Okupljanje u organizaciji Mint SRBIJA - Sava Centar, Beograd 29.04.2012

[center][size=1]Okupljanje Linux korisnika u Beogradu, Sava Centar 29.04.2012. početak u 13:00h.[/size][/center]

O čemu se radi?

Opušteno okupljanje uz ćaskanje i piće. Priča je skroz neformalna i bez neke utvrđene tematike. Linux je tu više kao neka spojnica koja nas povezuje, nego obavezna tematika.

Prisutni?

Za sada je dolazak potvrdilo preko 30 ljudi.
Pored organizatora LinuxMint Srbija biće prisutni i ljudi iz Slackware Srbija, Ubuntu Srbija, Linux udruženja građana Novog Sada i mnogi drugi.
Takođe očekujemo prijatelje iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske…

Gde se održava?

Okupljanje i druženje se održava u kongresnoj sali Sava Centra 29.04.2012. u Beogradu sa početkom od 13:00h u koktel varijanti i opuštenoj atmosferi. Ulaz u sava centar je iz ulice Milentija Popovića, u svakom slučaju biće postavljeni putokazi kao sali u kojoj je organizovano koktel okupljanje, veoma je lako za nalaženje.

Plan i program?

Plan i program za ovo okupljanje će biti sadržan u vidu uvodne reči Dobrodošlice organizatora kao i prijatelja zajednice. Ostatak dana je slobodan za grickalice, piće, pričanje, upoznavanje.

Ne koristim Linux ali bih došao na okupljanje?

Svi ljudi dobre volje su dobrodošli na okupljanje i upoznavanje.

Koga da kontaktiram za više informacija?

Za sve dodatne informacije vezane za okupljanje, lokaciju, pitanja, sugestije, saveti najbolje je obratiti se na forumu direktno na privatne poruke, korisniku Vladimir ili Icy_Blue, na mejlove ili na kontakt telefone.

Nadamo se velikom odzivu i dobrom druženju!

Sherujte ovo na sve mreže na kojima ste aktivni. Hvala.

EDIT: Za sada je 10 ljudi potvrdilo dolazak. Slobodno se “upišite” ovde ukoliko planirate da dođete, čisto da imamo uvid u stanje zbog prostora.

Svoj dolazak potvrdjujem. Imam bezbroj predloga šta bi se moglo urati kada je linux zajednica u pitanju. Što se tiče predloga gde bi se sastali to bi bila kafana revanš.

Nemojte menjati boju fonta, osim ako nešto naglašavate… Hvala

Jaooo ne. Već godinama hoću da odem na takvo neko okupljanje i uvek je, kao za inat, kada ja nisam u Beogradu. Uvek, ali uvek, sam tamo ili vikend pre ili vikend posle. Ovoga puta je u pitanju vikend pre. Smola, šta ćeš…
Jednom će se valjda i meni posrećiti. Ma ionako bih se napio i ničeg se ne bih sećao. Blah kiselo grožđe…

Slackware Srbije će biti prisutna, mi dripci mintovci takođe, a malopre sam se čuo sa Urošem postaviće se u toku dana i kod njih, pa očekujemo i bratsku ubuntu Srbiju da se pojavi u nekom broju :23:

P.S. LUGoNS su takođe najavili dolazak :23:

Za sada jos necu nista da potvrdim (Da ne ispalim). Ali bih voleo da dodjem, da uzivo iznesem onu ideju iz svog prvog posta na ovom forumu. Naravno svakako bih i ovde postavio.

Ја ћу се потрудити да будем присутан, али не постоји начин да будем потпуно сигуран до четвртка, евентуално петка пре скупа. Доћи ћу и као део Убунту и као Минт заједнице, тако да су све заједнице присутне :23:

Ja sam tu pa sam tu :23:

Do polovine sledeće nedelje bi trebalo da se dogovorimo oko mesta okupljanja. Trenutno tražimo mesto koje svi mogu relativno brzo i lako naći, koje ima OK cene i OK ponudu, da je prostor prijatan i udoban…

Mislim da je najbolja moguća lokacija u Beogradu upravo Hacklab http://oosm.org
Po meni tamo bi trebalo da se održi okupljanje.

Odlična ideja! Ja sam svakako htela da posetim haklab. Eto to bi moglo da nam bude mesto okupljanja, taman da ljudi vide i lab. Spojimo lepo i korisno.

Ko je za?

