"Odštampaj mi pištolj.." ;)

Pa tako je oduvek bilo kroz vekove čak i milenijume. U praistoriji ljudi su već počeli da prave oruđa koja bi im olakšala da ubiju neku životinju kako bi omogućili svom plemenu da preživi. Kasnije su se oružija pravila za zaštitu ali uvek imaš populaciju koja će ga koristiti za napad i to je neminovno i neoboriva činjenica.

Isto slučaj je i za štampanje 3D modela, kako to sve više i više uzima maha kroz koju godinu ćemo moći opušteno u radnji po pristupačnoj ceni da kupimo neki od 3D štampača i štampamo šta god nam je na umu i naravno u tome nas niko ne sme sprečiti, dok će jedni štampati ručne bombe, noževe, pištolje, drugi će pak štampati igračke za decu, maske za telefone, organe ljudskog tela…

Verujem svi ste gledali poslednjeg Terminatora, pa ko je izvukao poentu na kraju filma… mašine stvorene ljudskom rukom, će nam doći glave pre ili kasnije.

Evo doslo vreme da se i za sicu kupi 3D printer. http://cubify.com/en/Products/Printers to je samo jedanod primera.Znaci cena prava sitnica samo 1000 evrica i stampaj sta zelis.

1000€ je previše. Kod kineza (aliexpress) imaš da kupiš sasvim solidne 3D printere za manje od 400 dolara.

dobro samo pitanje je koliko je pouzdan i do koje mere moze da printa,Ovaj hobi je isao i na 7 stotih sto je fantasticno.Ja inace radim u firmi s 3d stampacima ali s peskom u raznim kombinacijama cvrstoce i ra razlicitu upotrebu.Za sada imaju samo dve kuce koje se s tim profesionalno bave i obe su u istom gradu.Kod nas greska u pravljenju bilo cega je u 3 desete maximalno tako da je to preslo vise u savrsenstvo.
http://s14.postimg.org/641zikqhd/05092014200.jpg

Po onome što sam gledao… dosta doooosta precizno idu… ako je za hobi onda je sasvim dovoljan i ovaj od 300-400 dolara.

Pa to i jeste to hobi i pravis minus ,izlijes i obradis a da budes siguran da si napravio kako treba imas i taj skener.
Granica je samo masta koliko je covek ima.Naravno nesmijem da otkrivam poslovne tajne ali recimo radimo za sve i jednu auto industriju i to prototipove onda zamisli kako to funkcionise.
Naravno i auto industrija ima svoje masine daleko pre nas samo da bi se proizveo prototip mora da se salje na najmanje 3 mesta da niko nezna o cemu se radi itd :smiley:

To je već teška tehnologija ovde je ipak reč o pristupačnim “home” printerima za zezanje gde je odstupanje od jedne desete sasvim normalno.

Ja sam se razmišljao da uzmem preko ovih kineza u neoj blžoj budućnosti jedan printer. Kinez kaže da ima odstupicu od 3 desete, što je za moje potrebe fantastično, jer meni igra ulogu i odstupanje od 1mm.

samo nije problem da se kupi,neznam a nisam ni gledao ima li kakvih zakonskih zavrzlama .

Ne vidim zašto bi bila zavrzlama!?

Pa slicno je i kada imas laserski printer moras da se regujes negde kod ovih nasih lopova,bar je bilo tako
Kao moglo bi da se zloupotrebi :smiley:

npr.pravis 3d pecat bilo koje firme itd… mada moze i od sapuna da se napravi :smiley:

Ma jok nema toga ovde…