Novo okupljanje entuzijasta i ljubitelja linux sistema

Za početak zdravo svima. Ovu temu koju sam otvorio možda nisam stavio tamo gde treba, pa neka administrator stavi ovaj post u dljek gde teba. Video sam poruku na facebook kako se pozivaju svi ljubitelji i entuzijasti linux operativnog sistema na novo okupljanje u visokoj ICT školi 31.05.2012. godine sa početkom u 10:00 h ujutru. Ideja samog okupljanja je da se pozivju svi ljudi koji znaju da rade na bilo kom operativnom sistemu. Pored tog javnog poziva na samom okupljanju će biti seminar koji će da govori o prednostima, ulozi i o svemu drugom što ima direktne ili inirektne veze sa softverom i sistemom otvorenog izvora i koju ulogu ima GNU GPL licenca i kakvu ulogu ima reč sloboda (free) da svako može da izvorni kod menja i podešava kako kome odgovara. Na kraju seminara organizatori su dali mogućnost da ljudi na nekoliko računara isprobaju linux i linux-ove programe. Ovo sam hteo sa vama da podelim.

ja sam glup il nesto al ja ne znam gde je to :slight_smile:

Evo ga zvanicno kod njih na sajtu

http://www.ict.edu.rs/izdvajamo/linux_day_2012

I ja prvi put cujem za njih a i za ovo okupljanje mada je vec 2.0 verzija okupljanja :slight_smile: Nalaze se u Beogradu, Zdravka Celara 16

mapa_large.jpg

Koliko mogu da primetim ovo je u zgradama srednje PTT škole. Znam prilično dobro taj kraj. Ali zašto četvrtak ? :slight_smile:
Glasam da sva okupljanja budu Subotom ili Nedeljom !!!

Zato sto je to skola… nedeljom i subotom studenti ne idu na predavanja.

A i ovo nije klasično okupljanje linera već ljudi drugu godinu za redom rade simbolično predavanje i Linux Day… Mint Srbija će biti tamo pa ko želi neka dođe :slight_smile:

Dodjite krajem juna u NS! :slight_smile:

Sta ima tamo u to vreme? :slight_smile:

support nvm sta ima (bas mi nista ne pada na pamet hmm :slight_smile: :slight_smile: ) ali samo vi dodjite :slight_smile:

Videćemo se (ponovo) 31. Maja. :slight_smile:
Nadam se da će biti lepo organizovano.

Ako je isto neki skup krajem juna u NS, opišite malo bolje možda bih došao…

Srdačan pozdrav!

Nije skup krajem Juna u NS… :slight_smile:

Barem ja ne znam za taj skup…

Prilično je nezahvalno što je Linux Day zakazan u 10 h.
To kao da je rezervisano samo za korisnike iz Beograda ili njeove okoline.
To je po meni prilično nepromišljen potez.

Koliko sam ja shvatio ovaj “Linux Day” je prvobitno organizovan za sudente koji pohađaju ICT višu školu, a između ostalog dobrodošli su i svi ostali. Dakle ovo nije okupljanje linuks korisnika masovnog tipa kao što smo mi uradili u Sava Centru već prezentacija linuks sistema studentima ICT škole i ostalima koji žele da dodju na prezentaciju.

Tako nekako koliko sam i ja shvatio…

Vidimo se tamo. I Slackware Srbija je dobila poziv za učešće. Koliko vidim po preliminarnom rasporedu, predavanja se preklapaju tako da neće biti prilike da neko od nas bude prisutan i na vašem.

Pored naših, biće održano i predavanje o LibreOffice-u. Pretpostavljam da će to držati Goran Rakić ili neko drugi iz ekipe otvorenidokument.com.

Vidimo se :slight_smile: :slight_smile:
A mogli bi smo ispred skole da napravim jednu sliku, slicnu ovoj http://www.facebook.com/photo.php?fbid=272352042859936&set=a.144673218961153.30028.100002554261474&type=1&theater

Dolazim i ja :slight_smile: Probacu da se snadjem do skole posto dolazim prvi put :slight_smile:

Moze preko www.planplus.rs da se lepo vidi gde je, i koji autobusi tu prolaze.