vlc

Слетео је упдате за ВЛЦ 2 пре једно 2 сата