Al se pročulo :23:

Linux za sve

Sviđa mi se ideja sa haklabom. Pa posle bi moglo i kafanče ko ostane duže.

Mogli bi par instalacija da odradimo ako neko donese laptop ili netbook…

Koliki je to prostor? Na koliko ljudi racunate? Meni to deluje za malo ljudi. Juce sam ti na IRC sugerisao da mesto okupljanja mora biti negde blizu zeleznicke i autobuske stanice. Ja nemam pojma gde je ovo, dobro ja i nisam merodavan slabo da i izlazim iz kuce, nabauljao sam da su mi neke ulice poznate, i skapirao da su tu negde od bulevara, kalenic pijace pa nadole ka juznom bulevaru. Ako vam dolaze ljudi sa strane tesko da ce to pronaci. Zbog toga sam ti juce predlozio da to bude negde blizu, Vlada i Ti ste se nesto dogovarali za lokaciju u blizini TC Usce do koje svako moze da stigne i peske od zeleznicke ili autobuske stanice ili tramvajem, 1-2 stanice. Google mapa sa uctranom putanjom tramvaja i pesaka to je po meni onako rezonski. U tom haklabu ne mozes samo dovesti ljugde da gledaju u PC, ako ste zamislili to kao druzenje onda mora biti neko kafance.

Za sada samo ideja. Koliko sam shvatio ljudi su sami ponudili prostor, pa što ne razmotriti. :23: Nego, o tome je trebalo u zatvorenom delu foruma. :23:

Ne fali ništa ni ovde, otvoreno… :23:

Što se tiče okupljanja, to se MORA organizovati kako treba, inače, džaba smo/ste krečili… :slight_smile:

Dragan99 je izneo neke primedbe/pitanja koja su sasvim na mestu.
Bolje je pripremiti se za 40-50 ljudi, pa da dođe 35, nego da računaš na 10, a dođe 25 :slight_smile:

Kafana za puno ljudi nije zgodna iz mnogo razloga, ali druženje može prijati i uz grickalice, sendviče, sokove itd…bitan je dovoljno veliki prostor, gde svi mogu udobno da se smeste.

No, pošto ima dovoljno vremena, smislićemo već nešto :smiley:

Hacklab bez problema primi do 50 ljudi, doduše nema toliko stolica, ali je ok, pa i na žurkama se stoji. Još ako je lepo vreme, a moralo bi biti, može i da se stoji napolju.

Po meni smeta. Važno je da se zna ko je organizator. Više babica kilavo dete. :23:

Pozdrav prijatelju i dobro nam došao na forum kao predstavnik braće linuksaša iz bratskog Novog Sada :23:

Pazi ovako, lepo je to mesto ali iz više razloga ne odgovara sada cu pokušati da objasnim i nabrojim neke od njih:

1. Poprilično je zavučeno, i ja iz Zemuna bih se malko namučio dok ne nađem kamoli neko iz drugog grada ili neko ko prvi put uopšte dolazi a biće dosta prijatelja koji između ostalog i prvi put dolaze.

2. Po slikama sam video da je to neka kuća tipa dvosoban stan pretvoren u neki geek poslovan prostor, što veoma lepo izgleda ali nema gde da stane komotno tamo 20-30 ljudi. Ne znam možda grešim ali po slikama deluje tako i na slikama je odprilike 10+ ljudi i veoma “tesno” deluje.

3. Poenta ovog okupljanja, kada sam pokrenuo ovu organizaciju je upravo neka kafana, restoran, neka priroda, piće, po mogućnošću i klopa.

4. Više bih voleo da uživo pričamo svi zajedno o svemu i svačemu nego da se donose laptopovi i raznorazne stvarčice i da se time odvlači i pažnje i pritom verovatno pola ljudi bi radilo nešto drugo jer ne mogu svi gledati u laptopove. Između ostalog svi smo manje više po ceo dan po kućama poslovnium prostorima, za računarima, valja za promenu otići negde u restora, kafanu, pab, kafić, prirodu gde cirkulišu ljudi i nešto se dešava.

5. AKo ste mislili da se tamo ljudi sastanu pa onda da idu na drugu lokaciju, ni to nije opcija, jer moraš priznati da je malo bezveze šetati 30+ ljudi ulicom sa jednog kraja grad na drugi ili kako već, maltretiranje i dobar deo vremena bi se izgubio.

Haklab zaista izgleda sjajno ali mislim da ovog puta nije uopšte rešenje.