Nvidia drivers - news

Pozdrav, slobodni narode.

Ovde u ovoj temi postavljajte sve vesti i zanimljivosti vezane za Nvidia grafičke kartice.

Evo ja ću početi prvi. :blush: :smiley:

Za one koji još uvek nisu čuli… Nvidia je napokon izbacila valjan drajver za GNU/Linux, BSD, and Solaris platforms. :slight_smile:

Nvidia 375.20 Linux Video Driver Adds Support for X.Org Server 1.19, Many Fixes

Otvorite terminal i kucajte:

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt update

Zatim otiđite u “Driver Manager”, štiklirajte novi 375.20 driver, i kliknite na “Apply Changes”.

:slight_smile: :slight_smile:

AJde ko je na Gedori neka baci hint da li prolazi novi drajver sa default Xorgom u 25-ici da ne mora dow.grade na 24 kao ranije.

Extra vest + extra info za one koji se igraju na linuxu.

25 koristi Wayland.

Nvidia released a bunch of updated graphics drivers for UNIX platforms, including GNU/Linux on 64-bit, 32-bit, and ARM, as well as FreeBSD and Solaris operating systems.

Nvidia 375.26 Linux Graphics Driver Is Out, Legacy Ones Support XOrg Server 1.19

Jel to znaci da mi sad hoce da radi mint pod properties drivers. koristim 304 legacy, ali verzija 131. sad vidim da je 134. ne znam da li su azurirali repoe u mintu, ubuntu i slicnim sabanima :slight_smile:

Dok ne probaš, nećeš znati. :wink: :smiley:

Otvori terminal i raspali u njega komande:

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt update

Zatim otiđi u “Driver Manager”, ili u “Additional Drivers”, štikliraj tu novu verziju drajvera, i klikni na “Apply Changes”.

:slight_smile:

А АМД нешто је л’ има?

A new short-lived Nvidia graphics driver (version 381.22) is now available for GNU/Linux, FreeBSD, and Solaris users. Here’s what’s new!

Sofpedia news: http://news.softpedia.com/news/nvidia-381-22-video-driver-supports-newer-linux-kernels-more-vulkan-extensions-515570.shtml?utm_content=buffercd2a0&utm_medium=social&utm_source=plus.google.com&utm_campaign=buffer